Mini Guide to Using Audible

לפעמים, צריכים קצת עזרה מחברים בשביל להבין איך פלטפורמות מסויימות עובדות, ולכן החלטתי לקחת אתכם יד ביד ולהבין את פלטפורמת אודיובול, אפליקצית השמע של אמזון שמאפשרת לכם להקשיב לספרים שלמים, תוכניות לימוד ופודקאסטים.

דבר ראשון, חשוב להגיד שזו הפלטפורמה הטובה ביותר בעיני, לטובת קריאת ספרים שלמים באמצעות-? האוזן שלנו! אני חושבת שזה מדהים שאפשר בזמן שאנחנו רצים ??‍♀️להקשיב לתוכן איכותי, ואם הוא בשפה זרה כמו אנגלית למשל, גם לחדד ולחזק את השפה- זה מכפיל או אף משלש כוח על אותו הזמן שהשקעתם.

דבר שני, חשוב להגיד שאודיובול זו פלטפורמה של אמזון, ולכן מרגע שמבינים את האפליקציה היא הופכת להיות לסופר חוויתית וכייפית. אבל! בניגוד לפלטפורמות אחרות שיש לאמזון, זו ספציפית באה עם מספר סיבוכים. כשאתם מורידים את האפליקציה למכשיר הנייד שלכם, תוכלו לחפש בה כותרים ותכנים, אבל את הרכישה שלהם בפועל תוכלו לעשות רק באתר של אודיובול, זה כפי הנראה נובע בגלל הרצון של אמזון להמנע מתשלום של עמלות לאפל, אבל! אם אתם בעלי אנדרואיד מאושרים, תוכלו לבצע את הרכישה גם ישירות מהאפליקציה, פשוט כי גוגל כפי הנראה לא גובה עמלה. נכון, במקרה של בעלי אייפון, זה קצת מסבך את העניינים אבל אדאג לצייד אתכם בדרך לעקוף טיפה את המורכבות הזו.

כשאתם נכנסים לאודיובול בפעם הראשונה, מתאפשרת תקופת ניסיון של חודש ימים, בתקופה הזו אתם לא צריכים לשלם, ואף תקבלו קרדיט אחד מתנה לשימוש- המשמעות של הקרדיט היא שתוכלו לרכוש ספר אחד ולהתנסות. בכל נקודת זמן, כשאתם רוצים לרכוש לאחר מכן ספרים תוכלו לשמוע “דוגמית” ולוודא שהתוכן מתאים. חשוב לשים לב, שתוכן קריא נשען על המחוברות שלכם למי שקורא את המידע, ולאופן שבו הוא מגיש את הסיפור- לכן חשוב מאוד מאוד להקשיב לדוגמיות.

מה שכן? גם כשרכשתם ספר, אם לא התחברתם, או אם התוכן לא היה מוגש כמו שצריך- תוכלו לעשות “סוויץ” לקבל החזר על תשלום או על קרדיטים שהיו לכם (תיכף אסביר מה זה אומר) ולשנות לתוכן אחר. למרות הגמישות הזו, אל תחליפו יותר מדי פעמים, אם המערכת תחשוד בכם שאתם רוכשים, שומעים ומחזירים, היא תעצור את היכולת לעשות את ההחלפה.

אחרי שהתנסתם חודש ימים, כדאי להחליט איזו תוכנית מתאימה לכם. שימו לב, שיש מספר אופציות והן פשוט תלויות בכמות התוכן שתצרכו בפועל, גם פה הגמישות היא מאוד גבוהה ובכל חודש תוכלו לשנות את המסלול בו בחרתם ולבחור אחר שמתאים יותר. אני אישית מרקרתי לכם באדום את התוכנית שבחרתי, המסלול שלי הוא פרימיום, מה שאומר שאשלם עליו כל חודש 14.9$ ובתמורה אני מקבלת בכל חודש קרדיט אחד. כמו שאמרתי, אסביר לכם את מהות הקרדיטים, כל קרדיט מהווה תוכן של ספר אחד, ותוכלו בעד כל קרדיט לרכוש ספר אותו תוכלו לשמוע והוא תמיד ישאר באפליקציה ובמנוי שלכם גם אם תבטלו אותו בהמשך.

על הבסיס של קרדיט שהוא ספר אחד בחודש, אני משלמת בכל כמה שבועות על שלושה קרדיטים נוספים, שמאפשרים לי למעשה לקרוא יותר תכנים, בשקלול של כל תוכניות המנוי- המיקס הזה של מנוי פרימיום עם קרדיט אחד, ותוספת של שלושה קרדיטים נוספים הפך לעסקה המשתלמת ביותר עבורי. אתם צריכים להסתכל על הבר הזה שצירפתי שבו רואים למעשה את כל הפעולות שתוכלו לעשות.

תוכלו לשמור בWish List את הספרים שתרצו לקרוא בהמשך, תוכלו לשוטט בספריית הספרים שלכם אותה רכשתם, וגם- אם תרצו, תוכלו להשתמש באודיובול ככלי למתנות עבור אחרים- אני עושה זאת מדי פעם וזו מתנה ממש כייפית להעביר הלאה. מרגע שרכשתם קרדיטים שעומדים לזכותכם, תוכלו לשוטט באפליקציה ולרכוש ישירות ממנה את הכותרים שלכם על בסיס אותו בנק של ספרים שנמצא לכם בחשבון.

חשוב להגיד! יש באודיובול גם המון תכנים בחינם, מספרים שמוצעים לכם על בסיס חודשי במתנה, ועד לפודקאסטים, תוכניות לימוד של גופים כמו גוגל ועוד- צריך קצת סבלנות ולהגיד לאמזון מה מעניין אתכם (מעצם הפעולות שתעשו- והספרים שתרכשו), ואמזון תתחיל להציע לכם כל מיני הצעות ורעיונות של תכנים שיכולים להתאים.

המנוי שלכם, נמצא במקום בו כתוב Hi, Zohar- ובו יש את הרכישות ופעולות השונות בערוץ הפרטי, ובו תוכלו לעשות את החלפות הספרים במידה ותרצו או לשנות תוכניות של מנוי על פי הצריכה.

שימו לב, שאתם יכולים גם להקפיא את המנוי לשלושה חודשים במקרה שאתם צריכים הפסקה, זה מאפשר למעשה לשמר את כל הזכויות שלכם (הספרים כמו שאמרתי נשמרים, גם אם ביטלתם את המנוי קליל!). בנוסף, אני גיליתי שלפעמים שמקפיאים את המנוי (לי יש מנוי כבר המון שנים) אמזון תפנה אליכם ותציע לכם הצעה אטרקטיבית נקודתית בשביל למשוך אתכם בחזרה.

תהנו, ואם יש לכם שאלות נוספות תאתגרו אותי אולי אוכל לעזור.


חדש!!! הספר שלי: “המתכון לשינוי” בגרסה דיגיטלית! אם אתם רוצים ללמוד יותר על שינוי, להבין במה זה אומר לנהל תהליכים טרנספורמטיבים בחברה, או מצד שני להבין כיצד תוכלו לטפל בצורה חכמה בטרנספורמציה האישית שלכם. אני ממליצה לכם מאוד לקרוא את הספר שלי שיצא השנה. “המתכון לשינוי”, מדריך אסטרטגי לאתגר של עולם שעובר שינוי על בסיס קבוע.

 

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.