Amazon New Innovation | Echo

ec1

הגיע עידן העוזרים הדיגיטליים !  הם צצים בכל מקום בפורמאטים שונים ומשתנים ומאפשרים לנו, למשתמשים להספיק יותר ובקלות, באמצעות הפיתוחים הטכנולוגיים- חלקם חומרה, חלקם תוכנה. קורטונה של מייקרוסופט, או Google Now של גוגל, ועד לפיתוח עליו נסב הפוסט הנוכחי- Echo שהוא כלי חדש מבית אמזון. המכשיר מאפשר לנו לחבר את כל פעילותנו בחיים השוטפים דרך קופסא אחת משותפת, שעוזרת לנו להגיע מהר יותר למידע, לבצע פעולות, למצוא דברים שאיבדנו ועוד.

אמזון כחברה מנכיחה את עצמה בזירת החומרה- ולָאו דווקא מתוך חשיבה על הרווחים שיגיעו מהכיוון הזה, הדבר נובע מתוך ההבנה שמרגע כניסתה אלינו הביתה כדי שנתחבר לעולמות התוכן שלנו ולצרכים שלנו, היא למעשה מטביעה את דריסת הרגל שלה במערכת ההתנהגויות והצרכים שלנו– דרך התשתית הזו היא מעמיקה את הקשר איתנו וכן מעודדת נאמנות כתוצאה מהגדלת נתח ארנק.

4455

אם אני “נכנסת לראש של אמזון”-בכדי לברר את המניעים שלה להשקיע בפיתוח כזה (וחשוב להיכנס לראש של אמזון כי קורים שם דברים מעניינים), אני רואה בEcho פוטנציאל גדול להעמקת האיקומרס. The Echo הינו מכשיר חומרה, עם יכולת של אקטיביזציה באמצעות קול, והוא מחובר אל האינטרנט כדי לאפשר למשתמשים מגוון רחב של תקשורת דרכו, הוא מסוגל להדליק את כפתור המוזיקה, לקבוע לוחות זמנים ביומן, לענות על שאלות לגבי פרטים שאנו מחפשים, והוא מתַפקד למעשה כגשר בין האינטרנט לדברים. הוא משמש ככלי יעיל שמחבר הלכה למעשה בין הדברים ועומד כעוזר דיגיטלי שמקל על המשתמש- בכך שהוא מסוגל לעשות יותר ובמהירות. במכשיר הזה טמון פוטנציאל אדיר בכל הקשור לאיקומרס מהסיבות הבאות  :

הכלי מצמצם בצורה דרמטית את הפער בין מה שאנחנו מתכוונים לרכוש ובין האקט של הרכישה בפועל. זה מאפשר לנו לעבור מיידית לביצוע הרכישה. תאורטית (לפחות)- היוזרים יכולים בקלות לבצע רכישות על ידי מתן פקודה קולית למכשיר. תחשבו על הפלא הזה : One-Click Purchase Becomes no-click Purchase כלומר- אם בעבר דיברנו על קליק אחד לרכישה, פה אפילו הקליק היחיד מתבטל.

הנוכחות הפיזית של Echo-במרחב הבית עוזרת מאוד לכל מה הקשור להרגל של קניה מתוך דחף. סביר להניח שהמכשיר ימוקם במקום אסטרטגי בבית שבו אנו רגילים לתכנן את הקניות- למשל במטבח או בחדר הסלון, מקומות בהם אנשים חושבים על רכישת פרטי ריהוט ועוד דברים שאמזון יכולה לספק אותם בקלות.

וכמובן, אמזון כמו אמזון- מתייחסת גם לדטה, והרי כידוע הדטה היא כלי איקומרסי מובהק. לכן הEcho מספק את הדרך המיטבית לאיסוף של דטה: הנתונים על ההתנהגות של האנשים בסביבת הבית, מאפשרים לאמזון תנאים טובים ללימוד האישיות של הצרכנים שלה כדי לדייק במסרים הרלוונטיים לפי מאפייני הלקוח שמתעניין ברכישות באתר הסחר שלה.

מילת סיכום, אני מקווה שהפיתוח הזה של אמזון עורר בכם מחשבות על הדרך המומלצת שבה הדברים יכולים להיעשות כלומר שכלי תקשורת חדשים יכולים להוות את מגש המסר המודרני- שמחבר בלי הקלקה כלל בין הרצונות והמחשבות של הגולשים ובין רכישה בפועל. מצרפת לכם את הסרטון של ההשקה על מנת שתוכלו לראות אותו בפעולה.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.