Great Global Reports to Learn From

בתקופה האחרונה, אני מקבלת המון בקשות לחומרים הקשורים בסקירת: מגמות, נתונים וטרנדים משמעותיים. החלטתי לעשות שירות ולקפל ברשומה אחת מתכללת מספר דוחו”ת מעולים איתם אישית אני עובדת ואותם אני אוהבת. אכתוב על כל אחד משפט אחד או שניים, ואשאיר לכם לצלול לחומרים ולקחת מהם בעצמכם.

קבלו את אחד המסמכים היפים ביותר שאני מכירה, בחור שנוסע פעם בשנה לכנס SXSW ומביא משם ישירות למרחב האינטרנט: תמונות, חוויות ותובנות עיקריות. הרבה מאוד השראה, במשפטים קצרים וקולעים יחד עם ויזואליזציה מדהימה.

הנה לכם אחד הדוחו”ת החשובים ביותר בעולם, שיוצאים בכל שנה ומציפים לנו מספרים שונים על התפתחות המרחב הדיגיטלי, קומרס, סושייל, ועוד ועוד. יש פה נקודת מבט גלובאלית, ולאחר מכן ממש חיתוך ליבשות, ומדינות. כתבתי על כך גם פוסט ממוקד בעבר בו הוצאתי את המספרים והנתונים המעניינים על ישראל- Link.

פעם בשנה, JWT מוציאים את אחד מדוחו”ת הטרנדים החשובים ביותר בעולם ! מדובר במחקר מקיף המציג לכם התפתחות בנושאים שונים : טכנולוגיה, לייף סטייל, בריאות, תרבות, קמעונאות, מזון ומשקאות ועוד. חובה עליכם מכל הרשומה הנוכחית לפחות לעבור על הדו”ח המעולה הזה שיעזור לכם מאוד בשרטוט הדרך קדימה. צירפתי עבורכם לינק ישיר להורדה, ללא עלות-Link.

חברת המחקר פורסטר, הוציאה דו”ח מצויין שמספק תובנות ומיקודים להתפתחות הטרנספורמציה לו הם קוראים “דו”ח פרגמטי” ומכוונים לכך שהרבה מהדיבורים שהיו לנו בשנים האחרונות, הופכים למציאות ברורה שאיתה ניתן לעשות דברים בפועל. יש פה סקירה על  איך  הדברים משפיעים על החיים העסקיים היום, וכיצד זה ישפיע על תחזיות העתיד. אני מצרפת לכם לינק להורדת המסמך ללא עלות-Link.

הנה לכם מסמך פנטסטי אשר סוקר מגמות והשלכות למובמנטים עולמיים על הדרך שבה אנשים משתנים, וכיצד משפיע על עסקים ויוצר טרנספורמציה, מדובר במסמך מרתק של חברת FJORD אשר נרכשה על ידי אקסנצ’ר ומצליחה בחוכמה גדולה לחבר בין עסקים- טכנולוגיה ואנשים.

כתבתי על הדו”ח הזה פוסט יעודי, ושיתפתי במספר מודלים עסקיים מתוכו, אבל אני ממליצה בנוסף לסקור את המסמך המלא ולהחשף ל50 מודלים עסקיים שונים מהם אפשר ללמוד, ודרכם ניתן להבין את השינוי שהעולם העסקי עובר. למי שרוצה לקרוא את הפוסט היעודי שלי, רצ”ב-Link.

חברת המיתוג והאסטרטגיה הגלובאלית פרופיט, מוציאה פעם בשנה אינדקס אשר מאגם בתוכו את התפיסה לגבי הרלוונטיות של המותגים, יחד עם דוגמאות ומקרי בוחן של חברות מכל העולם וממגוון קטגוריות. מדובר במסמך חשוב ביותר, אותו גם ציטטתי בספר שאני כותבת, ואני ממליצה לכם בחום לקחת תובנות עמוקות מתוכו.

הנה לכם אחד המסמכים המרתקים ביותר בעולם, המדברים על עתיד העבודה ולאן למעשה העולם שלנו יתפתח. זה מחקר שנערך על ידי ובאמצעות הפורום הכללי העולמי, ודרכו תוכלו ללמוד את עיקרי הדברים והתובנות המשמעותיות ביותר בנושא קדימה.

בכל שנה, ב16 שנים האחרונות חברת המחקר והתקשורת אדלמן מוציאה את אחד הדוחו”ת החשובים ביותר- ברומטר של אמון שמשקף במי אנחנו מאמינים או לא, ומתמקד בכל התעשיות,  הנושאים והנקודות הכואבות עליהן חשוב להסתכל. מדובר במסמך חובה עבור כל חברה שרוצה להצדיק את הנצחיות שלה ונדרשת להבין מהו האקו סיסטם בו אנו חיים, וכיצד נכון לעצב את הדברים קדימה.

האנליסטית המוערכת מאוד- מרי מיקר, מוציאה פעם בשנה מסמך עצום שמראה את השינוי דרך ובאמצעות פריזמות שונות של המרחב האינטרנטי וההשפעות שלו על כל העולם. לבטח זהו המסמך החשוב ביותר שיוצא ועליו צריך להתמקד, אבל שמתי אותו אחרון ברשומה שכן זהו הדו”ח של שנת 2018, והנוכחי אמור ממש לצאת בימים הקרובים. למרות זאת, אי אפשר להרכיב כזה פלייליסט מבלי שנזכיר גם אותו ! ברגע שיצא החדש, אדאג להסטרים אותו אליכם ולייצר ממנו תובנות עיקריות ומשמעותיות בסדרת פוסטים, ממש כפי שאני עושה בשנים האחרונות ברציפות ובאדיקות.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.