The Emotional Cycle of Digital Interactivity

גרף מעניין אותו מצאתי ברשת יהווה את תוכנה של רשומה זו, הויזואליזציה עוסקת במעגל האמוציונאלי אשר מייצג חלק מהאינטראקטיביות של הגולשים באקו סיסטם הדיגיטלי. אעבור אתכם על הדברים ואנתח אותם, כמו כן אוסיף את הגרף המקורי לתוך הרשומה.

לטעמי, הדטה יכולה לעזור להבחין בעוגני הזדמנויות הנמצאים בדיגיטל לטובת בניית הסיפור בצורה הרבה יותר חכמה.

כי כפי שתוכלו לראות באינפוגרפיקה– הדבר המרכזי אשר עוטף את מכלול ההתנהגות שלנו בדיגיטל נתמך במילה-Discovery, והעוצמה היא בכך שנדע לגלות את הסיפורים שקשורים למקום האמוציונאלי בו אנחנו שרויים. ההיפותזה אשר מונחת ונשאלת באילוסטרציה היא : האם אנחנו חווים רגשות ברורות בדרך שאנחנו מייצרים אינטראקציה בדיגיטל, דרך השיתוף און ליין ודרך הגילוי שלנו ? וכיצד אנחנו חווים את המשכיות המעגל וירטואלי המציף לנו גם דברים רעים וגם דברים טובים- למשל, רגשות של אנשים.

The-emotional-cycle-of-digital-interactivity

www.wwtid.com

Serendipity-Reclusion | Discovery | הגילוי שלנו מובנה מדברים שאנחנו עולים עליהם בטעות, וגילויים “סגורים” ומבודדים- לכל אחת מהאינטראקציות ישנה משמעות המרעיפה את אחד הפרמטרים- את כל אחד מהמעגלים הבאים אותם אציג בפוסט. משמעותי להבין ממש כפי שניתן לראות באילוסטרציה שהגילוי הסגור והגילוי המפתיע קיימים כל הזמן במרחב הדיגיטלי, ופועלים במקביל על כל אחת מהרגליים שקשורה לדרך האמוציונאלית שאנחנו חווים במרחב זה.

Sense of Self Expression | הדרך שאנחנו נותנים לעצמנו להתבטא יוצרת מספר עוצמות ברורות, אנו מרגישים כמו Hero-גיבור, נאהבים ויש לנו גאווה- ישנן רגשות נוספות המתערבבות בעצם השיתוף כמו- סיפוק, הנאה ופְּלִיאָה מההתרחשות שמתקיימת סביבנו. כל אלו מגדירים את הפרספציות שלנו- את ההשקפות שאנו אוחזים סביב הסביבה הדיגיטלית איתה אנחנו באים במגע.

Sense of Ego | אל תוך אלו מתקפל הסנס של האגו, הדברים שאנו שואפים להם- קנאה, יְהִירוּת, גַּאַוְתָנוּת- וכמובן כל אלו מהווים עבורנו וגם גורמים לנו להרגיש נאהבים באם הדרך בה אנחנו חווים את האינטגרציה מעצימה את אותן חוליות של אגו לטובתינו. 

Sense of Belonging | להרגשת השייכות ישנה אימפקט גדול ביותר, צריך להבין שהיא משפיעה בצורה עוצמתית על ה-Perception שלנו ובעיני יש לה עוצמה גדולה מאוד על שאר המעגלים. היא גם מהווה את הCore, את הכוח של מגמת הקהילתיות- אשר משחקת תפקיד משמעותי ומהווה את חוד החנית של ההשפעה שיש ברשת באמצעות ההמון על היחיד ולהפך.

בתוך הרגשת השייכות מהצד השלילי שלה נמצאות רגשות כמו- יאוש, קנאה וגאוה (כשהיא בשימוש לא נכון)- ומהצד השני החיובי של הרגשת השייכות נמצאות המילים- סִפּוּק; הַגְשָׁמָה, מִמּוּשׁ, בִּצּוּעַ, הנאה- ושַׁיָּכוּת.

Sens of Obligation | במעגל זה נמצא הסנס של המחויבות- בו אנחנו יכולים לראות את ההערצה, וגם היאוש- אלו יכולים להיות אלמנטים המביאים את המחויבות שלנו למקום שאינו טוב בהכרח. מהצד השני נוכל לראות גם פה חזרתיות על הגאווה, הנאה והעובדה שאנחנו יכולים מתוך המחויבות שלנו להרגיש נאהבים.

שימו לב לכך שהמעגלים השלילים באינטראקציה שלנו במרחב הדיגיטלי הם הרבה יותר מורכבים מהמעגלים החיוביים, הם גם אלו אשר מגיחים אלינו הרבה מאוד פעמים בהפתעה- לא התכוננו להרגיש רע וזה פגש אותנו וגרם לנו להרגיש כך.

המילה-Joy חוזרת על עצמה הרבה מאוד פעמים ומהווה מפתח מרכזי להצלחה מכיוון שהיא חלק מהציפייה של האנשים גם במרחב הדיגיטלי וגם בחיים באופן כללי.

מילת סיכום. אני מקווה שהצלחתם לעקוב אחרי בפוסט מורכב זה, בעיני זה ניתוח מעולה של לב ליבו האמוציונאלי של האדם בתהליך שהוא עובר במרחב הדיגיטלי. אנחנו צריכים ללמוד ולהבין התנהגויות כי הן תשתית הלכה למעשה לבניית סיפורים מנצחים ויצירת אינטראקציה פרואקטיבית עם אנשים- כזו שלוחצת על כפתור חכם אשר מזיז את האחרים וגורם להם לשים לב אליכם.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.