Facebook Gifts | Real Social Commerce

כתבתי בעבר פוסט על הרכישה של Facebook של קארמה, אפליקצית מתנות שמושתתת על התובנה של החיבור בין סושייל לקומרס, כבר אז שיערתי שFacebook מתכננים למנף את הרכישה ולפַתֵח אותה לשלב משמעותי יותר. והנה, אכן מגיעה התשובה לשאלה שעמדה בַּפֶתַח, ובימים אלו Facebook הכריזה על מהלך תשתיתי שממצה בעיני בצורה הטובה ביותר שֶיֵש את מהות הסושייל & ביזנס- וחשוב מאוד ללמוד ממהלך זה. התשתית החדשה ניקראת Facebook Gifts  וFacebook מסבירים על התובנה שהמהלך יושב עליה – “מידֵי יום מיליוני אנשים משתפים רגעים חשובים עם החברים שלהם בFacebook כאשר הם מזכירים אירועים חשובים בחייהם : יומולדת שמח, מזל טוב על נישואים, או אפילו מבע באנאלי כמו “אני חושב עליך”. מעכשיו יש דרך נוספת לחגוג את אוסף הרגעים הללו, על ידי הענקת מתנות אמיתיות לחברים שמשתמשים בFacebook Gifts.” היישום מאפשר סידרת פעולות : לבחור מתנה, לצרף אליה ברכה ולפרסם פוסט על המתנה בעמוד של החבר. כמו כן תמיד קיימת האפשרות לשלוח לנימען את המתנה באופן פרטי ולא פומבי. החבר שמקבל את המתנה יוכל לראות את המתנה בפריוויו ולקבל אותה פיזית למקום והכתובת שיבחר.
התשלום נעשה דרך Facebook לפי מתודת התשלום בה נבחר – Pay Pal או כרטיסי אשראי. לא אנחנו מכניסים את הכתובת של החבר שמקבל את המתנה כי אם החבר עצמו וזאת על מנת לוודא שהמתנה אכן תגיע אליו כשהיא משוגרת אל המקום הנכון. מקבל המתנה יכול לבחור את מקום משלוח המתנה ואפילו להחליף אותה בפריט אחר שווה ערך למתנה המקורית שנבחרה.

אין ספק שזהו ניסיון של Facebook להמשיך ולהשקיע את המאמצים שלהם בפתרונות מותאמים לערוץ המובייל  לשם חיזוק מקומה של החברה על גבי מסך זה. תפישת האי קומרס שצְפוּנה ברעיון החדשני מביעה אמירה ברורה על תוכנית עבודה יסודית : היא פשוטה, אחידה בשיטת השימוש שמחברת בין המובייל לווב ויוצרת תוכנית איקומרס, היא מקלה על המשתמשים המעוניינים לשלוח מתנות ישירות לחברים שלהם בFacebook  באמצעות נתונים המבוססים על המידע המופיע בפרופיל שלהם, אינפורמציה שמציגה תאריכים ואת מועדי האירועים החשובים בחייהם. מבחר המתנות כולל במקביל גם מתנות פיזיות, הנשלחות על ידי הקמעונאים ששותפים לתוכן וגם ולא פחות חשוב היא כוללת גם וירצ’ואל גודס, כדוגמת גיפט קארד וכיוצא בזה.

מה שהופך למעשה את Facebook Gifts לשלב משמעותי נוסף עבור החברה בתוכניות המובייל שלה הוא העובדה שהתוכנית כל כולה משתלבת באופן אינטגרטיבי מושלם בחווית המובייל של Facebook. קל לתפעל את התוכנית במכשירי מובייל ממש כפי שזה קל בטאבלט או במחשב נייח בדסק טופ. ויותר מכך, מרגע שהמשתמש נכנס לתהליך של תשלומים על מנת לבצע רכישה, האינפורמציה על פריטֵי הרכישה נשמרת עבור הלקוח והוא יכול להיעזר בה בשלב מאוחר יותר בכל אחד מהמסכים בהם הוא פועל. אם מסתכלים על כך בצורה קצת יותר מפוכחת ניתן לומר שFacebook יצרה ארנק דיגיטלי משלה, המאפשר לבצע רכישות ממוקדות בצורה נוחה ביותר דרך המסך הקטן.

מבחינת הזמינות, התוכנית תהיה נגישה נכון לרגע זה אך ורק במכשירי אנדרואיד (כאפליקציה), או דרך המובייל ווב, אבל Facebook כבר עובדים על יישום  לiOs . מצד השותפים הקמעונאים נכנסו כרגע לתוכנית שחקניות כמו – סטארבקס ועוד. וכמו כן, עם הזמן, Facebook מתכוונת לסגור הסכמים עם קמעונאיות נוספות. כרגע התוכנית נמצאת רק בשלב השקתה וכאמור אינה זמינה לכל, אבל בהמשך היא עתידה להיות זמינה ברמה עולמית. מעניין לראות לאן הרעיון יתפתח והאם יושק גם בארץ.

חשוב וצריך לקחת בחשבון את היתרון המופק מעצם ההיכרות עם השיטה, שממנה אפשר ללמוד לא מעט : הדגש המושם על חוויה רב מסכית סימלסלית- אחידה, הדגש הברור כל כך על פשטות השימוש גם במסך הקטן, וכמו כן האפשרות לזהות צרכים האופייניים לחברים שלנו ולענות עליהם בדרך מועצמת בהרבה מכל מה שהורגלנו עד כה אך עדיין משתייכת לקונספציה של הדרך החברתית. עוד חשוב לשים לב לעובדה שFacebook מתכננת לשלב בתוכנית גם מוצרים פיזיים וגם מוצרים דיגיטליים בצורת וירצ’ואל גודס, וכמו כן לאפשרות הניתנת למקבל המתנה לשלוט על המידע : הכתובת למשלוח, החלפת המתנה, סוג האריזה. אלו הן התובנות שFacebook לוקחת מהאפליקציה המקורית אותה רכשה – קארמה – ומיישמת אותן בסקאלה הרבה יותר רחבה על מיליארד המשתמשים שלה .

צירפתי לכם את סרטון ההסברה של Facebook  על השירות החדש. ממליצה לכם לצפות.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

3 comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.