Apple Worldwide Wearables Market Grows | IDC

AW1

הרשומה הנוכחית תתמקד במספרים מעניינים המובאים לכם באמצעות IDC– דטה המציגה את התפתחות עולם המחשוב הלביש ומיקומה של אפל במגרש משחקים זה באמצעות ה-Apple Watch (אליו כפי שכבר אתם יודעים יש לי חיבה אישית). למי שרוצה לקרוא את המידע המקורי אותו פרסמה IDC תוכלו להחשף אליו כאן-Link. מצידי, אחלץ את הדברים החשובים ואוסיף תובנות והארות משלי.

כבר בשנה הראשונה לכניסתה ופעילותה של Apple בשוק המחשוב הלביש Apple מוצאת את עצמה במקום מדהים ומבוסס אל מול מי שהיתה עד כה מובילת השוק-Fitbit, על פי מידע שמובא באמצעות IDC- אפל שילחה עד כה כ-3.6 מיליון יחידות וזאת ברבעון השני של 2015- המרחק ממובילת השוק עומד על 0.8 מיליון יחידות- Fitbit מחזיקה במובילות עם הפצה של 4.4 מיליון יחידות, הסכום הכולל של היחידות אשר נמכרו ברבעון זה עומד על 18.1 מיליון יחידות, וזו עליה של 223.2% מ-5.6 מיליון היחידות שהופצו בשנת 2015.

IDC22

בכל פעם שApple נכנסת לשוק חדש לא רק שהיא מעצבת את התפיסה והדרך מחדש, היא גם גורמת לכך שכל שימת הלב תופנה אליה ! Apple נכנסה אל שוק בו משחקות מספר שחקניות לאורך שנים, Fitbit למשל פעילה כבר מ-2007. הכניסה של-Apple מעצבת מחדש את הווליום בWearables Ecosystem כולו- וגורמת הלכה למעשה לכך שהוא יהיה משמעותי ואפקטיבי יותר ברמת המכירות עבור כולם, אפל גם מכריחה שחקניות אחרות להמציא את עצמן מחדש עם המוצרים הקיימים שלהן.

הכניסה של אפל לשוק המחשוב הלביש היוותה אימפקט עצום על כל הקטגוריה, ולמרות שFitbit מקדימה את אפל ברמת המכירות חשוב להבין שהיא משחקת אך ורק במשחק המחשוב הלביש- אפל מביא תפיסת עולם כוללת אשר כפי הנראה על פי המספרים הראשונים תקנה לה את היכולת להיות לידרית בעולם המחשוב הלביש ועולם הקונקטיביות באופן כללי.

קצת נתונים על השחקניות השונות :

Fitbit– הפגינה מספר הצלחות ברבעון השני של 2015, היא מכפילה פי שלוש בכל שנה את הצמיחה שלה ברמה עולמית ומתפתחת באמצעות שיתופי פעולה עם קבוצות אשר עוסקות ב-Wellness, אופנה וחברות מזון- על ידי הצמיחה וכל שיתופי הפעולה מגבירה את הנוכחות שלה במדיה. הכוח של Fitbit מונח על הפשטות בהצעת הערך שלה- שכל כולה מבוססת על ניטור הפעילות הגופנית וכפועל יוצא השבחת איכות החיים ואיכות הבריאות שלנו.

Apple– למרות שאפל הינה שחקנית חדשה בתחום המחשוב הלביש, כבר עכשיו היא מוצאת את עצמה במקום השני, וכמובילת שוק. Apple רק מתחילה לזוז עם השעון שלה- היא נמצאת ב-16 גאוגרפיות שונות ושווקים שונים ובשלב זה מתחילה לבסס שיתופי פעולה עם צדדים שלישים- קמעונאים בעולם אשר ישווקו את המוצר וירחיבו את התפוצה שלו.

אבל הדבר החשוב ביותר להבין מכל המספרים והדטה הינו סביבת הWatch OS- המפתח להתפתחות השעון של אפל תלוי הלכה למעשה בסביבת הפיתוח והאפליקציות שיווצרו לתוכה-Link. אפל הכריזה שמערכת ההפעלה הבאה של השעון תאפשר ליצור אפליקציות Native אשר תוכלנה להוות אפקט דומה לאפליקציות באיפון- כשתתקיים סוג של אוטונמיה לאפליקציות בסביבת השעון- תהיה קפיצת מדרגה משמעותית לרעיון.

CH1qUjMUsAANq5P

Xiaomi– שיאומי שחקנית במגרש הסלולר מסין אשר מובלת על ידי Hugo Barra סגן נשיא החברה (הוגו ברה לשעבר מוביל תחום אנדרואיד בגוגל)- מדובר בשחקנית שנכנסה אל תחום המחשוב הלביש בשנה שעברה עם המותג- Mi Band, מאז שנכנסה היא הצליחה לצמוח בסין, שאיומי לאחרונה התחילה להתרחב ולצאת מגבולות השוק הסיני לשווקים נוספים.

xiaomi_mi_band_facebook_colours_features

Samsung– סמסונג נמצאת במקום החמישי ברבעון השני של השנה, החברה ראתה הצלחה עם ה-Gear S וה-Gear Fit ורומזת על השקות חדשות בתחום עובדה שמעידה על התפתחותה במגרש משחקים זה.

תוכלו לראות בגרף הבא את חמשת השחקניות המובילות בשוק המחשוב הלביש– ולדטה אשר משקפת את הצמיחה של חמשת השחקניות נכון לרבעון השני של 2015 כמו כן מבט היסטורי שמציג לכם בצורה ברורה את האבולוציה של תחום המחשוב הלביש כולו :

Vendor

2Q15 Shipment Volume

2Q15 Market Share

2Q14 Shipment Volume

2Q14 Market Share

2Q15/2Q14 Growth

1. Fitbit

4.4

24.3%

1.7

30.4%

158.8%

2. Apple

3.6

19.9%

0

0.0%

%

3. Xiaomi

3.1

17.1%

0

0.0%

%

4. Garmin

0.7

3.9%

0.5

8.9%

40.0%

5. Samsung

0.6

3.3%

0.8

14.3%

-25.0%

Others

5.7

31.5%

2.6

46.4%

119.2%

Total

18.1

100.0%

5.6

100.0%

223.2%

בגרף הבא מוצגת הדטה המקורית מIDC המשקפת את הצמיחה של שוק המחשוב הלביש נכון לרבעון השני של 2015-

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.