Ten Powerful YouTube Videos

פוסט חדש בסדרת האוצרוּת שלי – והפעם אספתי לכם עשרה סרטים מYouTube סרטונים שמשקפים תקופת פעילות בארֶנה הדיגיטלית. בכל סרט יש טוויסט מעניין שאותו אציג בפניכם בכמה שורות. קחו בחשבון שזהו חומר מצוין עבורכם כמודל להכנת מצגות על דיגיטל ופיתוח נוכחויות עצמאיות – במידה שתשלבו אלמנט חזותי לשיווק העסק ברמה הפנים ארגונית או כלפי חוץ. מקווה שהלקט שלי יעשה לכם שירות ו“יטעים” אתכם מהעושר התכנים הקיים ברשת.

האם אתם מוכנים למאה ה- 21 ? סרטון קצר ומקסים שמדגים באינפוגרפיקה חיה את המהפכים שעברנו בעקבות המהפכה התעשייתית, המלחמות, השינויים הגלובאליים. סקירה של השינויים ובירור השאלה –  לאן אנחנו הולכים, ומה יקרה במאה 21. שווה לראות את הסרט כיוון שהוא מציג בתמצות מהיר תקופה ארוכה בהיסטוריה שלנו, באופן שיקל עלינו להבין איך הגענו עד הלום ולאן מוּעדות פנינו.

השינויים הדרמטיים בעולם השיווק | סרטון קצבי וחביב שמראה את האבולוציה של המיתוג והשיווק – איך מוצרים מתפתחים, ומהן ההשלכות על השפה, הסגנון והשימוש במדיה מול הזמן שעובר. דיספליי של השיווק בעבר מול השיווק של היום; מה מותגים צריכים לעשות כיום על מנת שיתפשו בעלות על השיח ולהפגין נוכחות ;  מהו כיוון הזרימה האקטואלי של התעשייה; ריבוי המסרים ואיפה זה פוגש את הקהל. 

סרט של האקונומיסט – הידעתם ? סרט שסוקר שסוקר סטטיסטית, במִסְפָּרים עולמיים,את כמות הדפים הנצפים ברשת, כמות סרטים נצפים בYouTube, ומשקף לנו את הרגלי צריכת התוכן שלנו ואת המגמות המסתמנות – לאן אנחנו מתפתחים במדיומים השונים דהיינו טלוויזיה, אינטרנט, תקשורת, מובייל. עשוי לתפארת – it’s A Keeper !

עתיד טכנולוגית המגע והמסכים | אחד הסרטונים היפים ביותר בהם נתקלתי בYouTube – משרטט לנו לאן מתפתח עולם הטאץ’ פאנל והטאבלטים – וכללית איך ייראה העולם שלנו, עולם “נגיע” יותר שאכן מאפשר לנו לעשות הכול במגע יד פשוט ויש לאמר – מאוד חם. זו טכנולוגיה מחוממת שמכירה אותנו – יודעת לזהות את ההרגלים שלנו ולהציע לנו הצעות סנסוריות בהתאם.  

פורטפוליו של יכולות | סדרת סרטונים אינטראקטיבית ומרשימה ובראשה עומד פרזנטור שמסביר איך הוא משתמש במדיה – מה שמדליק במיוחד בסרטונים הוא שניתן “לטייל” ביניהם במסגרת הסדרה, בשיטה מקורית שמשלבת אינטראקטיביות. זה נראה ממש פשוט וכמעט נדמה שההפקה נעשתה על ידי גולש מן השורה אבל לאור התוכן ולפי צורת ההגשה מבינים שזה “קצת יותר מכך”. הפורטפוליו ערוך בז’אנר של קורות חיים, ומשקף “חיים דיגיטאליים” הלכה למעשה ! מופע אדיר ואסור לפספס.

מה זה חדש ? סרט אווירה מקסים ומעורר השראה שיכול לעזור לכם בתחילת הרצאה או בסופה על מנת לפתח ערנות מצד הקהל שלכם. מעין טיול סמנטי מהנה בנבכי המושג “חדש”: מה אומר לנו המושג ? איך זה משפיע עלינו ועוד .. הסרט ערוך בצורה מקסימה עם פס קול מוסיקלי מוצלח – חיובי בהחלט. 

Life In a Day |  הפקה מהממת של Google – סרט שהופק באמצעות תוכן גולשים. המשתתפים התבקשו לצלם יום בחייהם בתאריך מוגדר ומוסכם על כולם. גוגל לקחו את כל הקטעים וערכו מהם סרטון שלם באורך מלא של שעה וחצי. חוויה מעשירה והכרחית לכל מי שרוצה להבין את כוח המדיה, מן ההיבט של השיתופיות והיצירה הקולבורטיבית. הסרט הוכן יחד עם הבמאי המהולל רידלי סקוט. 

המדיה החברתית בבריטניה |  סרטון קצר ומדליק על נתוני המדיה החברתית באנגליה, קצת שונה ממה שאנחנו רגילים לראות בסצנת הסרטונים לגבי כלל הנתונים של המדיה החברתית. חביב, קצר ומומלץ.

סרט מתח על Twitter | מישהו החליט להציג מעין בדיחה ולהפוך את הסרטון הזה על Twitter לסרט שגובל בז’אנר האימה. בין נושאיו : על מהות השיחה, על האח הגדול שמעורב בתוך השיח השוטף ברשת, על Twitter ועל הדחף לדעת מי למעשה נמצא שם. כאמור -מעין פארודיה. מומלץ בעיקר לקהל הגולשים המנוסים והמשתמשים של ערוץ זה – אחרת יש סיכוי קלוש שתבינו “על מה יָצָא הקצף”.

להיכנס לראשו של מארק צוקברג  | ראיון מתוקשר ביותר של מארק צוקברג שמסביר איך הוא תופש את מהות המדיה החברתית – את התפקיד של Facebook – איך הם מתכננים מוצרים ושירותים חדשים ומה יחסם של הילדים לעולם הדיגיטלי – נקודת מבט מקורית ופרספקטיבה אחרת ששווה להיחשף אליה. זו הזדמנות קטנה ועם זאת מהותית “להיכנס לראשו” של האיש ולחוות קצת את דרך חשיבתו ואת השקפתו על עולמנו. 

זהו דור העתיד ! הסרט ה“פלוס אחד” שלי, כי הוא נוסף כסרט האחד עשר ברשומה הזו. אגדיר אותו כבונוס עבורכם : “למען תראו ותִירָאו” – אכן הסרט קצת מפחיד ואולי על גבול האימה שמטרתו להעביר לכם בצורה נחרצת מי זה הצרכן הדיגיטלי – מה למעשה מאפיין את דור העתיד ולמה במקרה שעדיין לא התחלתם במשימה הדיגיטלית כדאי גם כדאי שתתחילו להירתם לה, ודחוף.

מילת סיכום. אני מקווה שאתם נהנים כמוני מסדרת האוצרוּת שלי. אני שמחה מאוד לחלוק אתכם את המציאוֹת הקטנות, בינוניות וגדולות שליקטתי ברשת. ניפגש בפוסט הבא…

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

One comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.