Sustainable Packaging

לקחתי את כלי הבינה המלאכותית הגנרטיבית ממש רחוק, ואני משתמשת בהם ליצירת תחזיות עתידיות בניסיון להבין את העתיד. אחת הסקירות שערכתי הייתה על מגמות בעולם המזון ב2050- כטרנד עולה, נושא האריזות עלה שוב ושוב! 

חשבתי שיהיה נכון, ללכת ולבחון כמה אמיתות לגבי המגמות ששלפתי מGPT, Bard ועוד. אז, הינה לכם הצצה לעולם המזון העתידי, עם אריזות ססטיינביליות כמגמה מובילה! הנתונים מראים שבשלושת השנים הבאות, 20 אחוז מחברות שמייצרות מוצרי צריכה תהפוכנה את הפוקוס שלהן לטובת הפחתת טביעת הרגל הפחמנית, זאת על פי גרטנר-Link. המאמצים הללו יכללו סט של פעולות, משימוש מופחת בחומרי אריזה, שימוש בחומרים יותר קלים ליצור, התחשבות בנושא ההובלה- ומחזור כמובן.

חברות CPG, אשר עוסקות ביצור של מוצרי צריכה, צריכות לחשוב לאור הנתונים הללו על המאמצים שלהן, וכבר היום ניתן לראות קייסים מעניינים מאוד של חברות שונות שכוללות שותפויות עם קמעונאים על מנת שהגופים הללו יוכלו להיות- יותר “נדיבים” וקשובים לסביבה ולייצר פתרונות ידידותיים (שימו לב כמה אמפתיה צריך לערבב בנושא).

מבט על ארבע חברות שניתן ללמוד מהן:

ביוני השנה, Absolut Vodka יצאה לראשונה במבחן של שלושה חודשים בו היא מציעה בקבוקים על בסיס נייר. הבקבוקים עשויים מ57 אחוז נייר עם שילוב של פלסטיק שניתן למחזור. מדובר בצעד שמאפשר לצרכנים את היכולת למחזר ביעילות את המוצר. הבקבוק שמבוסס על נייר תומך בתוכניות של אבסלוט להפוך למוצר שהוא- carbon-neutral product על ידי צמצום טביעת הרגל הפחמנית של החברה במבנה האריזות שלה-Link.

Puracy, יצרו מערכת חדשה שמאפשרת להם ליצור אריזות יחודיות, המוצר החדש של מותג הניקיון והטיפוח האישי הוא נוזל שניתן למחזור וניתן למילוי מחדש בתוך פחות מ-10 שניות. הרעיון הוא שקמעונאים יכולים למכור את המוצר באריזה נטולת פלסטיק ומוכנה לשימוש. החברה השיקה לראשונה את המוצר החדש באתר האינטרנט שלה ותשיק אותו בהשקה ארצית במהלך השנה במקומות נבחרים –Link.

נסטלה ביצעה כפילוט,  ברים שהיא מעמידה בקניונים אשר עשויים מנייר ובהם מוצגים חטיפי השוקולד שלהם- KitKat בחנויות מובחרות ברחבי אוסטרליה, עם יותר מרבע מיליון חטיפים עטופים בנייר. הברים שתוכלו לראות בתמונה הם חלק מיעד הקיימות של נסטלה להפחית את השימוש של החברה בפלסטיק בשליש עד 2025. זה כולל שימוש בפחות פלסטיק ויותר חלופות של אריזות מפלסטיק שניתן למחזור. בנסטלה החליטו לשמוע את הדיעות של הצרכנים- הם שמו על הבר QR קוד, אשר מאפשר לאנשים שצורכים את המוצר, להכנס ולהגיב על המהלך ולהביע את דעתם- Link.

Kraft Heinz, עשו ניסיון השנה על בקבוק שמבוסס מנייר ועשוי מעיסת עץ בר קיימא זאת עבור בקבוק הקטשופ האייקוני שלה. החומר שמשמש לבקבוקים מאפשר לייצר אותם במגוון צורות וגדלים. בין היעדים של החברה- הפיכת כל האריזות ברמה הגלובאלית לניתנות למחזור או שימוש מחדש עד שנת 2025, והיא שואפת להגיע ליעד של אפס פליטת גזי חממה נטו עד 2050-Link.


שירות חדש!!! שנועד לכל מי שרוצה ללמוד טוב יותר על היתרונות של בינה מלאכותית גנרטיבית בתהליכי חדשנות! למי שרוצה פגישה 1:1 און ליין שבה אני מסבירה על המתודלוגיה ומאפשרת גם לכם להבין את הקסם שיש בשימוש בכלים החדשים תוכלו להרשם ישירות מכאן- Link.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.