Alphabet Explained in One Chart

alphabet-logo-970-80

פרסמתי בבלוג בעבר על השינוי שגוגל ערכה בסוף שנת הפעילות הקודמת בחברה למעשה, גוגל שינתה את התשתית שלה והפכה לחברת אחזקות בשם- Alphabet, כאשר תחת אלפביית נמצאות כאשכולות מספר חברות שונות כשלכל אחת מהן יש יעוד ומסלול פיתוח בורטיקל יעודי. הפעם, אני רוצה לחשוף אתכם לשקף של החברה- Alphabet, אשר הופץ ברשת המשרטט את מבנה החברה ואת החברות שיושבות תחתיה כשלכל אחת מהן ישנו גם פירוט המגדיר את תחום עיסוקה.

כאמור, באוגוסט בשנה שעברה גוגל החליטה על שינוי במבנה החברה ומותג העל Google אינו קיים יותר בתצורתו הקודמת אלא במודל חדש בו החברה יושבת בתוך עץ עם ענפים שונים של חברות שונות. עסק ה-Search הגדול הפך להיות לאחד מתוך גיוון של חברות עם יעדים שונים. השינוי הפך להיות למציאות באוקטובר בו המנכ”ל הקודם לארי פייג עבר לנהל מלמעלה את חברת האם-Alphabet ואת חברת גוגל מנהל כיום- Sundar Pichai.

מינואר השנה ישנן עשר חברות תחת חברת האם -Alphabet שבתוכן תוכלו להחשף למשל לפרויקט הרכב האוטונומי, יחידת רובוטיקה, Google X ועוד. משמעותי לי לעבור אתכם על מספר חברות מתוך השקף על מנת שתלמדו עליהן קצת, ואת השקף המלא אמבדתי עבורכם בתחתית הרשומה, כך שתוכלו לקחת ממנו את המידע המלא כולו.

nest_thermostat_1-820x420

Nest | מנוהלת על ידי טוני פידל שאף יזם אותה ומכר אותה לגוגל לפני כשנתיים בינואר- 2014. מדובר בחברה אשר עוסקת בעולם של- IoT כשמוצר הדגל שלה נושא את שם החברה הינו תרמוסטט מחובר המאפשר להפוך פונקציות שונות בבית לחכמות. 

Google X | חברה שעוסקת בפיתוח פרויקטים טכנולוגים סודיים, היא אחראית על פיתוח העתיד של הטכנולוגיה וההשפעות על החברה והכלכלה. יצאו ממנה פרויקטים כמו-Google Car ו-גוגל גלאס- היא גם זו שפתחה את רעיון הLoon- בלונים פורחים שאמורים להביא אינטרנט למקומות שאינם מחוברים בעולם.

sidewallk-labs

Side Walk Labs | מדובר ביוזמה, פרויקט שאחראי על תכנון המרחב הפיזי- מתוך הבנה שעד- 2050 כמות התושבים בערים רק תגדל- זה יעורר צרכים חדשים סוציואקונומיים ונדרשת חשיבה שמעצבת את הצרכים והבעיות של הסביבה והחברה. חדשנות וטכנלוגיה יכולה להוות ככלי מעצב שעוזר להגדיר את החיים של הקהילות, ודרך התשתיות הטכנולוגיות לגרום לכך שהמציאות שלנו בעתיד תעוצב באופן ריספונסיבי. החברה למעשה רוצה לפתח את אותן טכנולוגיות, מוצרים, פלטפורמות ותשתיות שיעזרו להשביח את החיים של האנשים בערים בכל העולם.

Calico | חברה שעוסקת במדע- רפואה, פיתוח תרופות ובחינת ההתפתחות של ביולוגיה מולקולרית ועיסוק בגנטיקה. דרך מחקר החברה רוצה לבנות מכשירים שיעזרו להגדיל את תוחלת החיים ולייצר כלים חדשים שמגנים על בריאותו של האדם ואף מתערבים בגנטיקה שלו.

nop9ttexpodyr1wwwzst

Verily | חברה חדשה אשר עוסקת בחיבור בין טכנולוגיה, מדע ורפואה ורוצה להבין כיצד ניתן דרך שלושת הורטיקלים הללו להשפיע על החלטות, ניהול – שמטרתן למנוע מחלות ווירוסים.

Google+Self-Driving+Car+Project+-+Google+Plus+2

Google Self Driving Car Project | אחד מהפרויקטים המלהיבים ביותר של גוגל, כפי שאמרתי קודם לכן הוא נולד בבית היוצר של Google X- הרעיון הוא שנוכל בעתיד לנסוע ברכב אוטונטמי ללא נהג. זו שיחה עולמית המתקיימת כרגע בכמה גזרות- וגוגל לאין ערוך מובילה את הסטוריטלינג הזה ויוצרת במה איכותית עבור שאר השחקניות. למי שרוצה לקרוא עוד על הפרויקט הספציפי הזה רצ”ב לינקLink.

Google | וכמובן ישנה את גוגל , אשר מנוהלת על ידי Sundar Pichai המוכשר וכוללת תחתיה ורטיקלים רבים כגון : יוטיוב, מנוע החיפוש של גוגל, ועסקי הליבה של החברה- הפרסום, Google Maps, אנדרואיד ועוד.

מילת סיכום. אני מקווה שהסקירה הנוכחית על אלפביית עשתה לכם סדר והציגה עבורכם את היכולות של אחת מחברות האינטרנט (פלוס) הגדולות ביותר בעולם. מצידי, אני מבטיחה להמשיך ולעדכן אתכם בדברים מעניינים בנושא זה שכן חשוב ללמוד מהתפתחות של חברות כמו אלפביית- גם ברמת התשתית, התרבות, הורטיקלים העסקיים ולבטח מהפיתוח של הביזניס.

alphabet google graphic 5

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.