Why Simple Brands Win ?

הרשומה הנוכחית תתעכב על מחקר מותגים נהדר אשר עוזר לנו להבין הרבה מאוד דברים באשר לדרך שבה אנחנו מפצחים פתרונות ובונים את המותג בעידן הנוכחי, הניתוח מעמיק בשאלה : מדוע מותגים פשוטים מנצחים ? אעבור אתכם על הדברים המשמעותיים ואוסיף תובנות והארות, לכל מי שרוצה לקרוא את החומר המקורי אמבדתי אותו בתחתית הרשומה על מנת שתוכלו לצלול ולקחת ממנו מידע נוסף משלכם.

המותגים הנהדרים ביותר– הופכים את החיים לקלים, תחשבו על חברות כמו : גוגל, אמזון או אפילו מותגים אמריקאים כמו – Dunkin’ Donuts אשר למעשה חותכים דרך הערפל ומייבאים ללקוח מה שהוא צריך, מתי שהוא רוצה בלי רעש מיותר. באמצעות הפשטות הצרכן והחוויה שהוא מקבל מתעצמת והופכת להיות למובלטת. בעולם המורכב בו אנחנו חיים, המותגים הללו מרוויחים את הנאמנות של הלקוחות, נאמנות שמובילה בסופו של דבר לתוצאות עסקיות ומייצרת ערך משמעותי לבעלי המניות.

בשש שנים האחרונות Siegel+Gale פרסמו אינדקס גלובאלי אשר עונה לשם– Global Brand Simplicity Index מדובר במחקר שמבוסס על סקרים שנערכו עם אלפי לקוחות מכל העולם- אינדקס שלמעשה מככב את המותגים על פי היכולת שלהם לדלוור שירותים פשוטים בעולם של מורכבות, האינדקס גם מתכלל בהשוואה שלו את המותג אל מול התעשייה בו הוא פעיל.

הIndex אשר הופץ בשנה הנוכחית כולל סקר של 12,000 צרכנים בתשע מדינות ומאפשר להבין את המדידה של המותגים אשר מצליחים לייצר את החוויות הפשוטות ביותר- ומותגים חדשים שעולים באינדקס אשר יכולים לספק לנו נתונים אינקרמנטליים לצרכים ולרצונות של האנשים.

האינדקס גם מכוון לשאלה כיצד פשטות  מייצרת פרפורמנס– ומציג את החברות אשר מופיעות השנה והצליחו לייצר צמיחה של- 214 אחוזים מאז שהאינדקס קיים (משנת 2009). המבט על החברות הללו מאפשר לנו להבין משהו עמוק על חברות שמצליחות באמצעות הפשטות שלהן אל מול הלקוחות, כמו כן על הסטנדרטיזציה שמצופה בעיניים של הצרכנים בעידן הנוכחי ומי למעשה מעצב אותה.

תוכלו לראות בגרף המצורף הבא את עשרת המותגים אשר מגיעים לראשהרשימה, אלו מותגים המייצרים למעשה מינימום חיכוך מול משתמשים, צרכנים- ומאפשרים להם לעשות דברים בעצמם בפשטות :

W20151030_MOLLOY_SIMPLEBRANDS

לא צריך להפתיע אותנו שGoogle יוצאת במקום הראשון במשך חמשת השנים האחרונות, נטפליקס מספקת גישה מידיית לתכנים ובידור בקליק אחד, ואמזון כמו כן זאפוס הצליחו להשביח את החוויה היומיומית של הגילוי- צריכה ומשלוח. רשת המזון Publix עובדת קשה בלייצר ללקוחות נוחות מהמתקדמות ביותר שנמצאות בתעשייה, חנויות מעוצבות ואיכות ברמה גבוהה לאורך זמן- כמו כן, אורנטצית שירות לקוחות בליגה אחרת. רשתות של מזון מהיר זוכות השנה גם הן למיקום גבוהה שכן הן מצליחות לשלב את עולם האוף ליין עם אמצעים און לייינים המאפשרים ללקוחות להשלים הזמנות בצורה מהירה ונוחה ולקבל את מה שהם צריכים בדרך בה הם בוחרים.

מותגים אלו זוכים לאהדה גבוהה בשל הפשטות שהם מדלוורים– ובכך הם גם מצליחים להעמיק את נאמנות הלקוח לאורך זמן, חשוב להבין שפשטות מורידה בצורה דרמטית את הרגישות למחיר ומובילה להרבה יותר WOM מכל מותג אחר. באינדקס הנוכחי התגלה ש-63 אחוז מהלקוחות מוכנים לשלם יותר ובתנאי שהחוויה שלהם תהיה פשוטה יותר, 69 אחוז מהלקוחות אומרים כי הם סביר להניח ימליצו על המותג בשל העובדה שהוא מספק חוויה פשוטה ונוחה יותר.

אל תוך הארנה של המותגים הנסקרים לאורך השנים, נכנסות שחקניות חדשות ומשבשות אשר קובעות סטנדרטים חדשים. תוכלו להחשף לרשימה של השחקניות משבשות אשר יצאו כראשונות בסקר הפשטות, מדובר על מותגים כמו Uber- אשר שינתה את עולם המוניות, או- Dollar Shaving Club המספקת לצרכנים שירות יעיל ומדויק שמסיר דאגות מראשם בכל הקשור לסכיני גילוח :

W20151030_MOLLOY_TENDISRUPTERS1

כשמחברים בין המשבשות לאלו שנחשבות כבר לחברות ולמותגים המסורתיים מקבלים את התמונה הבאה : שימו לב למיקומו של Dollar Shaving Club ברשימה, תוכלו לקרוא יותר בהרחבה על המותג בלינק הבא- Link.

התמונה הזו מציגה את השינוי שאנחנו עוברים שכן השחקניות משבשות לוקחות תפקיד משמעותי יותר באינדקס- הן מעוצבות מלכתחילה כשחקניות נוחות ופשטות ומגדירות מהיסוד את חווית הלקוח ככזו שיוצאת מצרכיו :

W20151030_MOLLOY_TENINCUMBENTS2

חשוב אם כך להבין שמגרש המשחקים החדש בעסקים הינו – חווית הלקוח, חוויה של פשטות ונוחות אשר יוצרת נאמנות. מותגים אשר מבינים זאת מצליחים לייצר צמיחה בכך שהם מצליחים לייצר חווית לקוח ושירותים מפתיעים- השירות הופך לשיווק ולשיחת הלקוח ובכך מרחיב את המודעות ומעמיק את הקשר.

מילת סיכום. צירפתי לכם לתחתית הרשומה את המחקר המלא על מנת שתוכלו לצלול אליו בעצמכם ולקחת ממנו תובנות ספציפיות לאזור בעולם ולורטיקל בתעשייה

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.