Trump’s Most Embarrassing Tweets

אני לא מחשיבה את עצמי כמומחית לענייני ארה”ב, טראמפ או קורונה, אבל אני כן עוקבת באדיקות ומנסה להבין מה קורה במרחב התקשורתי ולאן הדברים הולכים קדימה, זאת מתוקף העניין שלי בתהליכים של שינוי. שנת 2020 עוד לפני כניסתו הלא אלגנטית של הקוביד 19 היתה שנה עמוסה בטרנספורמציה בארה”ב- הרגע בזמן בו מדברים על בחירות חוזרות, העובדה שהקורונה הביאה איתה גל של אלימות, פילוג וקיטוב משמעותי בחברה- כל אלו יחד עם מגמות נוספות שקדמו לכך כמו המובמנט של “פייק ניוז” ושל “מי טו”.

אחת הדרכים לנטר אחר מה שקורה בארה”ב לטוב ולרע, היא להחליט החלטה אמיצה- לעקוב אחר טראמפ בטוויטר, אם אתם עושים את זה ראו הוזהרתם, הוא יהפוך לכל הטוויטר שלכם שכן הוא מצייץ כל הזמן- אני חושדת בו שזו המשרה האמיתית שלו 🙂

החלטתי לאצור לכם חמישה ציוצים של הנשיא האמריקאי שצויצו לאחרונה שמראים עד כמה הדברים שהוא אומר הזויים ומשקפים משהו מאוד מוזר על המקום הזה שקוראים לו ארה”ב. חשוב לי להגיד, שטראמפ עושה המון דברים שקשה להבין את התוצאה שלהם לאורך זמן, ויכול להיות שהוא עוד יבחר שוב רק בגלל שהוא פועל בצורה מהירה בכל הקשור לכלכלה האמריקאית, שופך הלכה למעשה טריליוני דולרים על האמריקאים (בניגוד לישראל) דואג שכל תושב יקבל צ’ק של אלפי דולרים ישירות לחשבון, דברים שבעיני עשויים להוות “כיפת הברזל” שלו בקלפי בעוד כמה חודשים. יחד עם זאת כמו שאמרתי, חלק מהדברים שהוא כותב בטוויטר כל כך מוזרים ששווה שנייה להכיר אותם ולהתעכב עליהם.

לא, זו לא טעות- לא שיתפתי פוסט פגום מבלי לדעת. הפוסט הנוכחי הינו סרטון שהוסר מעמוד הטוויטר של הנשיא, שכן הוא שיתף וידיאו ערוך שבו המציאות זויפה. מדובר בקטע תוכן שבו לקחו סרט תמים של שני ילדים שחור ולבן רצים אחד אל השני בידיים פתוחות לחיבוק, ושינו אותו לכך שהילד הלבן רץ אחרי הילד השחור. טראמפ ניסה להעביר מסר על נושא הפייק ניוז, אבל שאלה גדולה היא האם תפקידו של הנשיא להיות זה שמלבה את הדיון, יוצר בערה וגורם לשיח להתלקח? בעיני, הזוי. טראמפ הוא לא זה שהתעסק בסרטון ושינה אותו, אבל בעצם השיתוף שלו הוא מתקף אותו בפועל- התוצאה? הסרה מטוויטר כפי שאתם רואים.

הציוץ הבא של טראמפ, מדבר על כך שבארה”ב עורכים יותר בדיקות מבכל מקום אחר בעולם, ומציג את אמריקה כמתקדמת ביותר בעולם בנושא. רק שהפרשנות של טראמפ מעט מצחיקה, הוא טוען- שכשעושים יותר בדיקות גם מגלים יותר נשאים…הגיוני לא? לכן בשביל להוריד את הכמות של המקרים שנגלים, טראמפ ממש הציע להפחית את כמות הבדיקות. מי יודע אולי בדיעבד זה עוד ישמע לנו פעם הגיוני.

אחת הפגיעות הגדולות של טראמפ במסע הבחירות שלו, הינה העובדה שהוא לא יכול לערוך את מופעי הענק שלו לקהל הבוחרים. והינה, הפרשנות שלו למצב: אם אפשר לעשות הפגנות ענק, אין שום בעיה שאנשים יצאו החוצה בשביל לבחור או להיות בקשר עם קהל הבוחרים עד מועד הבחירות עצמן.

למי שלא יודע, ג’ון בולטון שהיה יועץ לענייני ביטחון לאומי בממשלו של טראמפ הוציא עליו ספר לאחרונה. אז, בולטון עזב- והחליט לשפוך את כל האמת על מאות עמודים בספר מקיף ולפחות בצד של טראמפ סופר מטריד. וזה מה שיש לו לטראמפ להגיד על כך: “הוא בחור מעניין, בולטון הוא ממש טיפש, באמת, ו-הוא שבר את החוק”. לי אישית זה די מזכיר את השיח בגן הילדים בגיל שש…למי שרוצה לקרוא את הספר רצ”ב לינק לרכישה-Link.

טראמפ גם ידוע ככזה שטופח על השכם של עצמו, אז- הנה מה שיש לו להגיד על הקורונה והטיפול במגפה בארה”ב…”עשינו עבודה מצויינת בכל המישורים, מי אשם בכך שאנחנו לא יודעים את זה? ברור זה ה”פייק ניוז” ככה טראמפ קורא לכל כלי התקשורת בארה”ב, הם פשוט לא שיקפו את ההצלחה המסחררת של ארה”ב. אני מקווה שכולכם זוכרים כמה זמן לקח לטראמפ להבין שבאמת יש בעיה, אם צריך לנתח איך נראת הכחשה – כל מה שנדרש הוא להסתכל על התקופה הראשונה של הקורונה בארה”ב ולהיווכח, כך זה נראה.


חדש!!! הספר שלי: “המתכון לשינוי” בגרסה דיגיטלית! אם אתם רוצים ללמוד יותר על שינוי, להבין במה זה אומר לנהל תהליכים טרנספורמטיבים בחברה, או מצד שני להבין כיצד תוכלו לטפל בצורה חכמה בטרנספורמציה האישית שלכם. אני ממליצה לכם מאוד לקרוא את הספר שלי שיצא השנה. “המתכון לשינוי”, מדריך אסטרטגי לאתגר של עולם שעובר שינוי על בסיס קבוע.

 

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.