Three Question Test New Amazon Employees

יש כיום- 500 אלף עובדים באמזון, וזו ללא ספק אחת החברות שאנשים מעוניינים לעבוד בה, למרות שבשנתיים האחרונות ישנן הרבה שמועות וכתבות, כמו גם עדיות מאנשים שונים על תנאי תעסוקה שאינם כל כך טובים. בימים הראשונים של החברה ב1995 הצוות מנה רק עשרה אנשים, וג’ף בזוס הביא בעצמו חבילות אל הדואר ועל מנת להבטיח שהחברה תוכל לצמוח ולהיות סיפור הצלחה, בזוס עצמו צייר ושרטט את השאלות החשובות שמגדירות העסקת עובדים חדשים- הוא פרסם זאת במכתב שלו למשקיעים בשנת-1998 שנה אחרי שהפכו לחברה פומבית.

יהיה קשה לייצר תוצאות בסביבה דינמית כמו האינטרנט מבלי לגייס אנשים שהם אקסטרא אורדינרים, אמזון בתוך שלוש שנים גדלה וצמחה למצבת עובדים אשר עומדת על 2,100 אנשים, בשביל להגדיר ציפיות במקום גבוה צריך לדעת על פי ג’ף בזוס לגייס את האנשים הנכונים. הנה שלושת השאלות העיקריות בהן ג’ף בזוס מתמקד כשהוא מחפש אחר טאלנט חדש וזאת על בסיס המכתב למשקיעים משנת 1998.

“Will you admire this person?” – האם תעריץ את האדם הזה ? קודם כל ג’ף מכוון את אלו שמגייסים לחשוב ולבנות דיעה על האיש שהם מראיינים. הוא אומר שתמיד ניסה לעבוד רק עם אנשים שהוא מעריך ואפילו מעריץ, ומעודד לבנות סביבה של טאלנטים. אם אתם חושבים על פרסונות שאתם מעריצים בחיים שלכם, הם לבטח כאלו שאתם יכולים ללמוד מהם.

“Will this person raise the average level of effectiveness of the group they’re entering?” – האם האדם שאנחנו מגייסים יעלה את האפקטיביות של הצוות אליו הוא מגויס, לג’ף בזוס חשוב להבין את האדם אותו הוא מגייס ואת היכולות שלו בעולם של חדשנות- אבל לא פחות חשוב, כיצד יכול להשתלב בצוות של אנשים אחרים איתו כי לטעמי הצוות הופך לאישיות אחת שמגדירה את הצלחתו או כישלונו של הפרויקט.

“Along what dimension might this person be a superstar?– באילו מרחבים האדם שאנחנו מראיינים יכול להיות סופרסטאר ? למרות החשיבה על הצוות, משמעותי להתעכב על היכולות האינדוודואליות של הטאלנט. להרבה אנשים יש כלים ותכונות יחודיות להם, וגם פרספקטיביות אשר מגדירות צבע חדש בתוך הסביבה- וצריך לדעת לאמץ זאת. לאמזון, יש מסמך של עקרונות עליו אכתוב בקרוב פוסט יחודי, ובתוך המדיניות אחד העקרונות מתעכבים על- Bringing a Unique Perspective to Work, הבאת פרספקטיבה ייחודית ועצמאית לעבודה.

אלו היו שלושת העקרונות המנחים של אמזון לקליטת טאלנטים, עובדים חדשים לתוך החברה- ולטעמי הכלים הללו יכולים לעזור לכם גם בדרך בה אתם חושבים על גיוס של סופר הירו חדשים לטובת האתגרים המשמעותיים סביב עיצוב עתידה של החברה.


אם אתם רוצים ללמוד יותר על שינוי, להבין במה זה אומר לנהל תהליכים טרנספורמטיבים בחברה, או מצד שני להבין כיצד תוכלו לטפל בצורה חכמה בטרנספורמציה האישית שלכם. אני ממליצה לכם מאוד לקרוא את הספר שלי שיצא השנה. “המתכון לשינוי”, מדריך אסטרטגי לאתגר של עולם שעובר שינוי על בסיס קבוע.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.