My Tweetipedia

מתארחת אצלי בבלוג אריאלה דניאלי המקסימה אותה הכרתי ב Twitter,ואיתה אני פותחת סדרה של פוסטים אורחים בActive & Marketing. אומר תחילה כי בעיני חלק מהקסם בעולם המדיה החברתית הוא כל הנושא של שיתופי הפעולה וסביבו יחסי הגומלין הנרקמים דרך הכרויות ברשת. זוהי הזדמנות טובה עבורי להראות לכם כמה זה קל, נגיש ואפשרי וכמו כן עד כמה נושא השיתוף הופך את התוכן לרווי ומעניין. כתבתי בעבר על Twitter לינק והנה אריאלה מביאה זווית חדשה, ייחודית ואיכותית משלה ועל ידי כך מדגישה את העושר בריבוי דעות וריבוי נקודות מבט על התחומים הנדונים. אתם מוזמנים כמובן להעלות שאלות בהמשך לפוסט על הנושא המדובר, ותוכלו להפנותן גם אל אריאלה וגם אלי. תהנו …

 —————————————————————————————————————————————

לפני חצי שנה השתנו חיי עובדה. ולא שינוי קטן כזה שעובר לידך, אלא שינוי גדול, כזה שאתה מתחיל אותו אתה לא יודע כיצד הוא יסתיים. והוא משנה את חייך. גיליתי את Twitter אתם בטח מחייכים לעצמכם ? אז אשתמש בדוגמא פשוטה.

תארו לכם את הסיטואציה הבאה; נניח שאתם מעריצים של ביל גייטס, ונניח שאתם הייתם מתים להחליף איתו מילה. אז הייתם בקומבינות משיגים את המייל האישי שלו, שולחים לו מייל, נניח ואלוהים רצה והיה לו יום טוב, ענה לכם למייל. שאלתם את כל השאלות שרציתם. ומה הלאה ? מה לא תרצו לדבר איתו שוב, לא תרצו לדעת עוד ?

זה בעצם הפתרון שמעניק Twitter. הוא בעצם מזין אתכם במידע שאותו אתם מחפשים. אתם לא זקוקים יותר לביל גייטס, אתם זקוקים למידע שהוא מספק. והוא מספק. בשפע. אם זה משפט חכם, או Case Study מעניין, ואפילו לפעמים הוא מפנה אתכם לאנשים מעניינים נוספים שכדאי ללמוד מהם דבר או שניים.

עקבתי אחרי אשטון קוטצ’ר, אלן דג’נרס. משעמם. עד שיום אחד חברה הפנתה את תשומת ליבי לגוף בשם @mashable מדובר בבלוג המפורסם ביותר ברשת של פיט קאשמור שעוסק בכל הקשר למתחרש בזירת המדיה חברתית. פתאום נחשפתי לתכנים שקשורים בעולם של Facebook, Twitter, YouTube ,Google, IPod, Ipad וכדומה. לא רק זה, כל הפחד הטכנולוגי שהיה לי נעלם. היו שם את ההסברים הפשוטים ביותר על כל הטכנולוגיות החדשות, קראתי על Nexsus1 , למי שלא מכיר זה הפלאפון החדש של  Google ואף מצאתי את עצמי בשיחת חולין מסבירה למישהו את יתרונות המכשיר. הרגשתי בעניינים. הרגשתי אזרחית העולם הגדול. אני מקבלת את המידע מייד שהוא קורה, למילה On-line נוספה עבורי משמעות נוספת.

אז גם אני כמו כולם הצטרפתי לשרות ובהתחלה לא הבנתי מה הסיפור

ואז התחלתי לחפש גופים בתחומי העניין שלי : מיתוג, שיווק ופרסום…

וגיליתי גופים מעניינים כמו  @adage מגזין שמציג את הדברים הכי חמים בעולם הפרסום. ואת  CreativeCrmnls@ שמספקים לי את הקריאטיב הכי מגניב ברשת. הצטרפתי ל Landor@ חברת המיתוג אחת הגדולות בעולם שמספקת לי Case Study מרתקים.

אבל עם האוכל בא התיאבון, רציתי עוד… לדעת עוד, לקרוא עוד, ללמוד עוד. אז עשיתי את המתבקש, נכנסתי לאותם גופים וראיתי אחרי מי הם עוקבים והתחלתי גם אני לעקוב אחרי גופים נוספים ופתאום מרשימה של 10 אנשים שעקבתי אחריהם נהיו 100 מה עושים על כל המידע ?

Twitter החכמים פיתחו לשם כך את ה Lists כלי פשוט שמאפשר לכך לנהל רשימות (ספריות) אישיות שאליהן ניתן להכניס את העוקבים שלך לפי נושאים רלוונטיים עבורך. אז פתחתי ספרייה שנקראת Great Ideas ושמתי בה את כל העוקבים שאני קוראת בשקיקה את כל מוצא פיהם ולא מחמיצה אף Twit. ופתחתי רשימה שנקראת Social Media המאגדת בתוכה את כל הגופים שעוסקים במדיה חברתית. וכך יש לי סדר.

אתם עוקבים אחרי ?

אבל זה עוד כלום ! הבונוס בכל הסיפור זה האנשים, מעבר לידע נחשפתי לאנשי מקצוע הכי מעניינים שפגשתי מזה זמן. איך הכרתי אותם ? בכמה דרכים : המלצות חברים, ראיתי שחלק מהגופים שאני עוקבת אחריהם עוקבים אחרי אותם אנשים, ומתגובות שהם ענו לאנשים שאני מכירה. יש לי עולם חדש ומעניין, קוראים לו Twitter. ומה יצא לי מזה ? עניין והרבה בכל רגע נתון מחכה לי במחשב חומר קריאה מעניין חדש ידע שעוזר לי בעבודתי אין מה לעשות שאתה קורא כ”כ הרבה חומרי שיווק בסוף אתה מבין משהו הזדמנות להיחשף לתכנים שמעולם לא הייתה סבירות שאיחשף אליהם טכנולוגיה למשל. עד שלשום הייתי טכנופובית. ועכשיו יש לי עולם חדש ומעניין קוראים לו Twitter וחברים כמו זהר אוריין zoharu@ אייל בירן biraneyal@ המלמדים אותי בסבלנות רבה ותומכים בי בשלבי הראשונים במדיה החברתית.

ואם פתחנו בדוגמא, נסיים בכזאת תארו לכם ספרייה מלאה בספרים, אתם בוחרים את הספר הראשון והוא הכי מעניין בעולם. ברגע שהוא מסתיים אתם רוצים להמשיך לספר השני ומקווים מאוד שגם הוא יהיה מוצלח כמו קודמו. הTwitter הוא אותה ספרייה. הוא מספק לך ספרים בהתאמה אישית. הוא יודע בדיוק איזה מידע אתה מספק ומעניק לך אותו, פעם אחרי, פעם. ולמידע הזה מצטרף הספרן היקר, אותו חבר מקצועי, שיודע להנחות אותך ולהסביר לך כיצד להשתמש באותו מידע.

אז בניתי לי ספריה ויש לי את הספרנים הכי מקסימים בעולם. מתי תבנו את שלכם ?

צירפתי  לכם סרטון משעשע על שימוש במדיה חברתית ….מקווה שתהנו .

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

15 comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.