New Facebook Tag in Comments

 

 

Facebook מייצגת בעיני חברה שמעסיקה עובדים גאונים אשר מלמדים אותנו שחדשנות זה עניין יומיומי. הפעם, החידוש שהם ייצרו אשר משפיע על כל היוזרים הפרטיים וגם על עמודי החברה, נראה לכאורה בעל אימפקט קטן אך בעיני הוא נושא בתוכו משמעות רחבה ועמוקה. ותודה ליאן שחשף בפני את השינוי.

החידוש אנחנו יכולים מהיום לתייג חברים, עמודי חברה, אירועים, קהילות שאינן סגורות בתוך התגובות עצמן.

המשמעות העמוקה לשינוי : לעניות דעתי החוכמה הגדולה של הרשת היא : הקישוריות, החיבורים המעניינים, השיחה בערוצים שונים אשר נפגשים, שילוב כוחות וקולבורציה הלכה למעשה. פעולות כאלו יכולות כמובן להיות מוסבות לכיוון השלילי וניתן להשתמש בכלי בAbuse, אבל, אם חושבים נכון ואיכותי – הן יכולות גם לשרטט את הקשר שלכם לEcosystems הכללי של Facebook ולמנף את דריסת הרגל הדיגיטלית שלכם במקומות אחרים, ליצור את ההקשרים אשר יוצרים שיתופי פעולה חכמים וקשרי גומלין אשר קובעים את השיחה ואת הסיפור השלם שלכם.

ברמת הפרקטיקה – דוגמא לתיוג בעמוד פרטי : אתם יכולים לתייג בכל תגובה בעמוד פרטי – עמוד אוהדים, קהילה, אירוע, וכמובן גם חברים שלכם מהמעגל המקושר אליכם בFacebook. כל שנדרש הוא להיות בקשר עם הגולש או לחילופין להיות Like של עמוד אוהדים או קהילה. הפעולה מאוד פשוטה -@ וצירף שם הגולש (בדיוק כפי שרשום בפרופיל) מייצר בפועל אקטיביזציה של תיוג. שימו לב לכך שהפעולה הזו יכולה מאוד להיתפס כספאם ולכן יש להפעיל שיקול דעת משמעותי טרום הפעלתה. אתם צריכים להשתמש בכלי זה רק כשאתם משוכנעים שלצד השני יש מה להרוויח מכך ש”קראתם” לו.  כתבתי על כך בעבר פוסט גדול הסוקר את כל הפעילות סביב נושא התיוג – “החוקים” שרשמתי שם חלים גם על מקרה זה וחשוב שתקראו ותפנימו טרום שימוש – לינק.

 דוגמא לתיוג בעמוד חברה אותו אתם מנהלים וחברים בו כAdmin : קחו בחשבון שהמגבלה בעמודים שאתם מנהלים היא בכך שלא תוכלו לתייג אנשים, אלא רק ישויות כגון : עמודי חברה, קהילות ואירועים. זאת אני מניחה נובע מהעובדה שFacebook לא מעוניינים שהכלי ישמש לAbuse הגולשים ולספאם.

 

דוגמא לתיוג בעמוד חברה אותו אתם לא מנהלים אלא רק שותפים בו כגולשים : מצד שני תוכלו בעמוד אוהדים אותו אתם לא מנהלים לתייג כל מי שקשור אליכם – כולל מעגל החברים ממש כמו בעמוד פרטי, שוב – החשיבות של הכלי במצב זה היא “להזמין” אחרים לשיחה בו בעת שבדקתם היטב שההזמנה הזו אכן יכולה לעזור לצד השני ומשרתת אותו נאמנה.

חשוב לי להדגיש שגם אני רק לומדת את הכלי ויכול מאוד להיות שפספסתי נקודה אחת או שתיים, אם אגלה, אדאג לעדכן אתכם או במתחם שלי בFacebook או באחד מהפוסטים הבאים שלי על החידושים והשינויים הנערכים חדשות לבקרים בזירה זו. זכרו כי כלים חדשים מסוג זה דורשים חשיבה מחודשת על הFlow של הפעילות שלכם. חשבו היטב איך למעשה אתם יכולים לפתח שיחה חכמה ועמוקה יותר דרך שימוש בכלי זה.

מילת סיום, אין ספק שכייף לחקור מתחם שכזה, מספקים לנו בו על בסיס קבוע סיבות אמיתיות להיות ערניים ודרוכים בכל הנוגע למקצה השיפורים והשינויים. זו אמנות בעיני להכתיב לקהל כל כך רחב ש”הרדמות על זרי דפנה והדבקות להרגלים זה כבר מזמן לא הבּוֹן טוֹן” ושצריך וניתן לזוז ומהר אם רוצים להיות רלוונטיים בעולם הזה. אנחנו חייבים להתיישר לכך אם אנחנו רוצים להישאר באמת באמת Up To Date ולהגשים את המיקום העסקי שלנו בעולם. זה גם מעניין ! וגם מתאים לרוח התקופה !  צריך רק לזכור – שינויים יכולים להיות : קטנים, בינוניים וגדולים האוסף של ההתרחשויות יעשה את השלם הגדול, מפואר וכזה שלא ניתן להתעלם ממנו. בהצלחה.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

2 comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.