10 Amazing Facebook TimeLine

קצת אחרי ה30.3  – זמן העברת כלל עמודי האוהדים של  Facebook למתכונת החדשה של הTimeline –  יצאתי ל”סיור” בעמודים השונים. ניסיתי לרכז לכם עשרה עמודים מהממים מהם תוכלו לקחת רעיונות לפעילות שלכם.  אספתי עבורכם לכאן עשר דוגמאות שהצליחו להרשים אותי מאוד, כל דוגמא בגלל סיבה שונה ומסך כל הדוגמאות תמצאו מספיק כיוונים שיוכלו לעזור לכם לעצב את הנוכחות הנכונה  עבור המותג שלכם. בואו נתחיל …

Best Buy | אין ספק שהמותג הזה יודע את העבודה. לכל אורך הדרך הם משמרים קו תקשורתי ברור בפעילות הדיגיטלית שלהם בכלל ובמדיה החברתית בפרט. לגביהם הפרונט של החברה הם העובדים ! שימו לב לכך שהמותג פה מקבע את הנוכחות שלו בעוצמה רבה, שכן הוא פועל גם ככלי תקשורתי ואתר לכל דבר וגם כמְשַׁמֵר את הקשר הישיר לקהילה. הקו המנחה – אנשים מדברים עם אנשים. כמו כן, יש כאן שימור מופלא של הצבעוניות האופיינית למותג והקפדה על הנכחתו באופן הזכור והמוכר לכל. צבעי הכחול והצהוב שולטים בTimeLine ועוזרים לחברה להפיק אפקטיביות מלאה מהנוכחות שלה במדיה זו.

The British Monarchy | מאוד מרשים לראות את המלוכה האנגלית מתפקדת על פי חוקי המשחק הפייסבוקיים ועוברת צ’יק צ’ק למתכונת הTimeLine. חשוב להגיד שהם לקחו את הרעיון עד הקצה, השקיעו בסיפור המלוכה עד שנים רבות אחורנית  ולמעשה השתמשו במדיה כדי להאדיר ולפאר את המלוכה על בסיס ההיסטוריה והעבר שלה. לא נראה לי טריוויאלי שגוף ממוסד ו”כבד” כזה בוחר במדיה הזו והופך אותה לחדר התקשורת רב-זמני: העכשווי , העתידי וההיסטורי שלו.

Black Berry | בלקברי בלוק טיימלייני חדש משדרים על הגל הנכון ומשלבים את שיתוף הלקוחות כחלק מהעברת המסר החיובי שהם רוצים להנחיל מבחינה תקשורתית. הם אגב משחקים בתדירות עם התמונה המייצגת ומחליפים אותה על בסיס צילומים שסופקו בידי גולשים. זהו עיקר התמונה הנקודתית שאני “לכדתי”..

Subway | סאבווי הולכים עד הסוף עם המסר הסיפורי ומכניסים אותו לקַו הסגנון השליט של תמונת הקאבר שלהם. “כל סנדוויץ מספר את הסיפור שלו”. גם הם הלכו אחורנית בזמן עד לשנת 1965, וממנה ואילך הם למעשה לוקחים אותנו לטיול בעברו של המותג ובסיפורי הסנדוויץ הקטנים שמלווים אותו. מקסים, מומלץ לסייר.

Samsung Mobile | אני אוהבת את השימוש של סמסונג בקהילה הזו – בלוק אנד פיל החדש של הTimeLine – זה משדר משהו אינטראקטיבי, דינמי, שמזמין לחוש את הקהילה באורחות חייה היומיומיות. עוד דבר נחמד שניתן לראות בהופעת המיתחם הוא ציר הזמן של התפתחות המכשירים שמספר לנו בפועל את סיפורו של הסלולר ולוקח אותנו צעד אחר צעד לאורך ההיסטוריה של המכשירים – כמובן שהכל מוצג מהפרספקטיבה של מכשירי הסמסונג.

Levi’s | לטעמי זהו השימוש החכם ביותר שראיתי עד כה בתמונת הקאבר של הנוכחות החדשה. ליווייס הרחיקו לכת עם החשיבה החדשה ולמעשה משתמשים בתמונה המרכזית להעברת מסר מעולם האחריות התאגידית של המותג – החיסכון במים. אין זה אך ורק גימיק מבחינת המותג מכיוון שהוא עובד במסר התקשורתי הזה כבר שנים רבות ומקיים פעילות במדיה החברתית סביב החיבור לחיסכון במים. גם הם לקחו את ציר הזמן ושזרו בו כחוט השני את סיפור החברה מאז הקמתה ועד היום. – אין ספק ששווה את הסיור הוירטואלי.

Social Media Examiner | קצת פרגון פרגון לקהילת המדיה החברתית המוצלחת ביותר ברשת באופן כללי ובFacebook בפרט.  אין ספק שכדאי לראות גם את הפעילות היומיומית במתחם זה וגם את המעבר היפה והמוקפד להפליא במיתחם הממותג של סושייל מדיה אקסמינר המנוהל בידי מיקל סטלזנר – אין ספק שהאיש יודע לעשות היטב את מה שהוא ממליץ לאחרים –  Wake The Talk תרתי משמע !

AppStore | האפ סטור היא אחת הקהילות הגדולות הקיימות ברשת החברתית. במעבר שלהם לTimeLine הם משתמשים בכוח של הנראות במדיה כדי לחזק את נוכחות המיתחם ברשת,  בכוח המספרים ובכוח הקהילה. שימוש חכם של הקאבר להעברת מסר תכני אך באותה נשימה שיווקי.  שאפו דיגיטלי !

Nike | נייק הוא אחד המותגים שפשוט עושה הכל נכון, גם השימוש שלו בהשתנות של המדיה נעשה מתוך חשיבה מעמיקה וניצול הכלים החדשים. צילמתי לכם לצורך המחשה צילום מסך של גלריית תמונות מטעם המותג וכדאי לשים לב איך היא מוצגת בTimeLine החדש. לזה אני קוראת תנועה בדו מימד !

Wired | כבר אמרתי בעבר שעבור חברות התקשורת והמדיה מסתבר ש Facebook היא זירה מצוינת והTimeLine אפילו מחזק את הרושם הזה ונותן להם מימד חדש. תוכלו לראות פה דוגמא מעולה במיתחם של Wired : הם לוקחים את רעיון הקאבר להעברת חדשות מרכזיות ולמעשה נותנים לתמונה לספר את הסיפור בעוצמה רבה שעושה עבורם את רוב העבודה.

מילת סיכום | אותי תמיד משמח מאוד לצאת ולחקור מה קורה ברשת. שינויים כאלו מזיזים אותנו מִסַכָּנַת הסטגנציה וגורמים לנו לעבוד, לחשוב, לפתח. אין ספק שמצד אחד מארק צוקברג מטרלל את כולנו ומהצד השני אני לפחות מרגישה שהוא גורם לנו לעבוד בזה, לחשוב ולהשקיע בנכסים שאנחנו מייצרים במרחב הדיגיטלי ובעיקר למקסם את הפוטנציאל הטמון בהם. בהצלחה !

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

2 comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.