Connected Life | Technology Transforming the Lives of Consumers

CN0

חברת המחקר TNS- פרסמה מחקר אשר חושף אותנו לתפיסות עולם חשובות בנוגע ל”חיים המחוברים”- וכיצד טכנולוגיות יוצרות טרנספורמציה בחיים של האנשים. המחקר מתפרסם באתר מרהיב עליו חשוב להתעכב, וממנו אוציא עבורכם נקודות מרכזיות ותובנות שכדאי להחזיק בארגז כלי העבודה. למי שרוצה להנכס לאתר עצמו- רצ”ב- Link.

המסמך שקרוי : Connected Life חוקר איך טכנולוגיות יעשו טרנספורמציה בחיים של הצרכנים בכל רחבי העולם, הוא מכסה כ55,000 משתמשים ברשת ב50 שווקים שונים גלובאל, ומאפשר להיות חשופים למידע שהופך ליטיטליטי באמצעות האינסייטים הרבים שהוא חושף : תובנות ונקודות משמעותיות של אבולוציית הדיגיטל שתעשה אימפקט על האקו סיסםם הצרכני בlandscape של המדיה.

כמו כן הוא שם זרקור על הזדמנויות חדשות עבור אנשי שיווק אשר מאפשרות להם להתקשר טוב יותר עם הצרכנים שלהם בעולם שנהיה מורכב ובסביבה קשה לניהול בשל הקומפלקסיות שלה והאתגרים שהיא מציבה.

CL5

הזיהוי הראשון עליו שמים את האצבע בTNS– הוא ששווקים מערבים נשארים מאחור, אחוז גבוה ממשתמשי האינטרנט באסיה כבר עכשיו משתמשים במחשוב לביש כמו- FitBit, משקפי גוגל וSmartwatch נוספים- המחקר הזה נערך לפני ההשקה של הApple Watch וחשוב להבין שאסיה הינה שוק במיקוד עבור אפל ולבטח המספרים של הDevice של אפל מרקיעים כאן שחקים.

ניתן לראות כי האימוץ לטכנולוגיות מתפתחות בניגריה, אינזונזיה, הונקונג וסינגפור עוברות באחוזים גבוהים את האימוץ בשווקים מערבים.

CL4

המסר השני- “הטלוויזיה לא מתה”- אבל אין ספק שהתפקיד שלה והדרך שבה אנחנו צופים במסך הטלוויזיה השתנתה לאין היכר.

גלובאלית 41 אחוז ממשתמשי האינטרנט שצוםים בטלוויזיה גם מסתכלים ומתעסקים במסך נוסף, אנחנו חיים בעידן רב מסכיות ואי אפשר לפספס זאת בויזואליזציה של המחקר.

88 אחוז ממשתמשי האינטרנט ברמה הגלובאלית צופים בטלוויזיה מסורתית במשך השבוע על בסיס קבוע- מה שאומר שהמסך המסורתי של הטלוויזיה מהווה פוטנציאל עצום לצמיחה ולפיתוח.

לצד 88 אחוז אלו- חשוב להגיד כי 60 אחוז ממשתמשי האינטרנט בכל העולם צופים בסרטוני וידיאו במהלך השבוע- עובדה שמחדדת שישנן התנהוגיות ממוזגות ורעב יותר גדול לצריכת תוכן, ותוכן וידיאו בפרט.

בממוצע, משתמשי אינטרנט בעל העולם יש 3.6 מכשירים שונים- סלולר, טאבלט, מחשוב נייח או נישא. כפי הנראה הנתון הזה ישתנה במהלך שנת הפעילות 2015- על פי כל ההערכות שמעידות ששוק המחשוב הלביש רק יצמח ויגדל.

המסר השלישי- לתפוס את הרגע את הMoments– יש הבדל ברור בשימוש במכשירים שונים בשעות שונות של היום, וישנו שינוי מובהק גם בין אזורים שונים בעולם. באנגליה למשל רדיו הינו עדיין ערוץ מפתח 21 אחוז ממשתמשי האינטרנט מקשיבים לרדיו בשעות הבוקר.

גלובאלית, 76 אחוז ממשתמשי האינטרנט צופים בטלוויזיה בשעת ארוחת הערב והם לא משתמשים במכשיר אחר תוך כדי צפייה (כאן אני חייבת לסייג שהנתון נראה לי מוזר, על פי מחקרים אחרים שאני חשופה להם- הרגלי הצפיה של הישראלים זמן צפיה בטלוויזיה כמעט תמיד כוללים שימוש במכשיר נוסף- טאבלט או סלולר לדורות – Y ו-Z).

התובנה בנקדה זו מחדדת את העובדה שישנו שימוש בצריכת המדיה שמתבטא כרב ערוצי, ערוצים לא “מחסלים” אחד את השני- הם משנים את ההתנהגות שלנו באוברוול ומגבירים את צריכת התוכן שלנו בסה”כ.

CL3

מילת סיכום. אני מוסיפה לכם לסיום סרטון שהופק על ידי ובאמצעות TNS שמציג את השינוי שאנחנו עוברים בויזואליזציה אינפוגרפית. מבטיחה להמשיך לעדכן גם בהמשך במספרים ובנתונים מעניינים על ההשתנות בדפוסי והרגלי הצריכה בעולם של המדיה ועל ההשפעות של המרחב הדיגיטלי על חיינו.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

One comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.