The Future of Creative Work

אחד הנושאים המרתקים שחקרו בפסטיבל קאן, התמקד בעולם העבודה והקשר שלו לאנשי קריאטיב, הסשן שמובא לכם בפוסט הזה, הציג ממצאים מעניינים של- TBWA\Worldwide אשר הנכיחו נתונים ותובנות משמעותיות- ששוברות שגרה ומגדירות מחדש את הדברים. לפני הכל, חשוב לי להגיד שצירפתי בתחתית הרשומה את המחקר המלא שנערך- ותוכלו לצלול אליו. שלפתי מתוך ההרצאה והמחקר שני שקפים שכדאי מאוד לעשות עליהם “זום אין”, ולחשב מהם מחדש את המסלול.

על פי המחקר שנערך בקבוצת אנשי קריאטיב, מול האוכלוסיה הכללית על מנת שיווצר בנצ’מארק איתו ניתן לעבוד- ישנם שלושה דברים מרכזיים שעולים בצורה בולטת:

80 אחוז מהנסקרים אומרים כי הם רוצים גבולות ברורים של עבודה וחיים Work / Life Boundaries. זה נתון מדהים שמראה ששמונים אחוז מסכימים בצורה חזקה שחשוב מאוד עבור עובד שסביבת העבודה שלו תאפשר לו ותייצר תנאים לעשות את הבאלנס בין החיים הפרטיים ואלו שבעבודה.

נתון נוסף מדהים, שדי סותר הרבה דברים שאנחנו שומעים על דור הZ ועל דור הY הצעירים- 79 אחוז מהעונים למחקר אמרו שהם מחפשים אחר יציבות! Stability Pursuit. הם מעידים שחשוב מאוד עבור עובד לקבל הרגשה שיש לו יציבות בעבודה! גם אם הם עסוקים בניהול היחס בין החיים האישיים והחיים של העבודה, הם מצפים ממקום העבודה ליציבות הזו שתאפשר להם לתכנן בצורה חכמה את הפרקים הבאים של החיים.

77 אחוז אומרים שחשוב שלעובד תהיה סביבת עבודה אשר שמה לב לבריאות הנפשית ושהעובד ימנע מדברים שיוצרים יותר מדי לחץ. כמו כן, הם מצפים שמקום העבודה ידאג לתשתיות סביב העובד שמאפשרות לו לנהל בצורה נכונה את התהליכים.

די מדהים לראות שהנחות היסוד שאנחנו כל כך רגילים להגיד אותן, מסתברות די כפרדיגמות שנדרש לנפץ! אנחנו חושבים שבשביל לעודד חדשנות וקריאטיביות צריך להוריד תהליכים ותשתיות, אנחנו חושבים שטאלנטים רוצים שהחיים המקצועיים והאישים שלהם יתערבבו, ואנחנו חושבים שחשוב לטאלנט הערכים של החברה והחזון שלה.

בפועל, למרות שחלק מהדברים נכונים- הם לא החשובים ביותר בהכרח! למעשה, קריאטיביות צריכה תשתיות ותהליכים וזו גם הציפייה של אנשי הקריאטיב שלקחו חלק במחקר הזה. טאלנטים רוצים שיהיה חוצץ בין מקום העבודה לחיים הפרטים על מנת שיוכלו לנהל את הזמן בשפיות ולהנות משני העולמות במיקסום מלא. ויציבות חשובה לטאלנטים הרבה יותר מהחזון והערכים של החברה.

כשמגיעים לחוויות היומיומיות ולתחזוקה של החוויה של אנשי קריאטיב מגלים את הבעיות האמיתיות! 

הפער בין הציפיות והצרכים למה שקורה בשטח הוא גדול ונדרש לחשוב כיצד לטפל בו:

יש ציפיה שארגונים ידאגו לתהליכים ברורים, ולחלוקת האחריות בצורה ברורה על מנת שיהיה נעים, קל ומפרה יותר לעבוד על האתגרים.

הם חושבים שנדרשת העמקה בדרך שבה קובעים– את המטלות היומיומיות וניהול המשימות.

וישנה חשובה עצומה לפיתוח והַכְשָׁרָה בתוכניות מובנות. הם מאמינים שזה חלק מהותי מהדרך להשביח את מקום העבודה והדרך שבה נעשים דברים בפועל.

צירפתי עבורכם את המחקר המלא בקובץ הבא, כדאי לצלול ולקחת ממנו דברים בעצמכם.

The Future of Creative Work_ What we know and What we're doing about it

חדש! הקורס דיגיטלי לחדשנות! מוצר עליו עבדתי בחודשים האחרונים מובא לכם בפורמאט דיגיטלי של קורס On Demand שמאפשר לכם ללמוד כיצד עושים חדשנות, כיצד בונים תהליכים חכמים ומה הם הכלים והתרגילים המשמעותיים אותם נדרש להכיר. המדריך לטרנספורמציה בפורמט של קורס דיגיטלי- לחברות גדולות ואנשים פרטיים, כלי עוצמתי לעיצוב ובניית תהליכי חדשנות Link.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.