The Future of Digital Media

Cannes Lions 2017

למרות שהצהרתי שסיימתי את סדרת הפוסטים שעסקה בקאן 2017, הרגשתי צורך להתמקד בפוסט נוסף, העוסק בנושא חשוב והוא- העתיד של המדיה. הרשומה מתעכבת אחר פאנל כולל מהפסטיבל שעסק בשחקנים המסתכלים על העתיד דרך המצפן של המובייל ובונים את כל ההיפותזות שלהם- Mobile Only Pioneers-What’s Next. לסדרת הפוסטים הכוללת יש תגית מובילה, וניתן לעקוב ולהיחשף לתכנים בכללותם- Cannes Lions 2017.

חשוב לי להעביר ברשומה בצורה ממוקדת, טיפים ותובנות נהדרות שנאמרו במסגרת הפאנל, ולהרחיב על מנת שתוכלו לקחת את האמירות ולהפוך אותן לכלים אמיתיים בארגז כלי העבודה שלכם.

CM1

מהו העתיד של המדיה ? ארבעה דברים מרכזיים : אינטראקטיביות, מובייל, Data Driven, ושיחתי- Conversational.

אינטראקטיביות : העתיד של המודעות יהיה אינטראקטיבי, מה שאומר שאנשים יראו מודעה, יוכלו להיות איתה באינטראקציה והמסר שיצא בפועל לכל אחד יהיה שונה. זה ידרוש ממנהלי קריאטיב להתקרב יותר לטכנולוגיה ולייצר באמצעותה תוכן גלם רב שמאפשר להפיק בכל נגיעה בלקוח מסרים משתנים על פי הקונטקסטואליות של הקהל- וכמובן, הרבה מזה יצטרך להיות בוידיאו. ממש כמו בדוגמא שהתפתי עבורכם מעל פסקה זו, אשר מראה מהלך של חב’ ביטוח- שעזר לאנשים לדמות את עצמם ללהקה, ושאל אותם איך הם חושבים שהם היו מצליחים בביצועים לעומת התחזוקה של הגוף. מהלך שדרש לנהל חומר גלם של למעלה מ-230 קטעי וידיאו, וכל המהלך נוהל פרוגרמטי על מנת שהתשובה הנכונה (בוידיאו) תוצג לאדם הנכון.

CM3

מובייל : ההתייחסות למובייל נראת כטריוויאלית, כי המסך קיים כבר עשור ואנחנו כבר התרגלנו לחשוב על פרסום במכשיר הסלולר, אבל נדרשת עדיין חשיבה ודיוק של השיטה. למשל– הדרך שבה מוצגים התכנים חייבת להיות אנכית-ורטיקלית, ממש כמו שאנשים צורכים מידע במכשיר, שכן אנחנו לא רוצים לגרום להם “לעבוד” בשבילנו. על פי מחקרים שנעשו היכולת של המותג להשפיע על האנשים הרבה יותר חזקה כשמציגים את המידע בצורה הנכונה- מדובר על עליה של 83 אחוז יותר בביצועים.

Data Driven : הרעיון בשימוש בדטה בתוך מודעות, צריך להיות בתפיסה פרסונאלית- מה אומר שאפשר לקחת דטה של היוזר ולהשתמש בה בשביל ליצור קריאטיב משתנה. בעתיד אנחנו נראה יותר ויותר מודעות בוידיאו- שבהן המידע שמוצף יהיה מבוסס דטה, ואפילו תחשבו על כך נוכל ממש מתוך המודעה לרכוש את מה שראינו במידה ומתאים לנו- ובכך נשמר רצף ופאנל של הגולש מהמקום של ההשראה (המדויקת והפרסונאלית) ועד למקום של המכירה מבוססת על הידע שיש לנו על הגולש שמאפשרת לנו לדייק את הפניה ואת הקינוורט.

th-teads

Conversational : המודעות של העתיד תהינה שיחתיות, למשל קחו לדוגמא את המהלך שעשו Tommy Hilfiger, הם יצרו מודעה בפייסבוק שבתוכה יש בוט המאפשר לגולש לשאול את הבוט שאלות ולקבל מידע משמעותי לצורך של המשתמש- ובכך מעלה את רמת המעורבות וגורם למשתמש לרצות להיות באינג’מנט שמוביל בשורה התחתונה למכירות.

CM2

מה שמאפשר את כל הדברים הללו, ומה שגורם להכל לקרות בפועל- הינו בינה מלאכותית, שמהווה כשכבה מתחת לכל היכולות שיגרמו למדיה להפוך להרבה יותר חכמה. חשוב להבין שמחשבים כבר היום הרבה יותר טובים בהבנה ובניתוח של תמונות ואוביקטים.

CM3

מילת סיכום, העתיד של המדיה יהיה אינטראקטיבי, מבוסס מובייל ומותאם לחוייה הנכונה עבור הגולש, נתמך באמצעות דטה לטובת יצירת מהלכים מדויקים ופרסונאלים- שיחתי בצורה שיוצרת מכירה מתוך חוויה- וכל התשתית תתמך בבינה מלאכותית שתאפשר לייצר את החוכמה.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.