The Future Is a Digital Thing | Gartner

gartner

גרטנר מייצרים סקירות נהדרות המאפשרות לנו לקבל הצצה אל העתיד- וכמו בכל שנה אני משקיעה זמן בלמידה וחיפוש הדברים המשמעותיים עליהם אתם צריכים לשים את האצבע לקראת שנת הפעילות הבאה, הפעם אני רוצה להתעכב על הסקירה של גרטנר המדברת על הפרדקיציות המובילות והאסטרטגיות לשנת 2016 והלאה- להן גרטנר קוראת : The Future Is a Digital Thing. אעבור אתכם על הדברים המשמעותיים, ובנוסף אדאג לרבד במחשבות ותובנות משלי, למי שרוצה לקרוא את הסקירה הארוכה והמלאה של גרטנר רצ”ב : Link.

מה הם המפתחות העיקריים עליהן גרטנר מתעכבת :

מערכת היחסים בין אנשים ומכונות  תהפוך להיות למאוד קרובה ובד בבד תחרותית- בשל העובדה שמכונות חכמות רוכשות יכולות ועל ידי כך מאפשרות לעשות הרבה דברים שאנחנו האנשים עושים באופן יומיומי. הרעיון של-“Smartness” נמצא עכשיו בכל מקום בסביבת העבודה, עם השלכות שקשה לארגונים להבין ולעשות סביבן החלטות אשר כוללות התארגנות בהתאם.

הכוחות של הנקסוס– The Nexus of Forces זהו תחום מתפתח ומאיץ את עצמו אל תוך האקו סיסטם של העבודה ועל ידי כך מייצר סט חדש של סְצֶנַרְיוֹ.

לפני שאמשיך אני צריכה לספק לכם הסבר קצר– על מהותו של שלב הפוסט נקסוס, מדובר בשלב שמוגדר באמצעות גרטנר ככזה בו הכל יהיה מחובר, המשמעות של נקסוס הינה : מערכת של דברים הקשורים אלה לאלה ; סִדְרָה, קְבוּצָה, פרטים שיש קשר ביניהם. למעשה, ההיפותזה של גרטנר מתעכבת על כך שבשלב הזה כשכל הטכנולוגיות תהיינה בקשר אחת עם השנייה- הקונקטיביות תהווה פלטפורמה ליצירת עסקים דיגיטליים אמיתיים בהם אין משמעות למימד הפיזי או הדיגיטלי שכן הם יהפכו לאחד.

Strategic Planning Assumptions– אילו הנחות עבודה אסטרטגיות ניתן להניח מתוך התחזיות של גרטנר  ? 

עד 2018, עשרים אחוז מכל התוכן העסקי יהיה מנוהל באמצעות מכונות, וכשאני מתכוונת לתוכן- חשוב לחדד שמדובר בכל האינפורמציה של החברה.

עד 2018, יהיו 6 מיליארד דברים מחוברים שיהוו למעשה תשתית אחרת לגמרי לדרך שבה הדברים נעשים כמו כן לכמות הדטה שתיווצר- ואלו יצטרכו להתמך.

עד 2020, אוטומיזציה מלאה תהווה 5 אחוז ותפעיל טרנזקציות בעצמה ללא צורך בהתערבות אדם.

עד 2018, יותר משלושה מיליון עובדים גלובאלית יוחלפו על ידי רובוטים.

עד 2018, 20 אחוז מהבתים החכמים יסבלו מונדליזם דיגיטלי.

עד 2018, 50 אחוז מהחברות הצומחות והמהירות ביותר-  Fastest Growing Companies תחזקנה פחות עובדים ובמקומם תעבודנה מכונות חכמות.

עד 2018, עוזרים דיגיטלים ללקוחות ידעו לזהות את האינדוודואל באמצעות הפנים והקול בכל הערוצים.

עד 2018, שני מיליון עובדים ידרשו ממקומות העבודה שלהם ללבוש מכשירי ניטור כתנאי הכרחי בעבודה, זה אומר שכולנו נסתובב עם שעונים חכמים וצמידים שמסוגלים לנטר את הפעילות של הגוף שלנו.

עד 2020, סוכנים חכמים יסייעו ל-40 אחוז מהאינטראקציוות להתקיים באמצעות המובייל, ואנחנו נכנס לעידן ה-Post App Era, בו רוב הדברים מסביבנו מנהלים באינטגרציה את הפעולות שלנו.

עד 2020, תשעים וחמש אחוז מכל הכשלים באבטחה יהיו בעיקר בגלל הלקוחות והדרך בה הם משתמשים בישומים השונים.

ההערכות של המגמות המובילות של גרטנר ל2016 וקדימה ממשיכות לספק מבט אל העתיד של הדיגיטלי, עולם שמונע ומופעל באמצעות אלגוריתמים, מכונות חכמות, בו אנשים ומכונות צריכים להגדיר ולפתח את האיזון בינהם. ההערכות והפרדיקציות הללו עוזרות לאנשים להבין את השינויים הראדיקלים שעוברים על העולם שלנו בעוד שהוא הופך ליותר ויותר טכנולוגי ודיגיטלי.

השינוויים הללו מגיעים מהר, וגרטנר חוזים שלמשל ב2016- ההוצאה על טכנולוגיות של IoT – ברמת חומרה תגדלנה מאוד, הגידול והצמיחה הזו יביאו אותנו לכך שעד 2021 יהיו מיליון מכשירי IoT שיקנו ויותקנו בכל שעה !

מילת סיכום. כל הדברים הללו והמספרים המשמעותיים מגדירים את הדרישה והדרך שתהיה מפותחת סביב ההתפתחות של העולם הקונקטיבי- כמו כן מצב זה מציג את האתגרים הדינמים שנדרשים מארגונים ומיחידות ה-IT שלהן אשר צריכות להסתכל מחדש על הinfrastructure  של העסק ולדעת לעקוב אחר השינוי ולבנות סביבו את הפתרונות.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.