Whole Foods Chatbot Recipes

BW1

נראה לי שקשה להתחמק מקדחת הBots אשר תוקפת את כולנו בימים אלו, פייסבוק גם הגדילה לעשות ושיקפה מספרים בדוחות הכספיים האחרונים של החברה– בהם חשפה שכבר עכשיו נבנו על הפלטפורמה יותר מ-13,000 בוטים וזאת תוך תקופה מאוד מאוד קצרה (לבטח שעד לרגע זה המספרים כבר גבוהים בהרבה).

David Rowan אחד העורכים הבכירים של המאגזין Wired אמר בפסטיבל הקריאטיב קאן 2016 שBots זה העתיד של האיקומרס- זו יכולת חדשה וזמינה של מיני בינה מלאכותית. ותחשבו על כך שאם יהיה לנו קל לדבר עם Bots כמו שקל לנו לדבר עם חבר ב-WhatsApp כפי הנראה שזה ישפיע על קבלת ההחלטות ועל ההתנהגות שלנו, אנחנו למעשה נכנסים לעידן האיקומרס השיחתי- ולנגד עיננו נבנת למעשה פלטפורמת אפליקציות חדשה שכפי הנראה תתחרה לפלטפורמות המוכרות- הApp Store של Apple וGoogle Play.

הפוסט הנוכחי מתמקד במהלך חכם בעיני- אשר משקף מה אפשר לעשות בBots באספקט השיווקי כערוץ תקשורת רלוונטי אל מול הצרכנים של מותגים מובילים. Whole Foods Market רשת קמעונאית גדולה בארה”ב למזון- החליטה לקחת את הרעיון של הBots ולהפוך אותו ליוטיליטי לכל דבר ועניין,

החברה פיתחה יכולת אותה הטמיעה בMessenger בעמוד הפייסבוק- כלי שמאפשר לגולשים לכתוב למסנג’ר ולקבל מרובוט (Bot) תגובה מיידית אשר מספקת להם מידע על מתכונים שונים מבוסס הבקשה המקורית. ולא סתם אנחנו יכולים להתכתב עם הבוט- ישנה גם אפשרות לקבל מידע על מתכונים במבוסס הקלדת אימוג’י מעולם של אוכל ועל בסיסו לקבל רידג’קט של אינפורמציה חזרה. אני למשל ניסיתי לקבל מידע על תותים, אביטחים, בשר, ועוד… וזה, עובד מופלא.

whole-foods-chatbot-psfk.com-conversable

רשת הסופרים האורגנית עוזרת לצרכנים לרכוש בצורה אפקטיבית יותר באמצעות Bot שמאפשר להם לקבל רעיונות על המנות שהם יוכלו לבשל. אם אתם כמוני, מסתובבים בסופר ולא ממש יודעים מה לקנות ומה לבשל לארוחת הערב- זה שירות שיכול להתאים לכם בול, וול פוד מרקט- מצאה דרך חדשה לעזור לצרכנים בזמן שהם בוחרים את המוצרים הם יכולים לפנות אל ה-Chatbot Chef של Whole Foods Market ולקבל ממנו עזרה מידיית.

wf-conversible

המערכת החדשה מאפשרת לצרכנים לשלוח שאלות ספציפיות, מוצרים, ואפילו Emoji ולקבל באופן שמבוסס על השאלות שלכם מתכונים בהתאם. כדאי לכם לנסות זה מדליק ביותר ופותח את הראש.

הצ’אט בוט פותח על הפלטפורמה של פייסבוק מסנג’ר- עם חברה שמתמחה בפיתוח יכולות של בינה מלאכותית העונה לשם- Conversable. אם אתם רוצים להשתמש בעצמכם בשירות של וול פוד מרקט אתם יכולים ללכת לעמוד של החברה בפייסבוק- Whole Foods Facebook page ולהתנסות בו בעצמכם.

מילת סיכום, אני חושבת שזו עדות לכך שהעולם משתנה ומאפשר לנו לעשות דברים אחרת, העובדה עומדת בעינה- עוזרים דיגיטלים בפיתוחים שונים ישטפו את חיינו ויאפשרו לנו להעצים את הפעולות היומיומיות שלנו- הבוטים יכולים להוות כלי עזר עוצמתי במציאת מידע כמו גם בביצוע פעולות וטרנזקציות מהירות שמקרבות אותנו למקום אליו אנחנו רוצים להגיע. חשוב שתתעכבו על הנושא- תחשבו כיצד ואם זה יכול לעזור לקהל הצרכנים שלכם ותפתחו מכאן כלים אפקטיביים, שמייצרים ערך בחיים של האנשים והופכים אותם בעקבות כך למחויבים.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

One comment

  • Anonymous says:

    לא פחות מגאוני. אני חייב להודות שפעם ראשונה שאני רואה “בוט” ידידותי שעוזר – ןזה למרות שאני לא לקוח שלהם! המון, המון תודה – הכנסת “פלפל” (לפחות פוטנציאלי:-)) לחיים שלנו…

Leave a Reply

Your email address will not be published.