Gen Z | Workforce

כשסורקים את השינוי שהעולם עובר- ללא ספק אחד המקומות המעניינים ביותר להתבונן עליהם הינו השיפט של הדורות והשינוי בהתנהגויות בין דור לדור. הרשומה הנוכחית תעסוק בכך ותבחן באופן מבוסס מחקר את השאלה : האם דורות הMillennials ודור ה-Z משנים את יחסם אל מקום העבודה ? ואם כן איך ? כמו גם- ההבדלים בין דורות אלו ? אזניק לרשומה דברים מרכזיים מהמסמך המקורי, כמו כן- אוסיף תובנות ואינסייטים למי שרוצה לקרוא את המקור במלואו רצ”ב – Link.

Move over, Millennials : Gen Z is about to hit the Workforce

מחקר חדש מציף מידע עבור מעסיקים אותו חשוב שיחזיקו ביד וזאת על הדור החדש אשר הולך להתמזג אל חייהם- הציפיות שלהם, מה הם הערכים, כמו כן כמה הם שונים מהדור הקודם להם- הMillennials. הממצאים משקפים כי הסגמנט הראשון של דור הZ הינו יחודי ומעסיקים צריכים לדעת ולהבין את דור זה טוב על מנת שיוכלו להיות רלוונטים, להשאיר אותם ולהיות מעורבים עם קבוצת גיל שמסומנת ככזו שתהיה סופר איכותית ומשמעותית למקומות העבודה.

דור הZ הינם אלו שיכולים באמת לקבל את הסטמפה של Digital Natives– זה הדור הראשון שלמעשה נולד למציאות יציבה וברורה של טכנולוגיות אינטרנט ביד וזאת ממש מרגע שהם קיימים בעולם. המחקר מגלה שהדור הספציפי ממש לא מתכוון להסתכל מחוץ לקופסא- הם פשוט זרקו אותה לחלוטין וחושבים אחרת לגמרי- זה דור של אנשים שרוצים להמציא מחדש נורמות ! חברי קבוצת הגיל של דור הZ יהיו כאלו שירצו קריירות שיש בהן מטרות ופרגמטיות- Purpose & Pragmatism. צריך לקחת בחשבון ש-74 אחוז מהם מאמינים כי עבודה חייבת להיות משהו עם משמעות הרבה יותר גדולה מרק להביא הביתה פרנסה.

דור הZ מונע מכסף ומשאיפות. בעוד שהמחקר חושף שדור הZ הינו מוטיבטיבי ומונע מפקטורים שונים, אחד הדברים הבולטים ביותר הינו שקבוצת גיל זו תעשהכל מה שהיא יכולה  וכל מה שצריך על מנת להגיע למטרות שלהם. החשיבה שלהם היא תפיסה של-Entrepreneurship יזמות ומהווה את העדיפות הראשונה שלהם, 76- אחוז רואים את עצמם כבעלי הבית של הקריירות שלהם, והם רוצים להיות אלו שיניעו להצלחה האישית. כמעט חצי (49 אחוז) רוצים להיות הבעלים העצמאיים של העסקים שלהם, וזאת בהשוואה ל-32 אחוז מכל שכבות הגיל האחרות. בנוסף, הרוב (67 אחוז) מוכנים לעשות רילוקישן וזאת לטובת עבודה טובה, ו-58 אחוז אומרים כי הם מוכנים לעבוד בסופי שבוע ובלילות וזאת לטובת משכורת טובה יותר.

ישנם שינויים דרסטיים בין מה שמוביל את קבוצת העובדים המיועדת של דור הZ אל מול הדורות הקודמים להם למשל ה-Millennials, עסקים שרוצים לגייס עובדים מדור זה חייבים להבין את ההבדלים ואת הציפיות היוניקיות שיש לדור זה, ולבנות סביב ההבנה סביבת עבודה רלוונטית ומתאימה.

הכל דיגיטלי כשחושבים על דור זה, ומשמעותי להיות אטקרטיבי וריספונסיבי אליו באמצעים שקשורים אל המסע היחודי שלו, אחד המפתחות המרכזיים שמשנים את הנחות היסוד של דור זה על מקום העבודה ויוצרים עבורו נוחות, קשור באופן אינטגרטיבי לטכנולוגיות מובייל אשר מאפשרות לייצר קומוניקציה קבועה וחדשנות בדרך בה מתקשרים. על פי המחקר דור הZ מאמינים כי הטכנולוגיה  מאפשרת להם להיות הרבה יותר פרודוקטיבים (57 אחוז), ויותר מכך 39 אחוז מתוכם מאמינים כי סמארטפונים הינם חיוניים למקום העבודה, 37 אחוז מתוכם נשענים על לפטופים ככלי הכרחי ! הכלים הללו מאפשרים לדור הZ להיות כל הזמן Always On כך הם בקונטרול על הלו”ז, ומתאפשרת להם ההזדמנות לבנות את הדרך היחודית שלהם להצלחה.

ישנה גם משמעות עצומה לבנות את מיתוג המעסיק של המותג– שכן דור הZ הוא כזה ששם לב, ישנה חשיבות לשקף מידע ככזה שמציג את האקססביליות לטכנולוגיות, את הגישה למצליחנות ואת שיקוף סביבת העבודה- ארגונים שרוצים לנצח במגרש המשחקים של הטאנלנטים בGen זה חייבים להיות שקופים, אדפטיבים לשינויים, אחראים לדברים שהם עושים וכאלו שישארו זכירים בעיני המועסקים הטריים החדשים.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.