Tying Social Media to Business Objectiv

איך מודדים פעילות בסושייל ומהם היעדים שאתם צריכים להגדיר בדרך להצלחהנושאים מסוג זה עליכם לברר על מנת שתהיו מחוברים כשורה לַמטרה העסקית ותייצרו ערך ממשי לביזנס. נושא הפוסט הזה מבוסס על כתבה מצוינת מeMarketer שפורסת תמונת מצב חדשנית ומעודדת לגבי הדרך בה אנשי שיווק מודדים את רמת ההצלחה של פעילוחם בסושייל. איך למעשה קושרים בין הסושייל מדיה לבין המטרות העסקיות ומה הן הטקטיקות הנכונות למדידה שמאפשרות לנו להבין את מפת הדרכים שלנו בסושייל. הכתבה שוטחת תמונת מצב שמראה כי משווקים לא מודדים את הפעילות שלהם רק על פי כמות אוהדים וגדילה אלא בוחנים במקביל את מערכות היחסים ואת הקשר שהם יוצרים עם האוהדים.

גם אם לגבי הרבה מאוד עסקים הפועלים במדיה חברתית, ההכרה באפקטיביות של השימוש היא עדיין בגדר ניסיון, בשלביו הבסיסיים ביותר – היעד של תוכניות העתיד של החברות הוא למצוא את הערך האפקטיבי הרבה מֵעֵבֶר למדידה הכמותית הפשוטה של מספר האוהדים וכמות הלייקים. צירפתי לכם בגרף הבא את נקודות ההתייחסוות השונות מבחינת חשיבותן עבור עסקים בקביעת מטרותיהם לגבי הפעילות שלהם בסושייל מדיה. שימו לב ש51% ענו כי הם רואים בFacebook כמקור הכנסה ולהפקת רווחים – בעוד ש78% ענו כי זוהי דרך מוצלחת לייצר מעורבות עם לקוחות ברמה הרבה יותר טובה מזו הנהוגה בכלים השיווקים האחרים הקיימים לרשות המותג.

Source eMarketer

מחקר שנערך ביולי 2012 בארה”ב הראה כי משווקים מצאו עניין רב ביעד של מעורבות גולשים ולקוחות ואף הציבו אותו כמרכזי בפעילות שלהם בסושייל מדיה. המטרות הללו מצביעות על כך שארגונים רוצים להשיג מהפעילות שלהם בסושייל מדיה מטרה מרכזית ומשמעותית – בניית מערכות יחסים וקשירה ברורה של מערכות יחסים אלו אל התוצאות העסקיות שייזקפו לִזְכוּת החברה. מגמה זאת מצביעה על כך שאנשי שיווק אכן מבינים כי הם צריכים להעמיק את הפעילות שלהם בסושייל מדיה במקום “סתם” לספור אוהדים.

Source eMarketer

ועדיין – הפרמטר שניקבע על סמך ספירת האוהדים מהווה טקטיקה מאוד חשובה עבור אנשי השיווק בארה”ב – 96 כי הם בודקים וגם מודדים את רף ההצלחה על פי שיטה זו. כמו כן הם ענו כי הם מודדים כניסות לאתר הבית שלהם ו66 אחוז ענו כי הם מעוניינים לשמוע את חוות הדעת של הלקוחות כדי להעריך את מידת התגובות החיוביות מצד הלקוחות, כלומר : באם הם מרוצים או מאוכזבים. 60 אחוז ענו כי הם מודדים לידים שהגיעו מסושייל מדיה, בעוד ש12 ענו כי בכוונתם לעשות זאת בשנת הפעילות הבאה – להמשיך להעמיק את הקשר עם האוהדים ולהשקיע בו יותר.

ישנם אנשי שיווק ששואפים לייצר מטריצת הצלחה קצת יותר מתוחכמת. ניתן להבחין במגמה של שינוי – 66 אחוז ענו כי הם מעוניינים לעבוד במספר נוכחויות מגוונות בסושייל מדיה, ו56 אחוז ענו כי הם מגדילים את כמות התוכן שלהם על מנת להרוויח מגע תכוף יותר עם בסיס הלקוחות. 50 אחוז השיבו כי הם מתכוונים להשקיע ביצירת אינטגרציה טובה יותר בין הסושייל מרקטינג שלהם לבין תוכניות השיווק שלהם ו35 ענו כי הם מתכוונים להחדיר אינטגרציה טובה יותר אל תוך הארגון של תוכניות הסושייל מדיה ולהעמיק את המעורבות של העובדים בכל רחבי המבנה ההירארכי של החברה.

Source eMarketer

הסושייל מדיה עדיין רחוקה מלהיות באינטגרציה מלאה ברחבי החברות, אבל ישנם אנשי שיווק שללא ספק מובילים את הדרך לשם והרבה חברות אחרות מובלות לשם על ידי אותם מובילי מהפכה או לפחות אומרים שהם ילכו לכיוון זה בעתיד הלא רחוק.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

One comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.