Cannes Lions 2014 | Summary

2233

לסיכום התוכן שחשפתי לפניכם על פסטיבל הקריאטיב 2014 בקאן, החלטתי לעשות עבורכם שירות ולחבר לכם רשומה שהיא למעשה אגריגציה, אוצרות של כל התכנים שהעליתי כאן. זה אמור לשרת את אלו שפיספסו- או שרוצים לחזור ולקרוא ולשמור את הפלייליסט הזה,  אני מצרפת לכם לפי הסדר את הפוסט המקורי שפורסם- עם הלינק למידע המלא ועם כמה משפטי התחלה…

Cannes Lions 2014 | 100 Slides Plus | כפוסט פתיחה לסיכום פסטיבל הקריאטיב בקאן, אחד הכנסים המעניינים ביותר בהם ביקרתי בתקופה האחרונה- אני שמחה לשתף איתכם מצגת שהכנתי שסוקרת את כל שבעת הימים, הדוברים, התובנות, הרגעים המרגשים ועוד. כפי שציינתי זה יהיה הפוסט הפותח ולאחריו אפרסם פלייליסט של תכנים- רווי ומגוון לדעתי יתן לכם מנה גדושה של הפסטיבל ויעזור לכם לקבל חלק ממה שאני לקחתי.

Cannes Lions 2014 | Design, Collaboration & Integration | שלוש מילים חזרו על עצמן שוב ושוב- בפסטיבל הקריאטיב בקאן : קולבורציה, אינטגרציה ועיצוב. הפוסט הזה הוא חלק מסדרת הפוסטים, אותם אני מייבאת מפסטיבל הקריאטיב המדהים בקאן- אחד הכנסים הטובים ביותר בהם נכחתי בתקופה האחרונה. הפעם, אני רוצה להתעכב אתכם על נושא העיצוב, שתופש מקום נכבד בשיטות שבהן בעלי עסקים עושים עסקים חכמים, ארחיב בפוסט את הנקודה ואתן לכם הצצה לדברים משמעותיים שנאמרו בכנס.

Cannes Lions 2014 | Social | סושייל הוא מרכיב שהשתלב בתוך חיינו השוטפים. וכבר מזמן הסושייל אינו רק פלטפורמה חברתית טכנולוגית. יש לכך השפעות משמעותיות על הדרך בה צרכנים עושים את החלטות הצריכה שלכם, וכן על הצורה שבה המותגים מנסחים את המסר שלהם במדיומים השונים ובשיטות שמותאמות לרוח המרחב החדש. הסושייל מכריח אותנו להתייחס לפעולות שלנו בדרך חדשה- Native By Design. כחלק מסדרת הפוסטים שלי שמסכמת את פסטיבל הקריאטיב בקאן- אני מקדישה רשומה שלמה לנושא שכן לדעתי הסושייל מעצם מהותו משנה את התרבות ואת ההתנהגות של האנשים.

Cannes Lions 2014 | Storytelling | רבות דובר, סופר ונאמר בפסטיבל הקריאטיב בקאן 2014- על תפקידם של מספרי הסיפורים בעידן החדש, על התמורות שהתחום של המדיה עובר ומה קהל הצרכנים מחפש בזמננו אנו. כחלק מסדרת פוסטים אותם אני מציפה לכם בעקבות הפסטיבל ראיתי לנכון להקדיש פוסט שלם לנושא. הרשומה מתייחסת למספרי הסיפורים של העשור הנוכחי עם התובנות העיקריות שאני לקחתי מהפסטיבל.

Cannes Lions 2014 | What If ? זה יהיה פוסט קצת פילוסופי אבל במהותו הוא יתברר כתכליתי. אם יש דבר טוב במיוחד שלקחתי מהפסטיבל בשתי ידיים, הריהו השאלה המצויינת- What If- מחשבה שכדאי לנו להתחבט בה שוב ושוב, שכן המציאות משתנה ועלינו להשתנות בהתאם. משום כך אנו צריכים לאתגר את עצמנו בסיטואציה העדכנית ולהציב לעצמנו על בסיס קבוע את השאלה : “מה אם ?”, מה היה קורה אילו היינו עושים כך וכך. הפוסט הזה יתמקד בשאלה הזו, ויבזוק לכם לתוכה מבחר רעיונות שיעזרו לכם לבנות את ארגז כלי העבודה שלכם כדי להשתלב בעולם המשתנה של ימינו.

Cannes Lions 2014 | Technology & The Future | מפתיע, ויחד עם זאת די ברור מאליו- שטכנולוגיה הפכה לכוכב על בפסטיבל הקריאטיב בקאן. ללא ספק זו תמה מרכזית שרצה לאורך כל הכנס. דובר בעיקר על ההשפעות של הטכנולוגיה על חיינו, על הדרך בה מותגים יכולים להתחבר מחדש אל צרכנים שבקלות ממציאים את המדיה בעצמם באמצעות המובייל שנמצא איתם כל הזמן ובמהלך כל היום. כמי שחוקרת בקביעות את עתידו של העולם באספקטים שונים, לבטח מובן לכם שכיוונתי היטב את אוזני כדי לשמוע מה אומרים משתתפי פסטיבל קאן על העתיד, ואיך הם רואים אותו מנקודת מבטם. הפוסט הזה יתמקד בתובנות העיקריות שהועברו בהרצאות, מפי דוברים מעניינים שהתייחסו לנושא. אנסה לקחת אתכם לטיול בנבכי המחשבות שעלו בראשי במהלך הפסטיבל ובדברים חשובים שלקטתי סביב הנושא מהכנס המדהים הזה.

Cannes Lions 2014 | Creative & Innovation | באופן טבעי למדי– מדברים הרבה על קריאטיביות ועל חדשנות בפסטיבל הקריאטיב בקאן. הפעם, אני רוצה להתעכב אתכם על הדברים החשובים שלקחתי מהכנס בכל הקשור ליצירתיות. אנסה לשתף אתכם בתובנות מעצבות וחשובות שיעזרו לכם להבין את תמונת ההווה וגם העתיד, ואתאר איך יש להתייחס לקריאטיביות בשירות העסק. המונח חדשנות, במעורבב עם המונח “עסקים” מתייחס לעולם חדש של אפשרויות, על אחת כמה וכמה בתקופתנו בה הגורם הקבוע היחיד הינו השינוי.

Cannes Lions 2014 | Data | דטה, הופך להיות לנושא מדובר ומשמעותי- ולחלק אינטגראלי מהדרך בה אנחנו נוהגים לעשות עסקים, לנהל את השיווק, להקשיב לרחשי ליבם של הצרכני- ובעקבות התובנות הללו לעצב את המסר. אני רוצה להקדיש את הרשומה הנוכחית להצגת הרעיונות המרכזיים שעליהם דובר בפסטיבל הקריאטיב בקאן סביב נושא הדטה. אתעכב איתכם על הנושאים החשובים ואשטח בפניכם את תמונת ההזדמנות כפי שהוצגה על ידי שרשרת הדוברים הרלוונטים בכנס.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.