Why Free Content ?

למה תוכן בחינם ?

יש רגעים בתוך שיגרת החיים,שבהם אנחנו נחשפים במפתיע לתוכן מיוחד שניכתב בידי אחרים ופתאום הוא “מפיל” אסימון. פעמים רבות כשאני נתקלת בתכנים של סת’ גודין זה קורה לי וכפי הנראה לא בכדי. כבר תקופה ארוכה שנקבעה בראשי הכוונה לכתוב את הפוסט הזה ולא היה ברור לי איך והנה מפגש פתאומי עם הסרט הבא עשה לי סדר בדברים והשלים את כל החסר. אני מציעה בשלב הזה של הרשומה שתצפו בסרט ותחוו את מסריו ומאותה נקודה אמשיך את הרעיון שלי בנוגע לדברים שרציתי אישית להעביר בפוסט זה :

ובכן למה תוכן בחינם ? זו שאלה שחוזרת על עצמה עשרות פעמים – אנשים ששואלים אותי למה להשקיע ולכתוב כל כך הרבה פוסטים – מה אני מרוויחה מהמהלך ומה אני לוקחת מהעובדה שאני מחלקת תוכן אשר כפי הנראה תובע זמן ניכר, אנרגיות ועבודה. בפוסט ממוקד זה אפרט לכם את הסיבות ואולי אגרום לכם להבין את המשמעות של שיתוף.

א. כי הבלוג שלי זו חממת הלימוד המקוונת שלי | אין ספק שאחד העקרונות המשמעותיים ביותר שאני יכולה להעניק לכם מחוויית הפקת הבלוג ומתהליך כתיבתו הוא העובדה שהוא הפך בכל מובן שהוא – לבית הספר המקוון שלי. הבלוג שלי דוחף אותי לעשייה אינטנסיבית: לקרוא, לחקור, לחפש, להתעניין ובעיקר להקשיב לסביבה. עצם העובדה שאני בוחרת את התכנים, מעבדת אותם בפוד פרוססור של הקריאה, התרגום, החשיבה, ההתעמקות במחקר – גורמת לי לדעת הרבה יותר משידעתי בנקודת ההתחלה ומאפשרת לי לצמוח בתחומי ולהתרחב בנושאים הנילווים אליו. כבר בשלב הזה וודאי תוכלו להבין שהתוכן לא באמת ניתן בחינם – כי עצם העשייה, הנתינה והתכונה הדינאמית של המהלך – משפיעה עלי תרתי משמע הן במובן של השֶׁפַע שקיבלתי והן בשכלול שיטת עבודתי בפועל !

ב. כי הבלוג שלי הוא סוכן המכירות שלי | אחרי עבודה מעמיקה, מיצוב ושגרור התכנים, כיום – הבלוג שלי מתַפקד כסוכן מכירות אישי לכל דבר. התכנים שאני מעלה מזַמְנים לי חשיפה למעגלי הגולשים וגורמים לאחרים לקלוט באופן ישיר – מה מאפיין אותי מבחינה מקצועית ואנושית ומה אני יודעת. היכל תוכן שאתם יוצרים ברשת משרת אתכם בכמה כיוונים הנובעים מסיבות שונות ומגוונות ויכול לשמש לכם כבסיס-הָאֵם השיווקי אשר מתרגם עבור אחרים מהו מיקומכם ומה יוכלו לקבל מכם.

ג. כי הבלוג שלי הוא למעשה קהילה | תוכן מטבעו – מושך אנשים, מגבש קהילה שַתְפָנִית מסוג מסויים אשר מתעניינת ורוצה לדעת עוד. התוכן בסביבת עבודה של בלוג הוא קונסיסטנטי והמשכי ומתוקף ההמשכיות שלו בכוחו לקבוע עובדה בשטח, בצורת התהוות של קהילה סביבכם. מעצם העובדה שקהל מוגדר חוזר שוב ושוב לפקוד את הבלוג שלכם נוצר מהלך חברתי שלמעשה יגרום לאותו קהל להפוך לשבט, לקהילה מסוג מסויים. מֵעֶמְדה זאת תוכלו לפתח מעגל נאמנות אשר יתרום את חלקו בהמשך הדרך.

ד. כי ידע ממגנט  | ידע שווה כוח, ונתינה בלתי תלויה מאפשרת לנו לעודד אנשים להיחשף לתכנים שלנו וללמוד עלינו את כל הנדרש לטובת העניין המשותף. המגנט הזה מושך אחרים להכיר אתכם ולהציג אתכם למעגלי חברים נוספים. כך למעשה נוסד מערך שלם של מיצוב, מיתוג התוכן וממקור זה אתם יכולים לנצל את הפלטפורמה ולהעביר הלאה – ערכים משלכם, חזון שטיפחתם, ואיתור המקומות – הפנימיים והחיצוניים – שבהם אתם מרגישים חזקים ומסוגלים להשפיע. המגנט של מיזוג עקרונות הידע וההמשכיות שתמקדו בעשייה שלכם יקבע הלכה למעשה לאן תתקדמו ומה תהייה צורת העשייה שלכם בפועל.

לסיכום: כתיבה, קריאה, עיבוד התוכן הם הפֶּתַח לחדשנות ולטיפוח הערנות – יום יום ודקה דקה. מומלץ בחום.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

One comment

  • SharonaNo Gravatar says:

    פוסט מעולה, זוהר, ומאוד חשוב, הוא מראה באמת שינויי מאוד גדול, בצורת החשיבה והתרבות הגלובלית

Leave a Reply

Your email address will not be published.