The Top 5 Digital Trends of 2016

unnamed

הפוסט הנוכחי יעסוק במצגת נהדרת- אותה הפיצו הביזניס אינסיידר, מסמך העוסק במגמות המשמעותיות אשר תשפענה על חיינו בשנת 2016 וקדימה. אעבור אתכם על הדברים, תוך שילוב השקפים המקורים של ה-BI אותם אנתח ואחלץ תובנות והארות מרכזיות. לכל מי שמעוניין צרפתי את המצגת המקורית לתחתית הרשומה במלואה.

הביזניס אינסיידר מדברים על כך שהעולם שלנו מקבל צבע אחר : The World Is Now Digital- כיום, כמעט 43 אחוז מהעולם מחובר אל האינטרנט, מה שמאפשר לנו כאנשים : לדבר, לשתף תמונות ולעשות עסקים- בכמעט חצי מהיקום. כתוצאה, ראינו התקדמות טכנולוגית משמעותית בעשר השנים האחרונות בכל העולם כולו- וזאת יותר ממה שראינו ב10,000 השנים הקודמות להן- ובחמש השנים הקרובות אנחנו נהיה חשופים לקצב התקדמות מהיר אף יותר.

לגבי מספר המחוברים לאינטרנט ולמכשירי מובייל- חשוב להדגיש כי הדעות על כך אינן אחידות, ישנם מקורות שגורסים שיותר מחמישים אחוז מהעולם מחוברים, ויש שאומרים פחות כפי שראיתם בדוגמא של הביזניס אינסיידר, קחו בחשבון שהמספר היציב ביותר מופיע בנתונים של- Pew ומדבר על סדרי גודל של כחמישים אחוז מחוברים 3.8 מיליארד מתוך כ7.8 מילארד בכל העולם- שזה בערך חצי.

בסקירה של ה-BI ניתן להחשף לחמישה טרנדים מובילים שלמעשה משנים את הדרך שבה דברים נעשים מגמות וטרנדים כמו :  מובייל, איקומרס, מדיה דיגיטלית, שירותים פיננסים דיגיטלים וכמובן- האינטרנט של הדברים.

Slide2

Mobile | זו לא הפעם הראשונה שאני שומעת את הטיעון הזה מגיע מהביזניס אינסיידר- Messaging App אפליקציות המסרים המידיים הופכות להיות ל-Operating Systems החדשות. ארבעת אפליקציות המסרים הגדולות ביותר בעולם מגיעות לכמעט שלושה מיליארד יוזרים אקטיביים בכל חודש, ונמצאות בשימוש כמעט פי חמש מכל אפליקציה אחרת.

Messaging Apps מהוות מקום נהדר לייצר קשר עם אנשים, ולבנות עליהן עסקים- העתיד של אפליקציות המסרים סולל את עצמו אל עבר מציאות רבודה בה האפליקציות המובילות תשמשנה להרבה יותר מרק כלי תקשורת. 

למעשה, Messaging Apps כבר היום מהוות בחלקים מסויימים של העולם כאפליקציות שמשמשות ל-eCommerce, Payments, יוטיליטי שונים ופלטפורמה לאפליקציות צד שלישי כמו תחבורה ודרכן ניתן לבצע פעולות וגם לשלם. מדובר בנושא חם, עשיר ומגוון- עליו אני הולכת לדבר הרבה מאוד בחודשים הקרובים, ולספק מידע חשוב שישרטט את מפת הדרכים.
Slide3

Digital Media | בגזרת המדיה הדיגיטלית ניתן לראות התפתחות מתעצמת של “רובוטיקת מדיה”- מדיה פרוגרמטית התפתחה מאוד בשנים האחרונות- זאת סביב הקנייה והמכירה של שטחי מדיה, התפתחות הזו מובילה לכך שה-Inventory של המודעות משתבח אבל מצד שני ישנה גם בעיה הולכת וגדלה של הונאות במדיה- וטרפיק אשר מגיע מרובוטים אשר פוגמים ביכולת שלנו להבין את ה-Performance של המדיה הקנויה. 

אז כמו תמיד, בכל טוב יש גם רע- מצד אחד השבחת יכולת שטחי הפרסום שלנו וה-Inventory הזמין מול נגיעה חכמה יותר ומדויקת כמו כן אפקטיבית מבחינת המחיר- וזאת אל מול אוטומיזציה שמובילה לעיוות שכן במהותה ישנו טרפיק לא אמין ומדומה אשר מנוהל באמצעות רובוטיקה המתחקה אחר הפעולות של האדם.
Slide4

Payments | בעולם של תשלומים דיגיטלים ישנה התפתחות מאסיבית אל עבר פיימנטס ברצפת המכירה- אבולוציה שהתעצמה בשנתיים האחרונות, העובדה שתקן ה-EMV מושק כפתרון אבטחה וגידור סיכונים מאפשר למעשה לכל הסביבה המסחרית לפרוח, לגדל ולהצמיח את רעיון התשלומים במובייל. עצם העובדה שעולם התשלומים יתחבר למובייל ברצפת המכירה רק תחדד את הקשר בין העולם הפיזי לעולם הדיגיטלי- ובכך תפיסת האיקומרס תתמסמס ותהפוך ל”קומרס של הכל”.

תחשבו על כך שאם אנחנו נשלם על הכל דרך המובייל – נוכל לחבר לכך את עולם תוכניות הנאמנות, הטבות בזמן אמת ומידע מבוסס מיקום- כל אלו יחד יובילו למעשה לסביבת סחר חדשה לגמרי וייצרו מדיה אחרת אשר נוגעת באופן שונה באנשים.
Slide5

eCommerce | בזירת האיקומרס עולם ה-On Demand וה-Last Mile מתפתח בצורה משמעותית- שכן האתגר הוא לייצר חווית לקוח שלמה קצה לקצה ולסגור את הלופ בדרך הטובה ביותר. קמעונאים צריכים לחשוב יותר על הדרך שבה הם מובילים את הסחורות הלכה למעשה לצרכנים, נתון זה מייצר פריחה של חדשנות בעולם של משלוחים, לוגיסטיקה ותפעול.

חשוב גם להבין שבגזרה הזו החדשנויות המשמעותיות ביותר מגיעות מכיוון של שירותים ודרכים חדשות עבור הצרכן לקנות בפועל מהקמעונאי, עולם של- Subscription אשר מגדיר את תפיסת הנאמנות, וחברות הבונות אקו סיסטם של- Membership Company ויוצרות סוג חדש של עומק ביחסים מול הצרכן.
Slide6

The Internet of Things | וישנה גם מהפכה נוספת העונה לשם- האינטרנט של הדברים, ומובילה לכך שאנחנו נהיה בסביבה מחוברת ועולם קונקטיבי- המגמה הזו מקרבת אותנו לכך שזו תהיה המהפכה התעשייתית הבאה.

המספרים מעידים על כך שעד- 2020 חמישים מיליארד חפצים יהיו מחוברים וההשקעות בעולם של : חפצים, ערים, מפעלים רכבים, ובתים מחוברים רק תעלנה. ההשערות הן שבשנים הקרובות תאגידים ישקיעו יותר ויותר בפתרונות של- IoT סך ההשקעות יוביל לסדרי גודל של- 4 טריליון דולר, שייצרו בפועל ROI של 8 טריליון דולר עד לשנת הפעילות 2020 
Slide7

מילת סיכום. אני מקווה שהסקירה הזו האירה עבורכם את העתיד שמהווה למעשה את ההווה בו אנחנו חיים- ואת הדברים המשמעותיים אשר מתפתחים תוך כדי הליכה לאורך שנת הפעילות הנוכחית. כפי שהבטחתי הוספתי את הקובץ המקורי במלואו לתחתית הרשומה- על מנת שתוכלו לצלול אליו באופן עצמאי ולחלץ מתוכו תובנות נוספות משלכם.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.