Coin Card

3436498

אם צריך לשים את האצבע על החדשנות מספר 1 של שנת 2013-  אני בוחרת את Coin ! אין ספק שבביצה הטכנולוגית עם כל הדיבורים על- Mobile Payments ועל מכשירים חדשים שישנו לנו את העולם מכל מיני צורות ומינים, דווקא הפשוט יכול לעשות את ההבדל, כי הוא עונה לצורך טבעי, ואף עושה זאת בחוכמה. “Coin”- לכל מי שלא מכיר, הינו כרטיס הפלסטיק שעשה רעש עולמי בשל יכולתו לאגד את כל כרטיסי האשראי שלכם בכרטיס אחד. יתרה מכך- דרך הכרטיס הזה ניתן לקבוע באילו מהכרטיסים אתם רוצים לשלם בפועל. בפוסט הזה אני רוצה להנחות אתכם צעד צעד, להצביע על החדשנות שבדבר ואיך אולי היא צפויה לשנות את שיטת התשלומים שלנו, כמו כן גם דברים בעייתים שיכולים לקרות כתוצאה מהחדשנות. אבל דקה לפני שצוללים- למי שרוצה לראות את האתר המרהיב של Coin ולעשות איתו הכרות אישית רצ”ב- Link.

ההבטחה שעומדת מאחורי Coin-  היא שהכרטיס יכיל בתוכו אינסרט של כל הכרטיסים שאנחנו מחזיקים בארנק, ולמעשה יפטור אותנו מהפקק שנוצר בארנק שלנו עם כמויות כרטיסי האשראי שאנחנו מחזיקים. אנשים יכולים למנף דרך Coin בכרטיס אלקטרוני אחד את כל הכרטיסים שלהם ב”דיווייס” אחד. הכרטיס מגיע עם “דונגל” שמאפשר להכניס את כל הכרטיסים במשיכה אחת אל אפליקציה במובייל והיא למעשה כונסת את כל המידע המתבקש. האפליקציה במוביל אוצרת את כל הפרטים שלנו ומדברת עם הCoin דרך טכנולוגית בלוטוס. המעבר בין כרטיס לכרטיס במטבע הקוין מאוד פשוט- אתם צריכים לגלול בלחיצה על כפתור ארוך שדרכו ניתן לעבור מכרטיס לכרטיס בין כל אלה ש“אצרתם” באפליקצית הCoin. הדבר המופלא בפיתוח הזה רוכב על התובנה שהכרטיס של Coin מסוגל להעביר בכל מכשיר את כרטיסי האשראי ואינו דורש שום התאמה בצד של הקמעונאי.  בעטיוב הבא תוכלו לראות את סרטון ההשקה של פיתוח היוזמה הזו- תוכן שהגיע לכמות צפיות מטורפת תוך שעות ספורות בלבד.

הקונספט של Coin ניסמך על  עיקרון הגיוני– שמושתת על פרספקטיבה של טכנולוגיה מסורתית- כשכל הפרטים של הפתרון עדיין לא לגמרי נחשפו לציבור : למשל, אם האפליקציה תאצור את כל הנתונים שנאספו מכל הטרנסאקציות שלנו יהיה למעשה מקום אחד שירכז רשימה ברורה של השיטות שדרכן אנחנו צורכים ועל בסיס הדטה הזו אפשר יהיה לבסס היגיון עסקי חדש. 

יש כמובן גם כמה דאגות שמתעוררות סביב היוזמה הזו וחשוב לתת עליהן את הדעת – 

Acceptance– ההתקבלות של הכרטיס בנקודת המכירה – הקמעונאים והעובדים שלהם עלולים לעשות בעיות בכל הקשור לשימוש בכרטיס- הכרטיס ייראה להם מוזר, לא מוכר- מחשש שיש בעיה בסריקה של המידע. תצטרך להשתרר בשוק אווירת למידה וחינוך הדרגתי של צוותים ברצפת המכירה- עד שהנוגעים בדבר יבינו שזו טכנולוגיה יעילה, מקובלת ושניתן להשתמש בה כמקור מצויין לביצוע תשלומים. “מקסימום”- במידה שהדבר הזה לא יצליח, כל מי שביזבז 55 דולר (כמוני) על רכישת הכרטיס יצטרך כפי הנראה לקבור אותו בארון ולחזור להשתמש בכרטיסים בודדים לכל טרנסאקציה.

Fraud– הונאה. אם נכנסים למוחו של הפושע, מה מונע ממישהו שמשתמש בקוין לגנוב כרטיסים ולהכניס את המספר אל תוך הכרטיס שלו על מנת שיוכל להשלים את פעולת ההונאה ? עדיין לא קיבלתי לידיי את הכרטיס כך שאני לא מודעת מספיק לתהליך של הכנסת כרטיס חדש, ואני מקווה שישנן כמה פעולות שדרכן ניתן לאמת את הקשר בין מחזיק הכרטיס לבין הפעלת הסריקה של הנתונים המתבקשים מהמידע שהוחדר אל תוך האפליקציה.

User Validation– אימות של היוזר מול הכרטיס. הפרובלמטיות שנשקפת בנקודת ההרשאה הזו, איך החנות תעשה ואלידיזציה לכל יוזר ותוודא שהם באמת מי שהם מצהירים ? עדיין לא ברור אם תוטבע חתימה מאחורי הכרטיס- והאם פרט זה מראה בפועל איזה כרטיס מופעל והאם הוא אכן שייך למי שרוצה לעשות איתו טרנסאקציה.

Contactless : אנשים התחילו ליהנות מהרעיון של רכישה דרך כרטיס שלא מצריך מגע ישיר כרטיסים שמושתתים על טכנולוגית שמאפשרות Tap & Go- ואין שום סימן בפיתוח היוזמה של Coin שמעיד על כוונתם להכניס לפרויקט את התפיסה ואת היכולות של- NFC.

מילת סיכום – עולם התשלומים  הוא עולם מורכב מטיבעו, וקשה להשלים חזון שדורש שיתוף פעולה מהרבה מאוד צדדים על מנת שזה יעבוד בצורה אידיאלית. הרעיון של Coin מבשר ביצוע חלק שהתגבר בצורה מתוכחמת על הבעיתיות הזו, החומרה מרשימה ברמות חדשות לגמרי- בעיני זו ממש הפקה ברמת הייצור של אפל. האתגר הגדול יהיה בהטמעת הרעיון, ואם יזמי הפרויקט יצליחו להתגבר על גורמי הסיכונים שמסביבו וכן להשיג בסיס יוזרים מספיק רחב ויציב- אולי Coin ישמש ארנק קל יותר ואטרקטיבי יותר לכולם. אני כאמור הזמנתי דגם אחד בשבילי ועוד אחד לבן זוגי, ובהמשך אדווח לכם ממש מהשטח על החוויות שלי בנושא ועל כל פרט נוסף שיתגלה לי בנוגע ליוזמה המדליקה הזו- כה חדשנית, וכה פשוטה בתכלית ! 

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.