Ten Amazing Digital Presentations

 

בכוונתי “לאתחל” סדרה חדשה של תכנים בבלוג שלי שנַסַבָה על רעיון ה- Curation – אוצרוּת של תכנים טובים שאני נתקלת בהם במהלך השנה. אמנם חשוב בעיני להציף תכני מקור אבל בד בבד חשוב לי לחשוף אתכם בצורה תכליתית למקורות המידע שלי, מקורות ההשראה ומיתחמי מופת שמהם אני מלקטת רעיונות וכיווני חשיבה להמשך הדרך. הפוסט הראשון בסדרה יעסוק בעשר מצגות בתחום הדיגיטל – מצגות עשירות ומלאות בתובנות, טיפים ורעיונות מעניינים. מקווה שתיקחו מלוא חופניים מרעיון האוצרות של התוכן וגם תספחו אותו למתחמים שלכם ולא פחות חשוב שתקחו מהתוכן המוצף לכם בפוסט זה. הפוסטים הבאים בסדרה יציפו לכם – הרצאות מעוררות השראה מTED, מחקרים משמעותיים בעולם, סרטי סושייל מדיה ודיגיטל מYouTube אותם כדאי לכם לראות -כמו כן, יוזרים מעניינים המייצרים תוכן חשוב בGoogle + בואו נתחיל….

מצגת ראשונה | למי מכם שמתעסק בFacebook יצירת שיווק ותקשורת (ובינינו – מי לא? ) זוהי אחת המצגות החשובות ביותר שהוצפו השנה ברשת בנושא זה. אמנם זו מצגת שהוכנה בסוף 2010 אך יש בה לא מעט תובנות מועילות שניתן להשתמש בהן בכל הנוגע לפעילות נכונה בזירה. הדברים מוצגים בעיקר מהפרספקטיבה של מותגים שונים בעולם, אך לא פחות חשוב מהפרספקטיבה של צרכנים, גולשים – דהיינו מנקודת המוצא של “לְמה הם מצפים”. יש פה סקירה מעניינת על התפתחות הזירה ופירוט החוזקות הטמונות בה. מומלץ ביותר !

 

מצגת שנייה | מבחינתי זו המצגת הכי חשובה והכי ערכית מאלה שפגשתי השנה. אני מכנה אותה “התנ”ך של הארגונים”. מסמך חובה – כתוב בצורה מקסימה, פורס לפנינו את תהליך הארגון ומבהיר מול מה צריך להתמודד בנקודת הזמן בה החלטנו להפוך לדיגיטליים. מהעלאת אספקטים פנים ארגוניים – הערות, תובנות ונקודות לציוּן – ועד לשלב הבירור מה בעצם אנחנו עושים עם כל זאת בחוץ. מומלץ בחום, ואולי אומר –  אפילו חובה !

 

מצגת שלישית | עוד מצגת מעולה מאותו בית היוצר של המופע הקודם: הצגה תכליתית ומדהימה של מצב המדיה החברתית בכל העולם. למי שרוצה להיות מחובר למספרים הגלובאליים – דהיינו להבין לעומקה את המשמעות של המדיום ואת ההשפעות שיש לו עלינו. להבין איך הדברים זורמים בפלואו העולמי – זו למעשה תמצית נדירה שמאפשרת לכם להבין המון בזמן קצר ביותר !

 

מצגת רביעית | מסמך מאלף, סקירה שמלווה אותנו בצעדים מובְנים ומתודולוגיים להתחקות אחר התפתחות המובייל: איך למעשה הדיווייס של המובייל נכנס לחיינו – ומה הוא עשוי לחולל ברמת ההשפעה עלינו כצרכנים ועלינו כבעלי עסקים – מותגים. פרזנטציה מעוררת השראה בעיצוב שלה ובמבנה הפשוט והחכם – לכל מי שרוצה להבין את עולם המובייל זו פרזנטציית מאסט – למעשה, לכולם זו פרזנטציית מאסט כי בעוד דקה או שתיים כולם יצטרכו להיות שם.

מצגת חמישית | מסמך מקסים – מעוצב בצורה נהדרת ומאוד אטרקטיבי. תוצר של מגוון מומחים אשר מספרים את סיפור הדיגיטל לפרטי פרטים. אפשר לקחת מכאן הרבה מאוד רעיונות והוא מכיל המון תובנות ולוחץ על הכפתורים הנכונים. יש כאן התייחסות לכמה נושאי מפתח: דרכים לשיווק, פעילות במדיה החברתית, וכן התייחסות לנושא המשפיענים ולשאלה מה תורמות האינפוגרפיקות לחיינו. שפע עצום של אינפורמציה המונגשת לנו בצורה מקורית ומקסימה. שווה להסתכל – לכל הפחות על מנת שנלמד איך מגישים תוכן באופן שונה ואטרקטיבי.

 

 

מצגת שישית | אחד המסמכים המועילים ביותר ששימשו אותי בשנת הפעילות הנוכחית, ולמען האמת וודאי גם אמשיך להשתמש בו כמקור להשראה ולהעמקת התובנה. מדובר בספר דיגיטלי המשתרע על 200 עמודי מצגת ערוכה בידי מומחים מהשורה הראשונה שסוקרים את העולם הדיגיטלי. מבט על הארגון, המבט הגלובאלי, ממצאים משמעותיים, התנהגות צרכנים בדיגיטל, מבט על כלים אפשריים ותועלות. כמו כן – טיפים מטעם מומחים שילוו אתכם במהלך המצגת ו”יפתחו לכם את הראש”. מודה, תצטרכו להתאזר בסבלנות כדי שתוכלו לקרוא את המסמך הזה – אבל קחו בחשבון שהוא יכול לשרת אתכם במהלך עבודתכם שוב ושוב . אין צורך לקרוא את הכל בבת אחת אבל בבואכם להעלות שאלה, לפענח אניגמה דיגיטאלית, לחפש אַחַר פתרון – חפשו אותו פה וכמעט בטוח שאכן תמצאו את מבוקשכם.

 

 

מצגת שביעית | אחד ממקורות המידע הטובים ביותר בתחום הדיגיטל הקיימים ברשת הינו – eMarketer . תוכלו להתעדכן מהבלוג שלהם, המחקרים, החדשות, והוובינרים שהם עורכים כולל ראיונות עם מותגים מכל העולם. מומלץ בחום לעקוב אחריהם. אני מצרפת לכם שתי מצגות מבית היוצר שלהם. אחת מהן, המתייחסת אל Facebook – מבהירה איך אנחנו יכולים להפוך Like למועדון נאמנות, ובכך להפוך את כל הפעילות ברשת לפעילות מוּנעת עסקים, מוּנעת היגיון של ROI.

 

 

מצגת שמינית | כפי שאמרתי לעיל, צירפתי שני מופעים מחכימים של eMarketer . בתמצית המופע השני – מצגת טרנדים שהופצה בתחילת שנת הפעילות 2011. כייף לעבור על הנחות היסוד ולראות איך הדברים מתפתחים מכיווני חשיבה מוּבְנים ואסטרטגיים – מה צלח ומה פחות. בכל מקרה, המונח טרנדים מעט מטעה מכייון שהוא משדר משהו עם נופך ארעי – בעוד שבמצגת זו אנחנו מכירים למעשה את המגמות אשר השפיעו עלינו בשנת הפעילות הנוכחית ולטעמי עוד תמשכנה להשפיע עלינו גם בהמשך הדרך.

 

 

מצגת תשיעית | מצגת חזקה המתייחסת אל המהפכה הדיגיטלית במובייל – דרך מספרים, דוגמאות ופרטי מידע – תוך התמקדות בהתנהגות צרכנים, והכוללת סרטוני וידיאו רלוונטיים. זו מצגת מאוד עשירה שיכולה לעזור לכם להכיר מהי המציאות שאנחנו עומדים בפניה ואיך למעשה אנחנו צריכים להשתלב בתוכה. קחו בחשבון שלעיתים מסמך כזה יכול לשרת אתכם כחוזקה משמעותית אל מול מקבלי החלטות אשר נמצאים בצומת דרכים ורוצים סימוכין להשקעות בצורת מיפוי מדויק של מפת הדרכים אותה צריך לסלול.

 

 

מצגת עשירית | אחרונה חביבה , אך לא פחות חשובה… למי שמתעניין בעולם הסחר האלקטרוני בFacebook – ואכן מוטב לומר שאתם צריכים להתעניין – זוהי סקירה מרשימה ביותר של המגמות, העוגנים, קייס סטאדיס מכל רחבי העולם ועוד… אני חושבת שבמקרה זה במיוחד “טוב מראה עיניים”, דהיינו – חידוד הנושא וחילוץ עוגנים בעלי חשיבות רבה לעסקים יכול לעזור לכם היטב בשרטוט הדרך שלכם. קחו בחשבון שהעולם “הולך לשם” וכפי הנראה גם אתם תמצאו את עצמכם בהתלבטות הזו בזמן המתאים או אפילו הקרוב. לכן, עדיף להתחיל לחקור ולהעמיק בתחום ולראות מה יש לאחרים לספר לכם על הנושא ויפה שעה אחת קודם.

 

מילת סיכום | מקווה שאנסמבל ליקוטי התוכן שהצפתי לנגד עיניכם עזר לכם ולו במעט להתמצא במגמות העדכניות של הדיגיטל, ואם יש לכם רעיונות לחידושים נוספים, לתכנים נוספים שניתן “לאצור” באינְוֶונטַר שלנו, אתם יותר ממוזמנים . בהצלחה בתוכניות 2012 בדיגיטל – והעיקר שתהנו .

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

2 comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.