Facebook | Strong Revenue Growth

10931675_10155120886095177_3193900188934189136_o

פייסבוק יוצאת עם הדוחו”ת הכספיים, ושוב מוכיחה שכשבונים מפת דרכים ברורה, דרך– ומשקיעים בכך בכל הכוח ההצלחה מגיעה ואיתה הצמיחה המשמעותית. בדוח”ות הכספיים של פייסבוק ניתן לראות כי Mobile ממשיך להיות הדרייבר המרכזי לגידול ברווחיות- ולצמיחה של החברה וזאת דטה שמשתקפת ברבעון האחרון של 2014.

את האינפוגרפיקה שמציגה את הנכסים של Facebook– הנמצאת בפתיחת הרשומה, יבאתי עבורכם מהפרופיל האישי של מארק צוקרברג- Link, וכפי שאתם יכולים לראות היא מציגה את הנכסים המרכזיים של פייסבוק ואת עוצמתם. מדובר במידע שמחדד את הנחת היסוד שלי-והיא שפיסבוק הופכת לחברת אחזקות עם ערוצים שונים אשר עונים לקהלים שונים- כשהדגש בין כולם, הינו- קומוניקטיביות, ומובייליות. לפני שאנחנו צוללים למספרים  חשוב להתעכב על כך שפייסבוק עושה מה שכל חברה שרוצה להתפתח צריכה לעשות : לבנות דומיינים חדשים, אשר יכולים לייצר עבורה צמיחה- ולעבוד בהם בכל הכוח. פייסבוק הוכיחה את זה בעולם המובייל שאכן מראה בפועל תוצאות- ואלו תוצאות ססטיינביליות שמחזיקות לאורך זמן.

הצמיחה לא מגיעה משום מקום, פייסבוק השקיעה בכך רבות- גם ברמת התדמית, ברמת הפתרונות עבור מפרסמים וממש גם בנכסים אותם אימצה בהשקעה גדולה בשביל שתוכל לחרוט על דגלה את הMobile. באותה נשימה צריך להסתכל על האזורים החדשים שפייסבוק משקיעה בהם- כמו Oculus Rift עולם האוגמנטד ווירטואל ריאלטי, עצם העובדה שפייסבוק משקיעה בכך צריכה להיות עבורכם סמן ימני שמציג לכם את ה פְּרוֹסְפֶּרִיטִי שהמגמה הזו תייצר בעתיד- וחשוב מאוד להיות קרוי אוזן להתפתחות הטכנולוגיה והיכולות שלה שכן היא מייצרת עבורנו מרחבים חדשים.

זו אולי הנקודה המשמעותית ביותר בפוסט- בעיני הביזניס של פייסבוק האמיתי הוא בדיוק בכך- יצירת מרחבים חדשים שמהם ניתן לגעת חכם יותר במשתמשים, לצמוח ולייצר הזדמנויות עסקיות חדשות.

fac1

פייסבוק סימנה את הטריטוריה של הMobile, ומצליחה להצמיח דרכה את הביזניס האמיתי והמשמעותי של החברה, לפחות המשמעותי ביותר נכון לעכשיו. זו לא הפעם הראשונה שאני רושמת לכם על הצמיחה של פייסבוק מתוך שיקוף דוח”ות כספיים ומיקוד בדברים הנכונים שהחברה עושה על מנת שתמשיך את התנופה הכל כך משמעותית שלה. אני רוצה לעבור על המספרים שהוצגו באמצעות הביזניס אינסיידר ולהציג לכם כיצד שרטוט הדרך בצורה מובהקת יכול לייצר- עסקים חדשים, Growth והתפתחות.

q414FacebookRevenue

ההכנסות הכוללות של פייסבוק עמדו על- 3.85 מיליארד דולר, זאת בהתיחסות לרבעון האחרון של שנת 2014, עליה של 49 אחוז בהסתכלות של שנה אחר שנה (YoY). את המספרים הללו פרסמה פייסבוק באתר שלה בלינק הבא-LInk. ההכנסות של פייסבוק בשנת הפעילות כולה הגיעו ל12.47 מיליארד דולר, וזאת היתה עליה של 58 אחוז משנת הפעילות הקודמת. מה שמדהים הוא שהפרסום מהמובייל ממשיך להיות הסגמנט שמייצר את רוב ההכנסות עבור החברה, וזה גם הסגמנט שמתפתח בצורה המואצת ביותר, ההכנסות מהמובייל הגיעו כמעט ל2.48 מיליארד דולר ברבעון האחרון, זאת בהשוואה לשנה הקודמת גידול של- 100 אחוז !

מובייל היווה 69 אחוז מכל ההכנסות של פייסבוק מפרסום ברבעון האחרון, בהשוואה לשנה הקודמת שההכנסות עמדו על 53 אחוז. ההכנסות מפרסום שאינו במובייל- לא גדלו, והגיעו לסכום של 1.11 מיליארד דולר ברבעון האחרון של 2014.

פייסבוק גם ראתה גידול וצמיחה עצומה בצפיות בוידיאו ברבעון האחרון, עובדה זו שוב מוכיחה את הטענה שכשהחברה מחפשת להכנס למרחבים חדשים ולבנות את עצמה ביעילות ובמהירות היא יודעת לעשות  אפשר לראות בנתונים כי נצפו ברשת החברתית ממוצע של 3 מיליארד צפיות בוידיאו שהוגש בפלטפורמה בדיספלי וידיאו בסוף הרבעון האחרון של השנה. זו למעשה התקופה בה פייסבוק השיקה יכולות חדשות במוצר הוידיאו ואכן ראתה באופן מיידי תוצאות ברורות.

מדובר בגידול עצום ממה שנרשם בספטמבר 2014 בו כמות הצפיות היומיות בתוכן וידיאו ביום עמדה על מיליארד צפיות ביום- צמיחה זו מציגה בבירור את הפוטנציאל שקיים בדומיין הזה. תוכלו לראות בגרף שמתחת לפסקה זו את מצג הרווחיות של פייסבוק על פי סגמנטים בשנה הקודמת בכל הרבעונים :

q414FacebookRevenueGrowth(Global)

בגרף הנוכחי תוכלו להחשף למספר היוזרים הפעילים בפייסבוק בכל חודש– הגרף מתייחס למספרים גלובאלים :

q414FacebookMonthlyActiveUsers(Global)

מעניין גם לראות את התנהגות הגולשים בפלטפורמה, מכל הגולשים בפייסבוק 85 אחוז משתמשים בפייסבוק בכל חודש באמצעות המובייל, ואף חלקם משתמשים בפייסבוק רק באמצעות המובייל- Mobile Only, זו עליה משנה שעברה בה המספרים עמדו על 77 אחוז. כניסה לפייסבוק רק דרך המובייל מהווה את סגמנט הגידול המשמעותי ביותר והצומח ביותר ברבעון האחרון- גידול של 78 אחוז מהשנה הקודמת.

q414FacebookMonthlyActiveUserGrowth(Global)

בגרף הבא תוכלו לראות את החישוב של הרווחיות של פייסבוק, מכל גולש ממוצע- בחלוקה לרבעונים של השנה.

q414FacebookAverageRevenuePerUser(Global)

מילת סיכום, אני מקווה שהסקירה הזו פתחה לכם את הראש והנגישה לכם מידע שהוא מעבר למספרים, צמיחה-Growth משהו שקורה כשיש חזון, דרך, העזה והרבה הרבה רצון להתפתח ולהשתנות. במבט שלי על פייסבוק לאורך השנים, אני רואה חברה שרוצה להתבגר ולצמוח אבל עדיין להשאר צעירה ובועטת- והחיבור בין שתי הגישות הללו מייצרת תרכובת מדהימה שמאפשרת למותג הזה להתפתח ולגדול.

אני חושבת שמדובר בכלי עבודה שכל חברה צריכה לאמץ- תעוזה, סימון מרחבים חדשים- התבגרות שמערבבת בתוכה באופן ססטינבילי את המבט של הילד שמאפשר לה להשתנות ולחפש להתפתח למקומות חדשים.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.