Five Cases of Recycling

יש מהלכים מעניינים בתחום הסביבה, מחזור וקיימות שכדאי להכיר ולכן החלטתי לרכז בפוסט אחד חמישה קייסים מעניינים. אעבור על כל קייס בכמה מילים ואשתף לינק להמשך קריאה או סרטון על מנת שתוכלו להכיר טוב יותר.

נייקי החליטה ליצור נעל שכל כולה עשויה מפסולת. לנעל קוראים Space Hippie shoes והיא עשויה הלכה למעשה ממחזור של דברים שנזרקים לפח כמו פלסטיק, בקבוקי פלסטיק חולצות משומשות ועוד. על פי נייקי המהלך נעשה על מנת לתמוך במסרים ססטינבילים ושמירה על הסביבה. תוכלו להחשף בלינק הבא, הרבה דברים נוספים על המהלך כולל וידיאו שמסביר את מאחורי הקלעים: Link.

מהלך מקסים של קימברלי קלארק באנגליה, שהוא הרבה יותר ממהלך שכן מדובר בשינוי תפיסה. קבלו את המוצרים שאתם יכולים להשליך לאסלת השירותים מבלי שיקרה כלום. Fine To Flush מחזיק בתוכו את המסר החשוב ביותר, מוצרים עם יכולת התכלות.

להדיח את הפלסטיק מהעולם. הנה לכם דוגמא מעניינת למותג חזק שמשתמש בפלטפורמה שלו לטובת שינוי. קמעונאית המזון הגדולה טסקו, התחייבה לא לקבל מוצרים שעושים שימוש מופרז בפלסטיק לחנויות שלה. לתוכנית שלה שנמצאת בשלב השני, קוראים: “Remove, Reduce, Reuse & Recycle”…כשהכוונה היא להוריד את כמויות הפלסטיק שצרכנים משתמשים בהם. החברה תגיע ליעד של הפחתת 4,000 טונות של חומרים שקשה למחזר אותם, זאת מתוך המותגים שנמכרים בחנות עד סוף השנה. משנת 2020, הם מצהירים שיעזרו לחברות יצרניות לקבל החלטות מתוך הצמצם הזה ובכך להפוך ולהיות יותר אחראים לבעיה העולמית. למי שרוצה לקרוא עוד על המהלך- .

קחו מהלך מהמם של HAVAS London אשר חרטו על דגלם של המשרד את נושא Purpose והאחריות התאגידית. למי שלא יודע האבס הצטרפו למובמנט שקוראים לו- B Corp המחייב את החברה לעמוד בסטנדרטים מדידים לטובת היכולת באמת לעבור תהליך של שינוי, לטוב. אותו משרד מוציא בעשור האחרון מחקר מהמם העוסק בשאלה מהם המותגים המשמעותיים בחיים שלנו? Meaningful Brands אותו אני סוקרת באופן קבוע – Link.

כחלק מהאתגר, הם לוקחים את הלקוחות שלהם יד ביד וגורמים להם לעשות מהלכים מעוררי השראה באחריות שלהם לסביבה, לכלכלה ולחברה. לקוח ספציפי שלהם, מבשלת בירה שנמצאת ליד הים באנגליה, החליט להפיק תקליט עם מוזיקה ייחודית וכל ההפקה של התקליט עשויה מ- פסולת זרוקה בים! תוכלו לראות את המהלך בסרטון המצורף. למי שרוצה, רצ”ב עוד מידע על המהלך של תקליט הויניל מפסולת-  .

מי שלא יודע חאבס זו אחת מקבוצות הפרסום הגדולות בעולם. כפי שכתבתי בקייס הקודם המשרד באנגליה החליט לאמץ אסטרטגיה של ססטינביליות ופרפס כדרך חיים. והם גורמים גם ללקוחות שלהם להיות חלק פעיל ברעיון. אחרי מאמצים של כמעט שנתיים, הם הצליחו לשכנע את וניש קליה ללכת על המהלך המדהים הבא! המנכ״ל של חאבס לונדון סיפר בסשן שבו נכחתי בשנה שעבר במשרדים של החברה שהמהלך כרגע בטסט והם עובדים על לגרום לוניש לקחת את הרעיון ולבנות לו ״רול אאוט״ לכל העולם. זו דוגמא של פרפס, שגם עושה טוב לכיס של האנשים, וגם בפועל עושה טוב לכיס של וניש קליה…

אם אתם רוצים ללמוד יותר על שינוי, להבין במה זה אומר לנהל תהליכים טרנספורמטיבים בחברה, או מצד שני להבין כיצד תוכלו לטפל בצורה חכמה בטרנספורמציה האישית שלכם. אני ממליצה לכם מאוד לקרוא את הספר שלי שיצא השנה. “המתכון לשינוי”, מדריך אסטרטגי לאתגר של עולם שעובר שינוי על בסיס קבוע.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.