Brands Using Vine

יש שאומרים שVine – זו רשת חברתית מעצבנתמכיוון שהם לא מצליחים להבין איזה מסר כבר אפשר להעביר בתוך שש שניות, ולמה בכלל שמישהו ישתמש בזה. לכם אני אומרת שהמילים שמנחות אותי תמיד, בהסתכלות על פלטפורמות חדשות- ועל אחת כמה וכמה מטעם בעלים כל כך מוערכים כמו Twitter הן- נובלס אובליז’, שמשמעו האצילות מחייבת. נכון, יש בסרטונים של Vine אלמנט חזרתי ואמנם שש שניות הן ממש מעט זמן, אבל עדיין יש בזה קסם שקשה להתעלם ממנו. החלטתי להביא לכם כמה דוגמאות למותגים שפועלים בזירה ומפיצים סרטונים עם מסר קצר. שימו לב שהמסרים הקצרים תמיד מלאים בחן, בקריאטיביות ועל כן החזרתיות של הסרטון אפילו עוזרת כי היא משאירה טעם “של עוד” ורצון לראות שוב.

בפוסט זה ארכז לכם את הסרטונים, ואוסיף לכם אמירה פשוטה- או תובנה קטנה שלקחתי לעצמי מהמסר – אתם כמובן מוזמנים להוסיף משלכם כי אין ספק שמסר כל כך קצר תמיד משאיר לנו הרבה מאוד מקום לדימיון וכל אחד מאיתנו יכול לקחת את התמצית שקלט למקום אחר. ולו רק בשל התובנה הזו הזירה הניזכרת כל כך מדהימה, כי היא אכן עוזרת לכל מי שמשתמש בה להפעיל את החושים של האחרים- להסתקרן ולהוסיף נדבך משלהם לסיפור. והרי אין כמו לספר סיפור כשלאחרים ניתן מקום להשלים. זיקה זאת תהפוך אותם לאוהדים הכי מעורבים.

Gap – משתמשת בVine לטובת דיספלי של הנעלים שלה- הרעיון של הסרטון להראות את הדגם, הצבעוניות ואת הפוזות השונות של הדגם כך שתוכלו להחשף למוצר. עם סרוך ובלי שרוך על מנת שתוכלו להחשף לטיב ואיכות הנעל.

Bacardi – משתמשת בVine – להראות אפשרויות שונות להכנת קוקטיילים שניתן לעשות עם המשקה, סוג של מדריך או ברמן אינטראקטיבי אם תרצו.

Taco Bell – מראה לנו מה אפשר לעשות עם המותג דוריטוס- איזה פרודוקטים ניתן לחבר לחטיף על מנת שיהפוך לבריא יותר וצבעוני יותר.

 

Gogo- מעבירה מסר מדליק דרך Vine – מה קיים היום ומה עתיד להגיע בקרוב, דרך מעולה לחשוף השקה של מוצר חדש. 

 

עוד מבית האופנה Gap – דרך מעולה להעביר מסר תואם על מוצרים שקשורים למועד מסויים, תיק לנסיעה לסופ”ש- אכן, החיים בתזוזה.

Urban Outfitters– דרך מצויינת להראות את האופן השימוש של המותג במקומות שונים. איך הנעלים של אורבן יכולות להתאים גם בעיר, גם על הרים וגם בטבע כמובן.

 

הצגת דגמים חדשים דרך Vine בתאטרליות- לרגל האביב.

דאב- מנצלת את הפלטפורמה כדי להציג את מגוון מוצרי הרחצה שלה- אבל זאת בדרך יחודית ומסוגננת שמדגישה את מגוון הצבעים וכמובן מעבירה באמצעות עֶרכָּה זאת גם את הריח.

 

סרטון ב Vine שמראה לכם באיזו מהירות הקרקר נעלם– כי  הוא טעים.

ג’נרל אלקטריק- הוא מותג מאוד מאוד פעיל ב Vine- בסרטון שמובא כאן המותג מעוניין להעביר מסר של חדשנות שאותו הוא מתכוון לאמץ בצורה מיטבית. הסרטון מבהיר לנו איך כל חדשנות מתחילה למעשה בשולחן השרטוטים.

  

כך מעבירים את המסר של המותג דרך הכנת כוס קפה טעימה ומגרה עם קישוט עליה- פשוט, קליט ועושה חשק לעוד.

אוראו- היא אולי הדוגמא המבריקה ביותר שבה נתקלתי בVine העוגיה המפורסמת אוראו מעבירה דרך המדיה איך אפשר להשתמש בעוגיה כפירורים שמשביחים את הגלידה- על זה אני אומרת יוטיליטי לכל דבר שנעזר במדיה חכמה להעברת ערך יחד עם תובנה משמעותית לצרכנים.

מילת סיכום, מקווה שגם אתם כמוני נהניתם מהסיור בסרטים הקצרים- ומצאתם את הקסם שטמון במדיה: קצר זה טוב כי זה מכריח אותו להתרכז בעניין מדויק אחד שחיפשנו, כדי שיישאר מקום פתוח לדימיון של האחרים.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.