Tips : Integrated

 

 

 

במסגרת פינת הטיפים החדשה שלי, פוסטים קצרים על תובנות עֶרְכִּיות אדבר הפעם על נושא ה : אִינְטֶגְרָטִיבִיּוּת | הדיון על הנושא נוגע מבחינתי בשלושה היבטים עיקריים :

היבט ראשון בתקופה האחרונה אני שומעת לא מעט על כוונתן של חברות להמיר את פעילות האתר שלהן בלעדית לFacebook |

היבט שני לא מעט חברות חוששות לאחרונה שפעילות במדיה החברתית תוריד את הווליום של האתר שלהם ותעביר את משקל הכובד למתחמי הFacebook, Twitter ודומיהם |

היבט שלישי תכופות נוכחתי שחברות מנסות לייצר פעילות במדיה החברתית אך בסופו של דבר כל אשר הן עושות הוא להשתמש במתחמים כאגריגטור שיווקי לאתר הבית שלהן | בפוסט זה אנצל את הבמה כדי לדבר על שלושת הנקודות ממקומי ולהביע את עמדתי בנושא. נקווה שהדברים הרשומים להלן אכן יעזרו לכם בשעת קבלת החלטות לפעול בצורה נבונה ואחראית מבחינה שיווקית !

האם נבחר בבלעדיות על Facebook או ננקוט באסטרטגיית הרב-ערוציות  ?  בואו נתעכב כדי לבדוק ביחד את ההיבט הראשון ונגיע למסקנה בכוחות עצמנו. הרי בשורש המחשבה עצמה כבר קיימת בעיה, שכן אתר משלנו מספק לנו פי כמה וכמה מגוון פעילויות ומיגוון אפשרויות טכנולוגיות שאינן ניתנות לביצוע במתחם הפייסבוקי וגם אם כן זה אומר שאנחנו ממש צריכים “לכופף את הבננה”. כמו כן, ראוי לזכור – וזאת אמירה בסיסית לנושא : לעולם מתחם שפתחנו בFacebook לא יהיה לגמרי שלנו. יש לזירה מנהלים שלא ממש מתייעצים על שינויים, או לחילופין “מנחיתים” עובדות בשטח שאיתן צריך לחיות. להסיר ספק מלבכם – חס וחלילה שבשלב הזה תחשבו שאני רוצה להבריח אתכם מFacebook ובאשר לשאלה מה כן ניתן לעשות בו נרחיב את הדיבור בנקודה הבאה ….   

האם המדיה החברתית מהווה איום על תנועת האתר שלי או שכדאי להיות תמנון  ?  קראתי לאחרונה כתבה שפורסמה ב AdAge על כך שחברות חוששות מפעילות המדיה החברתית שכביכול מאפילה על הפעילות השיווקית המסורתית של האתר שלהן. באופן אישי לי נראה ש”פה קבור הכלב” עלינו להכיר בעובדה שהעולם הדיגיטאלי כמו גם הריאלי השתנה וריכוזיות במקום אחד אינה תורמת לעניין שרצינו לקדם מכל וכל. הרעיון של אינטגרטיביות ממנף עבורנו צורת עשייה משולבת ורב מתחמית המתחזקת וגדלה כמו כדור שלג, וזאת כמובן בתנאי שנעבוד נכון. למה הכוונה בעבודה נכונה ? מדובר על כמה “תנאי עבודה ” :  אם נבנה יחסי קהילה דרך הגישה הזאת והשקפת העולם הזו, או במלים אחרות, בין יתר הפעילויות שלנו נתמזג במרחב הדיגיטאלי בקהילות שכבר קיימות במדיה חברתית. נוסף לזאת, על ידי פעילות מגוונת הכוללת העברת ערך באופן קונסיסטנטי תוך הבלטת הדגש ההולם את אופיו של כל אחד מקהלי היעד השונים, אכן נייצר באופן פעיל ומודע את האפקט הרצוי של רב ערוציות. אמנם באופן טבעי אפקט זה יחליש לתקופות מסוימות את הטרפיק השוטף בכל אתר ואתר אבל אם ננהג בחוכמה ונסקור את סך כל הפעילות בכל המתחמים שבהם אנו אוחזים נגיע לתוצאה הרבה יותר טובה מזו שהשגנו בעבר.

האם המדיה החברתית צריכה להוות מכפלה של התכנים באתר שלי   האם סל הכלים השיווקיים שבהם אני משתמש מפיק השפעת גומלין שתוצאותיה מתבטאים גם באיכותו של האתר ?  כיוון שכיום השתנו כללי המשחק, האתר שלכם צריך לקבל את הגוון ואת הכללים של מדיה חברתית על מנת שתתחברו לדופק התקשורתי החדש שנוצר ומתהווה לנגד עינינו. המתחמים של המדיה החברתית מציידים אתכם בכלים חדשים לבקרים על מנת שתוכלו להגדיל תוספים ונראות ובכך לייצר למעשה אקט של סינרגיה, ובעיקר שיתוף. מאידך המתחמים שלכם במדיה החברתית לא יכולים להסתכם במכפלה של תוכן האתר שלכם. אפשר לקבוע בפשטות שהדבר “לא יתפוס”. קחו בחשבון שהמתחם החברתי שלכם לא מעוניין להיצבע בצבעי אגריגציה משוכפלים ולמעשה די משעממים. עולמות התוכן של מתחמי המדיה החברתית שלכם חייבים להיבנות כך שיבליטו את הגירוי ללקוח שעתיד להגיע אל האתר שלכם בכוחות עצמו. נכון, לא בכדי זו עובדה לא קלה לעיכול כי למעשה היא מכריחה אותנו לעבוד הרבה יותר קשה ולהמציא אמצעים חדשים בהשקעת משאבי אנוש וזמן. אמנם משאבים אלה לא תמיד עומדים לרשותנו. ואף על פי כן, החדשות הרעות הן שאלמלא תעשו את הצעד האינטגרטיבי המתבקש, הרי המאמצים הקונוונציונליים שכבר השקעתם יֵרדו לתוהו, למעשה. ומצד שני החדשות הטובות הן שאם אכן תעבדו חכם, אסקלטיבי, במינון איכותי העולה עם הזמן ובטווח פעולה המתבסס על  חודשים ולא מרגע לרגע, תגיעו להישגים משמעותיים בהרבה מהמצב בו נמצאתם קודם לכן. 

לסיכום ראיתי לנכון להדגיש בפניכם סוד הקסם בשיתוף פעולה ובהחלטות על צעדים ברשת שנעשים מתוך ראייה רחבה. לא אחת נוכחנו שהקושי הגדול ביותר שלנו הוא לצאת מהקופסא ולהעיז ליצור יש מאין בצורה שונה, ובאופן אחר מזה שהורגלנו אליו במשך זמן רב. יש לדעת למפות את מרחב הפעילות שלכם, לזהות את קהלי היעד שלכם. לקיים פעילות רב ערוצית שבכוחה לייצר סינרגיה בין סך כל הפעילויות תְפַתחו במידה ניכרת את היכולת להפוך לרשת גדולה יותר ורחבה יותר – והרי, במה אנחנו עוסקים אם לא בעניין זה עצמו : כולנו רוצים להתפתח ושיטת האינטגרציהמספקת לנו את ההזדמנות הטובה לכך !

 צירפתי לכם מצגת נהדרת אשר מדברת על אינטגרציה בין אתר לפעילות מדיה חברתית, יש כאן המון ראציונאל איכותי שכדאי להתעכב עליו וללמוד ממנו.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.