New Product | Innovation Processes with Generative AI | 17

בחודשים האחרונים, אני עוסקת יותר ויותר בעולם של בינה מלאכותית גנרטיבית, והרבה מהדברים שאני מוצאת מהמחקר השוטף שלי- מופצים לכם בבלוג ובברודקאסט שלי בוואצאפ.

בכל פעם, יש לי הרגשה של קפיצת מדרגה מדהימה ממש כמו המהירות שהכלים הללו מתפתחים ונכנסים לחיים שלנו. בעיניים שלי, כל אחד לוקח את הרעיון של כלי הבינה המלאכותית הגנרטיבית ומטמיע אותו לעולם התוכן שלו, אני החלטתי להסתכל על זה משני כיוונים: הראשון, אלו כלי פרודוקטיביות, אם יודעים להשתמש בהם נכון! והשני- והיותר חשוב מבחינתי! אלו כלים שעוזרים בתהליכים, בחשיבה של חדשנות, וביצירת תוכניות עתידיות.

לכן! אני משקיעה הרבה מאוד במחשבה, כיצד הכלים הללו יכולים להכנס לתוך תוכניות העבודה- ומתוך הרעיון הזה בניתי מתודלוגיה של תהליך עבודה ביחד עם הכלים.

כמו שאתם יכולים לראות בשקף, אני קוראת להם ה”עובדים החדשים, או העוזרים החדשים” אשר יכולים לעזור לנו באתגרים. אבל! צריך לדעת איך להפעיל את המכונה הזו, צריך בפועל לבנות מכונה שעוזרת לכם בתוך התהליך!

בשקף שמונח כאן לפניכם, נמצא הרעיון של התהליך עליו אני עובדת והמחשבה מתי כל כלי נכנס לפעולה, וכיצד ניתן לקחת את הסיסטם הזה ולהפוך אותו לכזה שמייצר עבורכם כלי של מסוגלות, גם ככוח פרודוקטיבי אבל לא פחות חשוב ככוח יצירתי. את הסיסטם הזה אני בונה עבור לקוחות שעובדים איתי, בין אם בשוטף או בפרויקט נקודתי- אז, אם זה מעניין אתכם תרגישו חופשי לכתוב לי!

התפיסה והרעיון בבניית תוכניות עבודה עם כלי הGAI שהצגתי- מתקשרים למוצר המשמעותי שלי אותו אני משווקת בחודשים האחרונים, מוצר חדשנות עבור עסקים! אחרי שנים ארוכות בהן אני נוסעת לפורמאטים שונים של לימודי חדשנות בעולם, ובמקביל מעבירה סדנאות ללקוחות שלי ולגופים שרוצים לעבור תהליכי חדשנות בחברה- החלטתי להשיק מוצר משמעותי לחברות בישראל !Bootcamp יעודי לחברות וארגונים שרוצים בטווח מאוד קצר ללמוד תהליכי חדשנות ולעשות זאת בעצמם ללא תלות באחרים. הפורמאט הוא גמיש ומותאם על פי מידה לכל ארגון וצורך.

בבסיס, ההצעה היא ללמידה מאתגרת ואינטנסיבית בה לומדים את תהליך החדשנות ה– Double Diamond- ככלי מסורתי ותהליך נהדר לעבוד איתו, אבל זאת בשילוב כלים חדשים שמרעננים את התהליך של העבודה ו”מזריקים” לו סוג חדש של יצירה ורעיונות.

פיתחתי מתודולוגיה של עבודה עם הכלים והטמעתם בצורה חכמה בתוך תהליכי חדשנות, סדנאות חשיבה, וגם, לקראת שנת הפעילות הבאה- בבניית תוכניות עבודה אסטרטגיות שנתיות (חשוב להדגיש, שמדובר בחשיבה על עולמות של חדשנות ומודלים עסקיים חדשניים בתוך תוכניות העבודה).

החלק הראשון – Discover + Define

החלק השני- DesignDevelop

החלק השלישי- Deliver

את התהליך בוחנים במבוסס אתגר אמיתי של החברה אותו רוצים לפצח.

בסוף התהליך הארגון יקח שלושה דברים מרכזיים:

נכס ראשון– פיצוח לאתגר שסומן.

נכס שני– הבנת הכלי והתהליך בקרב הצוותים והיכולת לעשות זאת בעצמם ללא הנחיה חיצונית.

נכס שלישי– יצירת אנרגיה ואווירה של חדשנות שממקדת את הצוותים בדרך להסתכל על הדברים כך שכל אתגר בחברה יצא מאותה נקודת הסתכלות באתגרי העתיד.

למי שרוצה לשמוע פרטים נוספים, לדבר על האפשרויות לשיתוף פעולה והתנעת מהלך כזה- אתם מוזמנים לפנות אלי!

Connect

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.