Why Retailers & CPG Should Explore Digital Business Models

CPG

מחקר מעניין ירכיב את תוכנה של הרשומה הנוכחית, המידע במסמך מדבר על כך שקמעונאיות ויצרניות צריכות להתחיל לתכנן ולחשוב על מודלים עסקיים חדשניים, שכן ההערכות מדברות על כך שהם יוכלו לחולל-2.95 טריליון דולר מחשיבה חדשנית. עסקים מבוססי דיגיטל שמביאים אל פתחנו מודלים חדשים מאופיינים ככאלו שחושבים על כלכלה שיתופית, ופרסונליזציה- כמו כן מודלים של-Subscription Services אשר יכולים על פי ההערכות לייצר הכנסות שעומדות על טריליוני דולרים עבור קמעונאיות או חברות-CPG עד-2025.

המחקר פותח באמצעות- Accenture Strategy Projects- לינק, והוא מבוסס על אנליזה של סקרים אשר נערכו עם כ-2,500 צרכנים בארה”ב, אקסנצ’ר מזהים ארבעה דרייברים ומודלים שיכולים להיות משמעותיים עבור צרכנים בוקטורים שונים :

כלכלה שיתופית, Sharing Economy, יותר מ-52 אחוז ענו כי הם ישתמשו בשירותי מנוי אשר מאפשרים להם להזמין מקום לינה או פריט לבוש עבור אירוע- ולהחזיר אותם במקום לרכוש בפועל, נתון שמדגיש את חשיבותה של כלכלה שיתופית כמרכיב בתוך מודלים עסקיים חדשניים.

כלכלה פרסונאלית, Personalization Economy, כמעט חצי, 48 אחוז ענו כי יהיו מעוניינים שיפתיעו אותם עם שירותי מנוי אשר מנתחים את היסטורית הרכישות שלהם, ועל פי הדטה בוחרים להם מוצרים נבחרים ספציפים עבורם. 

כלכלת חידוש מלאי- השלמת ציוד, Replenishment Economy, ו-63 אחוז אומרים כי הם שוקלים להשתמש במנויים אוטומאטים דומים ל-Amazon Dash, אשר מאפשרים להם להשלים מוצרים בבית שנגמרים, 58 אחוז עונים כי הם משתמשים או השתמשו בשירות כזה עבור מוצרי מזון טריים. 

כלכלת שירותים, Services Economy, חצי מהעונים לסקר אמרו כי הם משתמשים בשירותים שונים כמו- הבאת הכביסה הנקייה הביתה, ניקוי הכביסה ומשלוח שלה בחזרה.

CPG 2

על מנת להיות במקום הזה, חברות צריכות לשנות את המינדסט ולהתחיל לחשוב בתפיסה של שותפויות- Partnership Mindset, בעבר– הרבה חברות יכלו לעשות הכל לבד, כמובן באופן שמסתמך על כך שהן בונות יכולות פנימיות בבית. אבל על בסיס הציפיות הגוברות של הצרכנים לקבל חוויות שהן הרבה יותר פרסונאליות, שירותים שונים ועוד- חברות צריכות לדעת לעבוד בשותופיות בעולם הקמעונאות ובאקו סיסטם הקיים על מנת שהפרטנרשיפ יביאו את אותם המותגים להיות יותר קרובים לסטנדרטים שהלקוחות מצפים מהם.

ישנה גם התמקדות משמעותית שחברות צריכות לעשות- בכל הקשור לשירותי לאסט מייל, עבור חברות שמתעסקות בקומרס דיגיטלי, על מנת שהן תהפוכנה לאפקטיביות מבחינת העלויות, עם יכולות לענות בצורה חכמה ו- Eco Friendly להעדפות של הצרכנים, נדרשת חשיבה אינובטיבית על שירותי לאסט מייל. מהצד של העלויות, חברות צריכות לחשוב על אופטימיזציה של היכולות על מנת לעמוד במודלים חדשים שגם הופכים להיות לאפקטיבים מבחינה עסקית.

שימוש ביכולות דטה מתקדמות, איסוף של הדאטה של הלקוחות כבר לא מספיק, צריך לדעת לעשות כריית דטה עבור אינסייטים שבאופן סיסטמטי מייצרים אפקיביות ביכולות קבלת ההחלטות, אלו כבר לא בגדר- Nice to Have, אלא הופכים להיות לכלי הכרחי עבור החברה והיכולת שלה לצמוח ולהתפתח.

חברות שרוצות להיות במקום שמרוויח את היכולות שעולם ה Digital Retail מציע להן חייבות לפצח ולפתור את הדרך לייצר ערך עבור הלקוחות שלהן. קמעונאים ויצרנים צריכים לדעת למנף את המודלים העסקיים החדשנים על מנת שיוכלו להגיע לקהלים צעירים יותר. אמזון כבר עכשיו מחזיקה מעמד גבוה בקרב צרכני המילניילז, מה שמגדיר יותר בבהירות את זירת התחרות עבור השחקניות השונות ובאותה נשימה כמה משמעותי לתפוס פוזיציה ולעצב את הדרך.

מילת סיכום, למי שרוצה את המידע המלא, אפשר לפנות אלי.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.