Facebook Mobile Leadership

f1

פייסבוק הגישה את הדוחות הכספיים של הרבעון השני, ומארק צוקרברג כתב בפרופיל שלו על כך וחשף במספרים ואת התעצמות הפלטפורמה. הקהילה הרחבה של פייסבוק מונה 1.7 מיליארד משתמשים- Messenger הגיעה למיליארד משתמשים, וישנם-500 משתמשים באינסטגרם בכל חודש. פייסבוק גם הצליחה סוף כל סוף להטיס את-Aquila המטוס אותו עיצבה המבוסס אנרגיה סולרית ואמור להוות שלט רחוק לחיבור מקומות בעולם לאינטרנט, כאלו שעדיין אינם מחוברים. מארק גם דיבר על כך שאנשים משתמשים ביכולת של ה-Live video בדרכים שונות, ועל כך שפייסבוק מאפשרת דרכים שונות ליצירת וידיאו כמו ה-360.

אבל, אולי המיקוד המרכזי ביותר שנכח בדוחות הכספיים של פייסבוק- וזו למעשה אבולוציה של החודשים הקודמים- הינו הMobile, פייסבוק ללא ספק מציגה מובילות ומנהיגות בהתפתחותה כחברת מובייל- הביזניס של פייסבוק מורטיקל המובייל לא מראה שום האטה, וניכר כך בחוזק ובצמיחה שפייסבוק מראה גם בכל מה שקשור למשתמשים קבועים חודשים (MAU) ולא פחות חשוב מההכנסות שלה ברבעון השני לשנה. התוצאות משקפות ללא ספק שהפלטפורמה מתמקדת בצורה ברורה בפוזישנינג שלה כמובילת מובייל, ומשאירה הרבה מאוד מהתחרות מאחור.

מבחינת השימושים- ניתן לראות עליה של משתמשי מובייל כמעט- 1.6 מיליארד משתמשים ברבעון, מדובר במספר שמהווה למעשה 92 אחוז מכל משתמשי פייסבוק- מספר המשתמשים הקבועים לפטפורמה כולה עומד על 1.7 מיליארד יוזרים. חשוב גם להסתכל על המספרים של משתמשי הפלטפורמה דרך המובייל בלבד- Mobile Only Users גם נתון זה ממשיך לעלות. מספר האנשים שמשתמשים בפייסבוק רק דרך מכשיר המובייל מתקרב למיליארד ! (המספר המדויק עומד על 976 מיליון), מדובר למעשה ב- 57 אחוז מכלל המשתמשים הקבועים בכל חודש בפייסבוק, עליה מ-44 אחוז ברבעון מקביל בשנה שעברה.

גם ההשקעות הכספיות אשר מופנות לפרסום עוברות בצורה דרמטית לקהל הMobile של פייסבוק, ההכנסות מפרסום ממובייל גדלו והגיעו לMilestone מרשים של- 5.2 מיליארד דולר זאת הפעם הראשונה, והן מהוות 81 אחוז מההכנסות הכוללות של החברה’ מדובר בעליה מאחוז ההכנסות של החברה במוביל ברבעון מקביל בשנה שעברה שעמד על-72 אחוז. FB MAU

האסטרטגיה של פייסבוק מבוססת על השקעה בפלטפורמת הNetwork שלה– Facebook Audience Network -FAN, מוצר אשר מאפשר לפייסבוק להשתמש בData של המשתמשים בפלטפורמה וזאת לטובת מכירת מודעות לא רק בפייסבוק ובאינסטגרם, אלא גם בקולקצייה שונה של אתרי און ליין- במטרה לאפשר לפאבלישר להגיע ליותר משתמשים ולהרוויח מפרסום המודעות. החברה מוכרת מודעות וידיאו און ליין כדרך שלמעשה מגבירה את ה-Revenue שלה ומתיישרת בצורה חכמה יותר אל האסטרטגיה הכוללת של החברה-כפלטפורמה שהופכת להיות עם הזמן יותר ויותר ל-Video First.

פייסבוק הופכת להיות לחברת– Video First, במובייל- ויריאו מהווה את הכוח הפרונטאלי והמרכז המיקודי של החברה, לאור ההבנה שהצריכה של תוכן וידיאו כמו גם ההפקה שלו ממשיכה להיות גדולה ומשמעותית עבור המשתמשים. זה עושה היגיון שכן אנשים משתפים וידיאו בפלטפורמה (52 אחוז) יותר מכל פורמאט תוכן אחר, תוכלו להחשף למידע נוסף ספיציפית על וידיאו בפלטפורמה בלינק הבא –Link.

פייסבוק מתמקדת בעיקר בסרטוני וידיאו קצרים- שמקפיצים לפורמאטים יותר ארוכים על פי Sheryl Sandberg, ה-COO של פייסבוק. פייסבוק גם עושה מאמצים אדירים לקרב יוצרים אל הפלטפורמה על מנת שייצרו תוכן איכותי בוידיאו- החברה שילמה בפועל כ-50 מיליון דולר לחברות מדיה שונות, כמו גם סלבריטאים זאת לטובת שימוש מוגבר בכלי הוידיאו בפלטפורמה.

הפלטפורמה ממשיכה למשוך משתמשים, גם אחרי שעברה את מיליארד המשתמשים החודשיים הקבועים. הגידול הטוטאלי שנה אחר שנה עומד על- 15 אחוז, עליה מאותו רבעון בשנה שעברה בו הגידול עמד על-13 אחוז. שני שליש מהמשתמשים הקבועים החודשים של פייסבוק נכנסים אל פייסבוק בכל יום נתון, בעוד שכמעט 92 אחוז מכל המשתמשים הקבועים בפייסבוק עושים זאת באמצעות המובייל.

העסק של פייסבוק ממודעות גדל בצורה מהירה, מדובר בצמיחה משנה לשנה העומדת על- 63 אחוז זאת נכון לרבעון השני של השנה. בעוד שפייסבוק היא לאין ערוך ההעדפה הברורה של אנשי שיווק ופרסום כפלטפורמה להשקיע בה את תקציבי הפרסום- אינסטגרם מהווה פלטפורמה צומחת שתהווה כלי פרפורמנס משמעותי לצמיחתה של פייסבוק בעתיד- יש לאינסטגרם 500 מיליון משתמשים חודשים, 300 מיליון מהם משתמשים בפלטפורמה בכל יום. עם Footprint גלובאלי כשהאחוז הגדול של המשתמשים בפלטפורמה בכלל לא מגיע מארה”ב- 80 אחוז מהם נמצאים מחוץ ליבשת אמריקה.

הוספתי לכם לסיכום- את הדוחות הכספיים של פייסבוק לרבעון השני של 2016 במלואם על מנת שתוכלו לצלול אליהם, אין ספק שמדובר במופע מאוד משמעותי ומרשים של חברה אשר גדלה וצומחת ומוכיחה לנו ללא עוררין שמובייל ווידיאו הופכים להיות לנתיב התנועה הברור עבור משווקים בכל העולם.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.