Global Marketing on Facebook

 

תמיד מדהים אותי לגלות איך נתון קטן יכול להשפיע באופן מעשי על החלטות גדולות ומשמעותיות. הטיפ שלי בפינת הFacebook יצביע הפעם על נתון מסוג זה שכן המחשבה שלי רצה לה למקומות שיכולים ממש לעזור לכם ברמת הפיתוח העסקי שלכם במתחם ! הרעיון בבסיס הטיפ הוא : איך אנחנו יכולים להפוך את המתחם שלנו בזירה למתחם גלובאלי בפועל, בעוד שמסריו יכולים להיות רלוונטיים לסצנה המקומית אך בד בבד להיות גם רלוונטיים לבלוגוסְפֵירה העולמית. לטעמי, ישנם גופים שההשלכה של טיפ כזה יכולה להוות מבחינתם כהבדל בין שמיים וארץ ברמת ההשקעה במהלך. גוף הרואה את עצמו כבינלאומי במשחק של התקשורת החדשה יכול לנצל דרך עשייה כזו בנדבכים עמוקים יותר ולזכות בחשיפה משמעותית פי כמה.

נניח שאתם עסק, ארגון או חברה המחפשים לייצר עבודה ונראות ב Facebook ומן הסתם יש לכם סיבות שונות וקהלים שונים אליהם תבחרו לגשת. Facebook מאפשרת לכם למעשה לפתוח זרוע גלובאלית על ידי שימוש בכלים פשוטים הקיימים בעמוד אוהדים, אך בד בבד על ידי העובדה המכרעת המאפיינת את הזירה כמתחם הפועל כמרקחה בינלאומית ובכך למעשה פותח לנו את האופציה להיות נגישים יותר מאי פעם לעולם הגדול.

תחנת שידור גלובאלית בכמה שפות למספר מטרות נפרדות  | העיקרון הוא שהמתחם שלכם יכול להפוך למתחם קסטומיזציה לקהלי יעד שונים באזורים שונים ברחבי עולם. כל זאת בהנחה כמובן שהאפיון של העסק שלכם או של הארגון שלכם רלוונטי למטרה זו. בכל עמוד בFacebook קיימת האופציה להחליט ברמה הגיאוגרפית מי ייחשף ולאלו תכנים. החלוקה יכולה להיקבע גם על פי מדינה ובנוסף אתם יכולים לבחור לנתב את המסר על פי מפתח השפה. הוספתי לכם צילום מסך של המקום בו תוכלו להיות בשליטה על השפה ועל האזור.

הכוח של השיווק מכמה ארצות שונות והגדלת המתחם  | חשוב להדגיש, המסר אותו אני מנסה להעביר לא נסב על הרמה הטקטית ועל השימוש בכלים. ארגון שרוצה למסד נוכחות גלובאלית צריך לחשוב על כך ממש ברמה האסטרטגית תכנונית. למשל : דוגמא מצורפת המתחם של מרצדס בנץ בFacebook. הכולל בתוכו Tab יעודי ששולח זרועות לכל העולם ומדגיש את עוצמת הנוכחות הגלובאלית שלו עם גישה למיקום הקרוב והדרך ליצירת הקשר הלוקאלי. שימו לב לכך שטמון כאן כוח רב שמאפשר לארגון או לעסק הפועלים  בהיקף עולמי למנף את השפעתו ולהפוך לכלי שיווקי רם מעלה ועוצמתי.

ההפרדה | ההפרדה בין התכנים מתבצעת בקלות על ידי  בחירת השפה או המיקום הגיאוגרפי – צירפתי לכם צילום מסך המראה לכם את החלון המתקבל. נכון, זה עשוי להיראות קצת “מכביד” כשכאמור בכל פעם בה אנחנו מעלים תוכן אנחנו צריכים להפעיל שיקול דעת מערכתי באיזו שפה ולאיזה אזור אנחנו פונים. מצד שני זו אפשרות אדירה למנף את המתחם כתמנון בינלאומי מבלי שנפגע בקהל המקומי ובלי שנעמיס עליו יתר על המידה בתוכן לא רלוונטי שלא דובר את שפת המקום.

קולַבּוֹרציה עולמית | אם תתעמקו ברעיון תגלו שהעוצמה בקנה מידה עולמי פותחת לפנינו כמה דברים במקביל :

הראשון : כוח שיווקי שיווקי רם מעלה ופיתוח המתחם  הרבה מעבר לפוטנציאל הלוקאלי שלו. קחו בחשבון שארצות כמו אירופה, שלא לדבר על ארה”ב, מאופיינות בגודל אוכלוסיה המאפשר גדילת מתחם ניכרת.

השני : ההתרחשות בזירה גדלה בכמה מידות ובאופן מיידי המתחם זוכה לאינדוקס גבוה מעצם העובדה שמתקיימת בו פעילות ענפה וחזקה.

השלישי : ניתן דרך קשת הפעילות לייצר הלכה למעשה שיתופי פעולה עולמיים ולהחליט כי בנקודות זמן ספציפיות תתרחש פעילות חוצה מדינות, יבשות ושפות – כל אלו מייצרים עבור המותג , הארגון והחברה כוח משמעותי של נוכחות במדיה שכלל לא ברור באם בדרך אחרת היו זוכים לה במינימום השקעה.

מילת סיום |  אם תאמצו לעצמכם גישה של ראש פתוח, שבירת גבולות ישנים ופתיחת אפשרויות חדשות תגלו הלכה למעשה שהעולם  קטן, נגיש ומאתגר. גישה כזו יכולה לקחת עסק קטן כגרגר במפת העולם ולהפוך אותו למשמעותי ומוביל בקטגוריה של כוח הולך ומתרחב. הכול, אבל הכול נמצא אצלנו על קרקע המחשבות, הרצונות ולא פחות חשוב – התעוזה !

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

6 comments

 • zohar urian says:

  Global Marketing on Facebook | http://bit.ly/duuCDF | New Blog Post | in hebrew

 • שרונהNo Gravatar says:

  זוהר, נפלא, באמת פורץ גבולות ומעודד צמיחה והתפתחות. תודה!

 • זוהר האם נתקלת באפליקציה מוכנה לתרגום המימשק

  במספר דפים אשר בניתי יצרתי ממשקים רב לשוניים בטאבים אך כמובן ללא יכולת שליטה על הקיר.

  במקרים רבים לצורך שיווק במספר שפות לטעמי עדיף ליצור מספר שפות לצורך האינטראקציה המושלמת עם קהל היעד

  כמובן שלאלו אשר עוסקים בשיווק בינלאומי מומלץ להגדיר את רשימות החברים האישיות עפ”י השפות ולפרסם פרסומים בשפות שונות לקהל היעד הרלוונטי כאשר דוברי השפות האחרות לא צריכים “לסבול” ממידע אשר אינו “קריא” להם

 • Asher IdanNo Gravatar says:

  תודה, אולי זה יעזור לי להקים קבוצת מחקר ויישום גלובאלית, לכוח האינפו-סוציאלי, ולסוציו-פיסיקה

 • urianzoharNo Gravatar says:

  עידו , לא כל כך הבנתי את השאלה – סורי

 • shimi net says:

  RT @zoharu: Global Marketing on Facebook | http://bit.ly/duuCDF | New Blog Post | in hebrew

Leave a Reply

Your email address will not be published.