Facebook New Newsfeed

Facebook מחזיקה את כולנו במתח כבר שבוע ימים עם הודעה חשובה על שינוי הניוז פיד שלה, יש שאומרים שזהו אחד השינויים המשמעותיים ביותר שניראו בפלטפורמה בשנים האחרונות. אתמול בערב Facebook כינסו מסיבת עיתונאים ששודרה בלייב לכל העולם כדי שנבין מה עומד לקרות ואיך ייראה השינוי. כמו כן, למי שרוצה להיכנס להרשמה מוקדמת ולהיות בין הראשונים לקבל את הניוז פיד החדש Facebook יצרה מיניסייט מיוחד להרשמה זאת.

ההגדרה שבחרה החברה לשינוי הינה המעבר מניוז פיד אל “עיתון פרסונאלי” – שמאפשר לנו למעשה לפגוש את התכנים בצורה יותר מרַגֶשת ויותר עוצמתית, אחד המניעים שלטענת החברה השפיעו עליה  להחליט על השינוי היה הקשבה עיקבית ללקוחות שאמרו כי הפיד “מרגיש להם” מעורפל מאוד, הם לא בהכרח מבינים את תוכנו ותכופות נשאבים למידע שלא בהכרח מועיל להם או מרגש אותם. השינוי של Facebook משליט מציאות תוכן חדשה – להתראות אי סדר וערפל – ושלום לסיפורים היפים. מעתה יוצג הכל על טהרת הויז’ואלס הגדולים ועל חדות התוכן בתוך זרם הנתונים שאליהם אנו נחשפים.

כמו שניחשתי את הפיד החדש הם משלבים עם תפישת החיפוש החדשה, אותה השיקו לפני כמה שבועות ולמעשה מאפשרים לנו להיחשף לתוכן אותו אנחנו מחפשים בדרך ייחודית בפיד – דרך שלטענתם עושה את כל ההבדל כי היא פרסונאלית. המשתמשים בFacebook למעשה יוכלו לנהל את הפיד שלהם ולראות אותו בכל דרך שיבחרו ובצורה מאוד קלה – הם יוכלו להחליט שהם רואים רק חברים, או לחילופין את כל הפוסטים מכלל האנשים אליהם הם עשו ססקרייבל, לעמודים, קהילות וכן הלאה. הפיד למעשה יהפוך לכלי של תוכן אבל גם לכלי עזר לחיפוש ולקבלת מידע שקולע לשטחי ההתעניינות וקונטקסטואלי לצרכים של הגולש.

מארק צוקרברג הכריז מעל במת האירוע : “אנו מנסים לעשות עבור הגולשים מהלך שייצר להם עיתון פרסונאלי, העיתון הטוב ביותר אותו הם יכולים לקבל באופן ויזואלי ואישי”. לדבריו הם משיקים עיצוב חדש – השינוי יאפשר מקום מיוחד עבור גולשים שמעוניינים לראות את העיתון הפרסונאלי שלהם ואת המקום הזה אנחנו מגדירים כFacebook. החידוש בניוז פיד הוא ההצמדות לתכנים שיעניינו את הגולשים – שכיום מעדיפים לראות הרבה יותר תוכן ויזואלי ופחות תוכן טקסטואלי. כמעט 50 אחוז מהתוכן שהגולשים צורכים ברשת החברתית הם תוצרי ויז’ואל ובפרט בFacebook.

ישנם שלושה מרכיבים מרכזיים חדשים בניוז פיד המושק :

ראשית, סיפורים עשירים ומועצמים על ידי ויז’ואלס גדולים.

שנית, היכולת של הגולש להנדס את הפיד שלו,

ולבסוף – חשוב ביותר, ההתאמה של החוויה מבחינת הUI עם כל המסכים, גם מובייל וגם דסק טופ !  

ישנו גם בנר חדש של ניוז פיד – כשמישהו עושה לייק על עמוד של מותג, ודיספלי חדש של מפות על צ’ק אין שמישהו עשה למיקום מסויים. הניוז פיד החדש נותן בידול לכל סוגי המדיה שעולים לשטח, מצ’ק אין ועד לתמונה ווידיאו כך שהגולש יכול להבחין בקלות בין התכנים השונים שמועלים. החידוש יפיק חוויה עשירה יותר ברמת התכנים אך גם פשוטה יותר לשימוש.

אני אישית נרשמתי לשירות החדש כדי לקבל הרשאות לראות אותו בין הראשונים – אם תרצו בכך  תוכלו גם אתם להירשם בלינק הבא – Link. בנוסף, צירפתי לכם את סרטון ההשקה המקורי של Facebook על מנת שתוכלו להיחשף לשינוים הצפויים בעצמכם. נתראה בפיד החדש …

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.