Facebook Studio | Winning Campaigns

כבר מזמן רציתי לכתוב פוסט על Facebook Studio אחד ממקורות המידע המדליקים ביותר ברשת החברתית. Facebook Studio הוא אתר שמאגד בתוכו אוסף מהלכים של חברות ומותגים שהתקיימו בFacebook בערך בשנתיים האחרונות. הוא עלה לאוויר באפריל 2011 – ומאז מעלים באופן קבוע קיס סטאדיז של חברות שונות אשר מפיצות את הידע שלהן ואת תיאור הפעילויות שלהן ברשת החברתית.

כחלק מפעילות האתר Facebook עורכת מידי שנה תחרות למיזמים שעלו באתר ומחלקת פרסים לזוכים. התחרות התקיימה לראשונה בשנה הנוכחית והתייחסה לפרויקטים שעלו בשנת 2011. בפוסט זה אסקור בפניכם חלק מהפרויקטים שזכו בתחרות על מנת שתקבלו את התחושה לגבי פרויקטים שעתידים לזכות להבא. כמו כן, רציתי לעניין אתכם בעובדה שכל מותג יכול להגיש את עצמו לתחרות המכובדת ולכן עכשיו זה הזמן שלכם לפנות אליהם ולהירשם לתחרות של שנת 2013 שתשקף את הפרויקטים שעלו השנה – 2012. למי שרוצה להירשם לתחרות רצ”ב לינק עם הסבר מפורט שמתאר מה צריך לעשות ואיך משתלבים – Link.

כאמור, אני רוצה בפוסט זה להתעכב איתכם על הזכיות של שנת 2012. אעבור אתכם על הפרויקטים שזכו וכמו כן אני מצרפת לכם בלינק הבא את הסיקור של Facebook עצמם לגבי הזוכים בתחרות – Link.

Small Business Saturday® | אמריקן אקספרס האלופה – מצליחה תמיד להפתיע בשימוש החכם שלה במדיה החברתית, ואכן היא מצעידה קדימה ובכבוד את המסר של חיזוק העסקים הקטנים. במקרה זה היא ממתגת את יום השבת (יום ראשון המערבי) כיומם של העסקים הקטנים, ועושה זאת בחוכמה על ידי שיתוף פעולה עם Facebook. החיבור בין הגולשים ובין העסקים הקטנים לוייב ויראלי של המסר ברשת החברתית – מבטיח הלכה למעשה כוח שיווקי חדש לכל עסק קטן ונוכחות שמייצרת נאמנות עם המותג אמריקן.

FashionTag | מאגזין האופנה מחליט להשתמש בכלי המדיה החברתית בדרך חדשה ורעננה. על ידי אפליקציה ייחודית הוא מאפשר לנו לתייג חלקי ביגוד של חברים שלנו ובכך ליצור שיח אופנתי רווּי ומעניין במדיה. מפליא איך אלמנט קטן כמו “תיוג” יכול פתאום להפוך לעוקץ קריאטיבי חכם.

Kiasma – Make a Better One Yourself | כיצד מוזיאון לאמנות מודרנית יכול לחבר את האוהדים שלו ברשת החברתית אל התערוכות שהוא מקיים. הוא נותן להם להיות חלק מהסיפור – ולקחת חלק פעיל באירוע בצורת תערוכה מפרי יצירתם של הגולשים. האוהדים העלו עבודות ואף ערכו הצבעה על העבודות הטובות ביותר, ובסופו של דבר התקיימה תערוכה של יצירות הגולשים. את התערוכה המוזיאון בחר לפרסם ולשווק במסגרת הביקורות של הגולשים עצמם. שאפו גדול !

What Zürich needs  | דרך מעולה לחבר חבר”ה צעירים שאינם להוטים להצביע בבחירות. בציריך החליטו לטפל בכך דרך הרשת החברתית. על ידי קבוצה בFacebook שמגדירה יחד עם הצעירים מה הם צריכים ולְמה ציריך זקוקה לדעתם. הרעיון היה לכבד את הרעיונות של הצעירים ולהכניס אותם כחלק ממצע הבחירות על מפת הדרכים המעודכנת של ציריך.

Intel Progress Thru Processors | אינטל עושה זאת שוב ושוב, ומשתמשת ברשת החברתית בצורה חכמה. הפעם , חיבור בין גולשים מכל רחבי העולם לבין נושא המחשבים המשומשים. הרשת החברתית מתפקדת כמתווך שמעודד כל אחד מאיתנו לעשות צעד אחד קטן לקראת פרויקט גדול. המחשבים המשומשים יכולים לשרת את אינטל בתכנון העתיד הטכנולוגי שלנו ולקדם אותו בצורה יעילה וטובה יותר – זה המסר . שאפו דיגיטלי !

Skittles: Mob The Rainbow | סקיטלס מחליטה לעשות קמפיין פייסבוקי ייחודי על מנת להכניס ערך משמעותי במשבצת של הלייק – על ידי חיבור בין האון ליין לאוף ליין. כל מי שמשתתף בפעילות מוזמן לשתף פעולה בהתרחשות כיפית של המותג. – בכך למעשה סקיטלס יוצאים בהכרזה – אוהד יכול להיות פעיל ומשפיע, ואף להיות מתוגמל על העשייה שלו. בשיטה זאת נוצר קהל שגרירים אמיתיים המעניקים נופך מעניין לפעילות תוססת ברשת החברתית.

מילת סיכום | אני ממליצה לכם לסייר בFacebook Studio מהטעם הפשוט שזהו מקור השראה מרהיב ומאתגר. ממנו תוכלו ללמוד איך ללַטֵש את הקצוות של העשייה הקריאטיבית שלכם בדיגיטל – טיול נעים ומהנה.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

One comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.