GSMA 2016 | Identity

gsma 2016

אני ממשיכה בסדרת הפוסטים על ועידת המובייל הגדולה בעולם, ה- GSMA Mobile World Congress 2016 בברצלונה. הפוסט השישי בסדרה יעסוק בנושא- Identity בזוויות שונות : מהי הזהות של החברה בעידן הנוכחי, Digital ID, מבט על דטה ככלי שיוצר את הזהות הדיגיטלית שלנו- ולא פחות חשוב אבטחת מידע. מדובר בנושא שעלה לא מעט בוועידה, מכיוונים שונים ובעוצמות משתנות- ולכן חשוב לי לקחת אתכם לטיול מודרך אשר מציג את המשמעות של זהות במרחב ההתפתחות- על מנת שגם אתם תבינו את העוגנים ותדעו לאפיין את הפעילות העצמאית והעסקית שלכם בשנים הבאות גם מתוך מצפן זה.

G33

The Gigabyte Society– מנכ”ל וודפון Vittorio Colao היה בין הדוברים שפתחו את הוועידה ודיבר על החברה שנוצרת בעקבות הדיגיטציה של החיים שלנו, הוא קורא לכך-The Gigabyte Society– בעיניו החיים המחוברים מגדירים מחדש את הדרך שבה אנחנו חושבים על : הסביבה, תרבות, חברה ועסקים- המצפן לנהל את הכל עובר דרך השכבה הדיגיטלית שהפכה להיות למה שמגדיר את הזהות שלנו, הדיגיטציה מייצרת מרחבי פיתוח חדשים אבל גם התייעלות שכתוצאה מביאה- כסף חדש ולכסף הזה יש זהות עסקית שלמעשה מוגדרת כ-Born to Digital.

כל אלו יחד מייצרים שרשרת עסקית שונה, ומשנים את הזווית דרכה אנחנו חיים כמו כן את מה שאנחנו מצפים מהסביבה שלנו, והתמורות הללו מייצרות סטנדרטיזציה חדשה לדרך שבה אנחנו תופסים את המציאות.

G34

גם הזהות שלנו כאנשים משתנה– וכראייה יש בידנו כלים חדשים שיכולים להעצים אותנו ולאפשר לנו לשלוט בדברים מרחוק. קחו למשל את האפליקציה של לוראל פריז- L’oreal Makeup Genius– בלוראל רצו להפוך את הטלפון למראה חכמה עם זיהוי פנים, כלי שמאפשר לנו להיות יותר יפים ולמעשה להפוך ל-Digital Assistance שעוזר לאנשים מרחוק במבוסס טכנולוגיה.

תחשבו על כך שהעצמה שלנו כאנשים והגדרת הזהות שלנו יכולה ממש להתחזק באמצעות כלים דיגיטליים כמו הכלי שלוראל הנגישה לקהל המשתמשים- וכמותג זוהי אחת המטרות הערכיות והחשובות ביותר שאתם צריכים לשים על מפת הדרכים שלכם- כי ברגע שתצליחו לגעת הלכה למעשה בזהות של האחרים דרך הכלים הדיגיטלים תצרו בפועל את המעורבות הגבוהה ביותר.

G35

זהות דיגיטלית Digital ID-מי שהייתה הדירקטור של הGSMA לאורך ארבע שנים- Anne Bouverotכיום יושבת בכיסא של מנכ”לית חברת Electronic Security. אן מדברת על זהות וכיצד היא משפיעה עלינו כיוזרים, אנחנו משתמשים במובייל שלנו להכל, מסתכלים במוביל שלנו 250 פעמים ביום- שזה משקף המון על כמות המידע שאנחנו משאירים במכשיר ולכן אבטחה מאוד חשובה, אבל אבטחה חייבת ללכת יד ביד עם נוחות וחווית שימוש כייפית

אן דיברה על כך שטכנולוגיית זיהוי פנים מבוסס- על צילום סלפי יכולה להפוך להיות תעודת הזהות שלנו במובייל, יש חברות מחקר שחוזות שצעירים יצלמו 25.000 אלף סלפי בחיים שלהם-  ולכן החיבור של החוויה לבין האבטחה יכול להוות ממש הצלחה- זו למעשה דוגמא נהדרת שמדגישה את הצורך בלהיות בסביבה מאובטחת אבל עדיין הרצון שלנו שהכל יהיה נוח ופאן- היכולת של חברות להכניס לתוך עולם הזיהוי אלמנטים שקשורים עמוק להתנהגויות שלנו ולדברים שאנחנו עושים ורוצים לעשות- הופכת להיות לקריטית על מנת שאנשים ישתפו פעולה.

G36

Data -ID Tool. חשוב לקחת בחשבון שגם דטה מהווה ככלי שיוצר את הזהות IBM למשל מפתחים מחשוב חכם שיכול להיות באינטראקציה עם אנשים– באופן שמבוסס על הרבה דטה אשר מאפשרת לנו להיות נגישים לאינסייטים חשובים. המרחב הדיגיטלי מוגדר מהרבה מאוד פעולות שאנשים עושים בסביבת מחשוב- וככל שכוח המחשוב נעשה גדול יותר, נגיש וכמובן חכם- ואנחנו האנשים משתפים איתו פעולה ומשתמשים בו כל הזמן- הזהות של האדם והמחשב מתחילות להתערבב ונוצרת כאן הזדמנות חדשה לייצר חוויות ואינטראקציות שלא היו קיימות בעבר.

G37

Machine Learning. זוהי אחת המשמעותיות הגדולות של למידה חישובית- מחשוב שלומד את הזהות שלנו יודע לקחת את הדטה שלנו לנתח אותה ועל בסיסה להשתית אפליקציות חכמות חדשות נוספות. זה אמנם אולי נשמע קצת אפוקליפטי- אבל עובדתית לשם העולם שלנו מתקדם במהירות.

G38

Security. הדברים שאמר Simon Segars מנכ”ל חברת האבטחה ARM נחקקו במוחי, במהות של הרעיון הקונקטיבי הכל יכול להיות מחובר- אפילו הדובי של הילדים שלנו, אבל זה בדיוק המקום בו מתחילה הסכנה, כי לא היינו רוצים שהפרטים של הילדים שלנו יהיו חשופים לאנשים שרוצים לפגוע בנו- לכן, כל מה שמתפתח על תשתית הדיגיטל והטכנולוגיות חייב לעבור את המצפן של אבטחה על הזהות שלנו, שכן כגודל הרעיון- גודל הסיכון.

G39

מילת סיכום. כולי תקווה שהצלחתי להעביר אליכם הלאה את הרצון להתעכב על שאלת הזהות ממגוון כיוונים וזוויות : הזהות שלנו כחברה, כיחיד שמשתנה בעקבות ההתעצמות של הדיגיטציה והטכנולוגיות אל תוך חיינו-באספקטים השונים בהם הדיגיטל מעצים את האדם, כוחה של הדטה להשביח את הדיוק במעורבות מולנו ומול זהותנו הדיגיטלית ולא פחות חשוב- הכלים שמגנים עלינו ויוצרים אבטחה לזהותנו ברשת, חשוב שתקדישו לכך מחשבה מתוך אותם כיוונים שהנכחתי עבורכם כאן, גם כאנשים פרטיים וגם בעסקים אותם אתם מעצבים ומצמיחים.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.