Newspaper & Blogs

Interesting Content

כתבתי בעבר פוסטים אחדיםעל מקורות מידע ברשת.סקרתי מנועי חיפוש חדשים ודרכי גישה למקורות השראה שונים ככלי משמעותי לסל וארגז הכלים ההתפתחותי שלנו.
הפעם ברצוני להתמקד במקורות חשובים מאוד המשקפים את הOn Going היומיומי שלנו. מדובר בערוצים חדשותיים, הפועמים לפי הקצב של הדופק היומי ומשקפים את מה שקורה ברחבי העולם בזמן אמת. אני מדברת על בלוגים חשובים ועיתונות מקוונת מֵרַחֲבֵי העולם אשר יכולה לעדכן אתכם בכל הנוגע לכלי פיתוח, כבָּבוּאה למבט הגלובאלי שעל בסיסו תוכלו להשתכלל ולהתחדש בפעילות הלוקאלית.

Wired.com | מתחם תוכן ענק הכולל : תוכן וידיאו, בלוגים מקצועיים, כתבות על חידושים בעולם הטכנולוגיה, המדיה החברתית והאינטרנט באופן כללי. מומלץ מאוד לצפייה
דרך הiPad למי שמחזיק את המכשיר (מראש אני מתריעה כי האפליקציה לא חינמית).

Technologyreview | מגזין מדיה בנושא טכנולוגיות הנשען על המגזין הוותיק ביותר בעולם בתחום זה. נתמך על ידי מכללת MIT. מעלה תכנים שונים הקשורים לפיתוח העתיד במבט הטכנולוגי. שווה לכל גיק או לכל מי שרוצה להתעדכן בשאלה “לאן פני העולם”.

Businessweek.com |  ללא ספק זהו אחד ממקורות המידע החשובים בעולם הפיננסים והתקשורת. שוטח בפנינו תמונת מצב עולמית על המתרחש בתחום, מספק תחזיות ובין היתר התמקדות בכל המתרחש במרחב הדיגיטלי. הנושאים המסוקרים באתר זה כוללים : פיננסים, טכנולוגיה, חדשנות, ניהול והתמקדות בSMB. נקודת הראות של המתחם על עולם התוכן היא גלובלית ומאפשרת לכם להתעדכן בתכנים מעניינים ומעשירים על בסיס יומי.

Forbes.com | עוד מקור מקור מידע חשוב, די מעונב אבל דרכו אנו זוכים להצצה ישירה אל המציאות הגלובלית והוא מספק לנו תשתית להבנה וללמידה על המתרחש בעולם ברמה הפיננסית. שימו לב לעובדה שכיום העולם משפיע ומקרין עלינו ובמציאות התקשורתית החדשה של הכפר הגלובאלי אין עוררין על כך שכדאי לנו להיות ערניים ולספוח טעמים מהגלובוס בכללותו.

Digitalbuzzblog.com | מתחם בלוגינג מדליק המאפשר לנו להיחשף לחדשות בעולם המדיה, אינטרנט – מרחב דיגיטל ומדיה חברתית כמובן. יש בו סטאדי קייס שונים מכל רחבי העולם מהם ניתן ללמוד ולהתעשר. סקירות על התפתחות עולם הסלולר, הסמארטפונים וכל עולם הטאבלט. מלווה כמעט תמיד בסרטוני וידיאו שונים ומרתקים אשר יכולים לעזור לכם במצגות ולשמש באופן כללי כחומר גלם איכותי לפתרונות בתחום החשיבה הקריאטיבית בעולם התוכן הפרטי שלכם.

Retailerdaily.com | מקור מידע מצוין להכרת פעילויות שונות ומתוחכמות בעולם הדיגיטל בתחום הקימעונאי. הרבה מאוד בנצ’מארק על פעילויות בתחומי האינטרנט והמדיה החברתית מכל רחבי העולם. ללא ספק זהו מאגר מידע משובח שישמש עבורכם כמקור השראה – גם אם אינו נוגע באופן ישיר בדיסציפלינת התוכן שלכם.

Nytimes.com | ניו יורק טיימס – מקור מידע איכותי הכולל מבטים שונים על : כלכלה, שיווק , מדיה, טכנולוגיה ועוד . חשוב לציין כי לעיתים קרובות מסקרים כאן פעילויות ייחודיות באופן מקיף ויסודי אשר מאפשר לכם מעשית ללמוד מהעשייה של האחרים. מבחינתי הייתי ממליצה לכם לאמץ אותו באופן מיידי כסל מידע מוביל, ולהיכנס אליו על בסיס יומיומי.

News.bbc.co.uk | גם מקור זה מהווה עניין שונה ומיוחד : יש פה מבט המקיף יבשות שונות, עסקים, בריאות ותיירות. היופי בעולם התוכן של העורכים הוא המבט הכולל והרחב על מכלול הדיסציפלינות אותם הם מכסים. מבחינתי זה אינו בגדר מקור המידע העומד בראש אבל, בהחלט אכנס לכאן מדי פעם על מנת שאוכל להתעשר בנקודת מבט יותר אקלקטית על מכלול החיים.

Hbr.org | מקור מידע מהמם : כולל התייחסות לעולם הספרות, העסקים והחדשות. תחת הפלטפורמה הכללית נמצא מגזין יומי, בלוגים מקצועיים וחנות המאפשרת לכם גישה לתוכן הקשור לקנייה . מאוד מומלץ כזירה איכותית להעשרה וללמידה.

Economist.com | אם תרצו זהו מקור המידע החשוב ביותר או לפחות בין החשובים ביותר שמהם כדאי לכם לצרוך מידע שוטף וידע כללי. גלובס או כלכליסט במתכונת עולמית הכוללת התייחסות גלובאלית לנושא הכלכלה, הצמיחה ועולם העסקים. כהמלצה עקרונית: אני מציעה לכם להתחבר RSS למתחם זה ולצרוך ממנו תוכן מתעדכן על בסיס יומיומי.

Techcrunch.com | זירת בלוגינג מובילה ומוּכֶּרֶת בכובד משקלה בעולם החדשות – זירה שכבר מזמן הפכה לאחד ממקורות המידע המוערכים ביותר בעולם האינטרנט ,הטכנולוגיה , מרחב הדיגיטל וכמובן מדיה חברתית. כל העדכונים, החדשות החשיבה החזונית לעתיד הקרוב נמצאים כאן. יש לנו גם נציגות מכובדת למדי משלנו אשר מככבת באופן קבוע במתחם תוכן זה ועונה לשם : אורלי יקואל – ולוּ רק בזכות הכתבות שלה שווה להתעכב על המתחם ולפקוד אותו על בסיס יומיומי וקבוע.

eMarketer.com | אחד מעולמות התוכן האהובים עלי בשל העובדה שניתן להיחשף פה בקביעות לתוכן מחקרי אשר מהול בתוכן חדשותי. ניתן ללמוד מהמתחם הזה המון מתוך מבט סטטיסטי על התפתחות המדיה ועולם התקשורת. יש במתחם בלוג פעיל וחדשות שוטפות – וכמו כן וובינרים ייחודיים. דרך מתחם זה ניתן לעתים תכופות להגיע למחקרים חדשים בתחום הדיגיטל ולמקורות מידע נוספים שיועילו לנו מאוד בהבניית הרציונאל האסטרטגי שלנו.

Marketingcharts.com | מתחם זה לא “מתיישב” בדיוק עם הגדרת הנושא של פוסט זה – אין מדובר על מתחם עיתונות או בלוגינג אבל אני משוכנעת שפשוט אסור לכם להחמיץ את ההזדמנות להכיר אותו – זהו מרכז ידע רחב אופקים המאגד בתוכו גרפים, סטטיסטיקות, מחקרים ועוד…הוא מאפשר לנו לשלוח זרועות אל כל חברות המחקר הידועות בעולם מהגדולות ועד הקטנות ביותר. יש צורך להדגיש זאת כי לרוב קשה מאוד להגיע אל מקורות מידע אלו וכאן נקבל קונסולידצית ידע בתחום זה. עולם התוכן הנסקר כאן נובע ממבט רחב על טכנולוגיה, צרכנות, חדשנות ואינטרנט.

Socialmediatoday.com | מתחם חשוב מאין כמותו לכל המתעניינים בנעשה בְּעולם המדיה החברתית בכללו ובאופן מיוחד במרחב הדיגיטלי. אני מניחה שאיני מחדשת יותר מדי למעגל העוסקים בתחום ולתעשיית התקשורת. אבל, אם מישהו מכם פספס בטעות את מרכז התקשורת הזה ראוי לתקן זאת מהר ככל האפשר ולהירשם באופן קבוע לעדכונים ולמידע המתקבלים באתר זה. המתחם מתעדכן על בסיס יומי – מספר פעמים ביום והוא מושתת על רַבֵּי כותבים אשר מתארחים בו באופן קבוע ולעתים בנושא נקודתי. ניתן ללמוד ממנו על הנעשה בנושאים הנזכרים ולא פחות חשוב על המומחים בתחום. אישית אני עוקבת אחריו בTwitter ומקבלת בקביעות עדכונים לתכנים חדשים – אלה תמיד מעניינים ותמיד מרחיבים את הדעת.

Adage.com | מנקודת המבט של עולם הפרסום והשיווק זהו אחד המתחמים המוערכים ביותר והחזקים ביותר. ישנן כתבות על חדשות מעולם התקשורת, סטאדי קייס מהעולם ופריסת תפישות עולם חזוניות – לאן פני עולם הפרסום והתקשורת ולקראת מה הוא מתפתח. לכל העוסקים בקמפיינים זהו בהחלט אחד המתחמים החשובים ביותר.הוא מאפשר הצצה אל הארגונים המובילים ואל החברות הגדולות בעולם ומעשיר אותנו במידע מועיל שממנו נחלוק תובנות למהלכים תואמים בעבודה שלנו.

Socialmediaexaminer.com | אחרון חביב, ובעיני גם הטוב ביותר. ולמי שהגיע עד כאן בקריאת הפוסט הרי שהוא זכה ! זו לא הפעם הראשונה שאני מפנה אל אתר זה – ואני מאמינה שאין מקום במרחב הדיגיטלי אשר מייצר עוצמת תוכן חכמה, אינטליגנטית, מרחיבת דעת וכמו כן משתפת כמו מתחם זה. שפע הנתינה, הטיפים והידע – הן ברמה הטקטית והן ברמה האסטרטגית, אודות כל הקורה ונמצא מתחת לאפינו בעולם התקשורת החדשה אכן זורם כאן ללא הפסקה : ממחקרים, כנסי רשת, וובנירים, תוכן וידאו ועד פוסטים כתובים – וכמו כן אירוח של מנהלי תקשורת מהעולם כולו המספרים ומשתפים ומאפשרים לנו למעשה הצצה על בנצ’מארק שיכול לעזור לנו בצורה ממשית בקבלת ההחלטות. מומלץ בחום, ובגדר אקסיומה – לא להחמיץ.

לסיכום | כמובן שאינכם צריכים לאמץ את מלוא הרשימה המכובדת הזו, ואין דרך במציאות הרגילה שבה תספיקו לחיות, לעבוד וגם לקרוא ולהכיר את הכול. עם זאת מוטב שמדי תקופה תאמצו לכם מקור מידע או שניים נוספים לארסנל מקורות המידע שלכם על מ נת שתתעשרו, תיחשפו לשינויים ותטעמו מטעמים שונים של תוכן המוגשים בספרייה הענקית הזו.

—————————-&–לפוסטים קודמים בנושא מקורות מידע–&—————————-

Interesting Researches on The Web

Information Sources On The Internet

New Search Engines

Tips : Talk About Facebook

Slideshare & Content

TED | Inspirational Tool

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

3 comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.