10 Great Examples of Physical Digital Projects

4433399777

אני נתקלת בתקופה האחרונה בהמון מיזמי “פיזיקל דיגיטל”– שמבוצעים בתבונה רבה, ומעידים על קריאטיביות ועל חשיבה שיוצאת מהקופסא. החלטתי לארוז לכם “בחבילה אחת” עשר דוגמאות לדברים מוצלחים במיוחד במסגרת פוסט אחד, על מנת שיפקח את עיניכם ותיוָוכחו הלכה למעשה שניתן לעשות דברים מדליקים, אם רק חושבים יצירתי ובצורה שונה. על כל דוגמא אוסיף לכם תיאור במשפט או שניים, וחשוב מכך- אצרף את הסרטון של המהלך על מנת שתוכלו להתרשם ממנו בעצמכם.

Helpless Machine | לא בטוח שזה הצעד הכי חכם להתחיל את הרשומה בדוגמא הזו, מֵחֲשָׁשׁ שזה יוציא לכם מעט את החשק. מדובר בוונדינג מאשינז שמראה הלכה למעשה מה קורה כשגברים מכים נשים. המכונה למעשה מגיבה למכות ומציגה את הפחד ואת האימה של האישה.

SELFIE Mirror | מדליק לראות מה קורה כשלוקחים הרגלים שלנו שמשתקפים בדיגיטל ומסנדלים אותם בפיזיקל. מראָה שניצבת בחנות ומאפשרת לצלם סלפי ברמה מאוד גבוהה.

UNICEF : Child Refugee Street Projections | הנה דרך להציג תופעה עצובה, אבל עם אפקט חזק שנועד להמחיש לנו בעיה של ילדים עזובים שנשארים בלילה ברחוב. 

SNCF “Europe. It’s Just Next Door” | קמפיין של חברת רכבות אירופאית- שמציג לנו “דלת” למקום אחר, תפתחו ותראו מרחב אחר שאליו אתם מוזמנים להגיע.

The Poster that Turned into Wrapping Paper | במסגרת של אסטרטגית האושר מטעם קוקה קולה, הנה לכם פוסטר מיועד במיוחד לחגים- שהופך בעצם לברנד יוטיליטי : הוא משמש בפועל כנייר אריזה למתנות עבור חברי הקונים. כל כך מדליק, כה פשוט- מקסים ! 

Pepsi Max: Augmented Reality Bus Shelter Ad | כאן פפסי משתמשת בכוחה של שכבת ה”אוגמנטד ריאלטי” על מנת שהפרסום שלה יהפוך לרבוד יותר- עם סיפור מעניין יותר. מדובר בשלט שמוצב בתחנת אוטובוס- בכל פעם שעובר אוטובוס השלט מתעורר לחיים ומספר סיפור אחר. בהחלט מהמם ! 

Blowing in The Wind | אחת הדוגמאות החזקות ביותר לדמיון יצירתי שראיתי אי פעם. פרסומת לשמפו על שלט בתחנת רכבת- בכל פעם שהרכבת מגיעה השלט מגיב והשיער של הדוגמנית מתנופף באוויר, ובעצם “מקלף” מסר משמעותי- שיער בריא, נראה מהמם ומונף ברוח.

Colourmatic – the World’s first Digital Color Critic | חלון ראווה חכם של חנות- שהופך לברנד יוטיליטי. העוברים ושבים מוזמנים לעמוד מול החלון, ולמעשה החלון סורק את הדמות של האדם הצופה- ומתאים צבעים נוספים לחולצות שיכולות להתאים לו. כלי מדליק שמשתמש ברעיון של Predictive באופן קונטקסטואלי וחכם ביותר.

Can a Machine Connect two Strangers over Coffee ? | מכונת מכונת קפה שמוזגת קפה,  רק בתנאי ששני אנשים מתחברים אליה, עושים נטוורקנג, ויוצרים אינטראקציה. הלינקדאין של מכונות הקפה. 

OREO: Twitter Powered Vending Machine | הנה מהלך סופר מדליק של אוראו העוגייה המדליקה ביותר בעולם. מכונה שמאפשרת להכין עוגיית אוראו על בסיס הציוצים שלנו בטוויטר. יש לה אלגוריתם מיוחד שיודע לנתח את הציוצים שלנו ועל בסיסם לאפיין עוגייה שמתאימה את עצמה על פי מידה על בסיס הדברים שמעניינים אותנו. 

מילת סיכום, מקווה שנהניתם מהפלייליסט של הדוגמאות שהכנתי עבורכם ברשומה הזו. אישית אני תמיד נפעמת מהעושר של היצירתיות שקיים בעולם- ומהדרך בה ניתן לספר סיפור רבוד באמצעות חיבור של כמה גורמים ביחד:  טכנולוגיות, הרגלי הקהל, חיבור הפיזיקל לדיגיטל. מבטיחה להמשיך להציף לכם מיזמים מדליקים ומעניינים גם בעתיד.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.