Your Brand as an Operating System

אני רוצה לדבר אתכם הפעם על הרצאה נהדרת של RG/A- שדיברו בפסטיבל הקריאטיב בקאן השנה על הדרך החדשה שבה מותגים צריכים לבנות את עצמם כמערכות הפעלה. למי שמכיר אותי, יודע שאני מאוד מתחברת למסר הזה שכן הרבה שנים זו האמירה שלי- מותג חכם בעידן דיגיטלי הוא מותג שמתנהג ונבנה כמו מערכת הפעלה! בשנים האחרונות עולם העיצוב והטכנולוגיה התקרבו מאוד, והשפיעו על הדרך שבה נבנים ומתעצבים מותגים, וכיום אפשר לחשוב על מותגים בשל הטכנולוגיה כמערכות הפעלה בפני עצמם.

המשיכה של מותגים והסנטר שלהם הפך להיות להרבה יותר טכנולוגי, וכל החיכוכים שהיו בעבר ומאוד עיכבו, מתחילים להסתדר ולאפשר מציאות שבה מותגים נבנים על התשתית הדיגיטלית טכנולוגית.

ב2020 חמישים אחוז מכל החוויות והאינטראקציות של מותגים מול לקוחות היו דיגיטליות (על פי נתונים של מקינזי) וכשמדברים על יצירת מותגים שמעוצבים דיגיטלית הם כבר הופכים להיות ל”יצורים דיגיטלים”- נושמים וחיים.

המפגש בין מותג ובין הדיגיטל הופך את הכל להרבה יותר מעניין, זה מביא הרבה יותר אנשים ומייצר הרבה יותר שילובים ושיתופי פעולה. אם תחשבו על כך המפגש בין הפלטפורמה הדיגיטלית של המותג למשתמשים זה סוג של הפקה משותפת בינכם ובין המשתמשים שלכם. זה גם מייצר מרחבים חדשים וסוגי מגעים מגוונים- וידיאו, טקסט, תמונה קול ועוד.

למעשה מותגים הם האינטרפייס שהם יוצרים, ומותג הוא יותר כמו פרויקט איטרטיבי שנמצא כל הזמן בעבודה מתמשכת של בניה- המודל כל הזמן מתפתח ומשתנה ואין לו סוף.

מותג הופך ל”מערכת הפעלה” ממש כמו בעולם טכנולוגי, ואם תקחו את ההגדרה של מערכת הפעלה תראו כמה זה מזכיר ומזדהה עם הדרך שבה אתם בונים בפועל מותגים כיום. אלו אבני בניין שכל הזמן מתווספות ועוזרות לפתח את המותג קדימה.

ישנם ארבעה עקרונות בשביל לבנות כך מותג כמערכת הפעלה:

איך המותג נבנה אופרטיבית, וכיצד אנחנו מסתכלים עליו מעבר לשיווק.

המותג כאינטרפייס וההבנה שרוב המפגשים של הלקוחות קורים עם הממשקים השונים של המותג וזאת הרבה יותר מכל מדיה אחרת.

המותג הוא פלטפורמה שעליה אפשר לבנות אפליקציות שהן הדרך להתחבר, לעשות שיתופי פעולה ולהתפתח אל תוך ועם האקו סיסטם.

המותג הוא איטרטיבי וכל הזמן הוא מתעדכן, וכמובן הדטה עוזרת לנו להבין איך לעדכן אותו נכון ואיפה קיימות הבעיות/ ההזדמנויות?

צריך לעבור מגישה של סיילו, לגישה מחברת לדברים שונים, פנימה והחוצה לגשר על הגבול הדימיוני בין שיווק ומוצר ועסק- הכל למעשה עובד יחד.

צריך לדעת לשחרר את העניבה, ולהבין איך לבנות דברים יחד מה שאומר שדברים חדשים ישפיעו על מערכת ההפעלה שלכם ולא הכל יהיה בשליטה- וזה בסדר!

חשוב להבין שלא הכל ניתן לדמיין כיום, ולכן צריך לתת לדברים להפתיע אותנו, להרשות לעצמנו כל הזמן להיות בתחושת גילוי.

צריך להתחיל להיות בהרגשה של נוחות עם האי נוחות– כי הכל משתנה וזה כפי הנראה ייצר אי נוחות כל הזמן ולכן, נדרש להפוך ולהיות סאקרים של גילוי ואהבה לשונה ולדברים חדשים!


שירות חדש!!! שנועד לכל מי שרוצה ללמוד טוב יותר על היתרונות של בינה מלאכותית גנרטיבית בתהליכי חדשנות! למי שרוצה פגישה 1:1 און ליין שבה אני מסבירה על המתודלוגיה ומאפשרת גם לכם להבין את הקסם שיש בשימוש בכלים החדשים תוכלו להרשם ישירות מכאן- Link.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.