Facebook Gifts New in Israel

Facebook, ממלכת החדשנות, דוהרת קדימה עם הנסיונות שלה לחבר את הסושייל לביזנס. שירות שכבר כתבתי עליו לפני כמה חודשים – Link – נפתח עכשיו למעשה במקומות נוספים בעולם, ופתאום צצה לי בפיד עוד אפשרות – להשתמש במנגנון הFacebook Gifts. שירות זה מאפשר לגולשים להעניק מתנות לחברים נוספים שלהם בFacebook, גם דרך  Facebook וגם באמצעות מספר קמעונאים מובילים.

בכל זאת, אל תתלהבו יותר מדי ! נכון שהשירות פתוח כעת להפעלה בישראל, אך מתברר כי הטריק של Facebook עדיין מוגבל בכך שנוכל למעשה לרכוש את המתנה רק למַעַן החברים שלנו בארה”ב. זו הזדמנות גדולה להיחשף לפלטפורמת המכירות הזו, ואני מניחה שזוהי המגמה שהנחתה את Facebook לפתוח את השירות במקומות נוספים ברחבי העולם מעבר לגבולות ארה”ב. אין ספק שהחיבור המקומי מאפשר לנו להבין את הפוטנציאל של השירות ולהשתמש ביתרונותיו אל מול חוג חברינו הנמצאים בארה”ב – ולמי אין שניים שלושה חברים גם שם ? כמו כן, אני מניחה שהפתיחה של השירות במקומותינו תעודד ארצות שונות לפנות אל Facebook בבקשה לקחת חלק במיזם ולעבוד איתם יחד על בניית הגריד העסקי שיאפשר את הפעילות באזורים נוספים בעולם.

הצצה קטנה אל השירות :

למעשה, זהו העמוד הראשון שיפגוש אתכם כשתלחצו על הGifts – ואני מניחה שבארה”ב תקבלו דף יותר עשיר בכמות החברים – אבל מספר החברים שלי משם די דליל. העמוד הזה מעניין במיוחד כי הוא פותח לכם פתח לקבלת מידע על החברים להם אתם יכולים לתת את הGifts. בו בזמן הוא גם מראה לכם תנועות של חברים אחרים שהשתמשו בשירות ומן הסתם נח על כוח ההשפעה של האחרים על הפעולות שלנו. אם חברים אחרים השתמשו בשירות הדבר ישפיע גם עלינו לנקוט צעד אקטיבי. 

העמוד הזה נפתח כשאתם לוחצים על : Give a Gift – והוא מאפשר לנו לראות מיהם הקמעונאים הדיגיטליים והפיזים שלוקחים חלק בתוכנית ומספקים את מאגר המתנות שקיימות במיזם. כפי שתוכלו להיווכח, יש כאן שותפות של סטארבקס (כמו תמיד), טרגט, איטיונס ועוד. אגב, חשוב לראות כי אין פה מגוון גדול מדי, עושה רושם שFacebook עושה את צעדיה במהלך בזהירות ומכניסה אט אט שותפים חדשים שיכולים לתמוך בפלואו של הרעיון מאחורי הקלעים מבחינה לוגיסטית.

כשלוחצים על “תן מתנה”- עמוד החברים שלנו נפתח ומאפשר לנו לבחור חבר – כפי שהקדמתי ואמרתי, כרגע השירות פתוח רק לחברים בארה”ב.

מרגע שבחרנו למי אנחנו רוצים לתת מתנה אנחנו בוחרים מי הקמעונאי שבאמצעותו אנחנו רוצים לאקטב את הGifts. אישית בחרתי לצורך הניסיון את סטארבקס ואת אורן פרנק. סעיף המתנה מספק נתונים מועילים לגבי כמה רמות של מחיר ותכולת המוצרים ואני יכולה לבחור מתוכם ולהתקדם לרכישה.

בביצוע פעולת הרכישה  – אנחנו נוכל לשלם בעד הרכישה באמצעות כרטיסי אשראי, Pay Pal – ולהשאיר נוט קטן לחבר עם מילה אישית. 

אנחנו מקבלים חיווי מFacebook בכמה אופנים שהרכישה התבצעה – על ידי מנגנון מיידי שמספר לנו על כך כפי שמוצג להלן בצילום מסך :

על ידי סטאטוס שעולה בפיד שלנו ושל אישור מטעם החבר שאכן הוא קיבל את המתנה – כך למעשה התוכן הופך לויראלי, ופה אנחנו גם יכולים לעקוב אחר המשך ה “מסלול” של המתנה : מתי החבר שלנו קיבל אותה והאם הוא עשה לה Redeem (פִּדיון). כמו כן אנחנו מקבלים על כך חיווי במייל ובו כל פרטי העסקה – חשבונית שמאפשרת לנו גם לעקוב אחר הרכישה וגם להכניס אותה להוצאות שלנו.

מילת סיכום, אני שמחה בשביל אורן שכעת הוא שותה על חשבוני כוס קפה בסטארבקס – כל זאת בחסות ניסיון המעבדה שלי, ומקווה מאוד שהשירות הזה יהיה פתוח בקרוב גם לחברים בארץ ! 

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.