Facebook Advertising

קראתי מאמר חשוב באחד ממקורות המידע המשמעותיים ביותר על זירת הFacebook מדובר בAll Facebook למי שלא מכיר – אתם יותר ממוזמנים להקשר לזירה זו באם אתם צורכים מידע על האבולוציה, הסיפורים, ההקשרים ועל התוכן המשתנה במתחם זה. המאמר עסק בנושא הפרסום בFacebook והבליט כמה נקודות אור המחדדות את השאלה מה נכון לעשות ואיך ניתן לייצר מודעות אפקטיביות – שמטרתן מינוף העסק שלכם וחשיפה מירבית של הפעילות אותה אתם מקיימים ברשת. חשבתי שזו הזדמנות נפלאה להתעכב על הנושא ולהציף לכם את הנקודות הרלוונטיות ביותר בהמאמר.

לפני שאתחיל בחילוץ התובנות ובתרגום הדברים העיקריים מן הכתוב אדגיש ואומר שבעיני, פרסום בזירה זו משיק לעבודת אמנות. זו מזמן תרבות שיווק אחרת, שונה מן המוכר, ועל כן מתבקש לאור התמורה כי נעמיק ונתנסה בפועל בקשת האפשרויות החדשות. אכן, תמו ימי הזבנג וגמרנו – השיווק הפרסומי בזירה זו מאפשר לנו לחוות ניסיונות, לבצע חיתוכים, להשיק ליירים של פרסומים ברבדים חדשניים, ובכך משנה לחלוטין את חווית המפגש בין הלקוח הפוטנציאלי שלנו לבין המסרים אותם אנחנו רוצים להעביר. בשל עובדה זו החלטתי להעמיק את ההתייחסות לקטגוריה של הפרסום הדיגיטלי בבלוג זה ולהביא לכם מדי חודש טיפים ורעיונות מרחבי העולם לגבי הדרך הנכונה לשימוש בכלי הפרסום הפייסבוקיים. מקווה שתהנו ותתעשרו.

אם אתם משתמשים במודעות בFacebook, הצעד הקריטי הוא לבחור את התמונות המושלמות. במידה שנעשה זאת נכון – המודעה שפרסמתם תפיק את מספר הקליקים הרצוי ואף יותר מכך, ובו בזמן העלויות שלכם בסעיף ההשקעה בפרסום רק תרדנה. לעומת זאת, אם תתעלמו מקווי הגייד ליין הנוכחיים – הרי שהמודעה שלכם לא זו בלבד שלא תשיג את מספר הקליקים הנכון אלא גם תעלה לכם בסופו של דבר הרבה יותר!

פלטפורמת הפרסום בFacebook עובדת ממש כמו כל פלטפורמה אחרת על מנגנון של תשלום פיר קליק, כדוגמת גוגל אד וורדס. אנחנו למעשה ממקמים את הביד שלנו ובכל פעם כשמישהו מקליק על המודעה אנחנו משלמים על הפעולה.  למה חשוב לייצר CTR גבוה ? ככל שהCTR גבוה יותר, כגון – כמה אנשים יקליקו על המודעה שלנו, כך תרד עלות ההקלקה . למשל : אם המודעה שלכם נראתה 100 פעמים אבל הסתכמה ב- 12 קליקים בסך הכל, הCTR שלנו יעמוד על 12 אחוז.

אנחנו שואפים שכמה שיותר אנשים יממשו את הפרסום וילחצו עליו בפועל מהסיבות הבאות :

הדבר גורם בפועל ליותר אנשים להיחשף לאתר או לעמוד האוהדים שלנו.

התדירות הגבוהה מורידה בצורה ניכרת את עלות הפרסום ומממשת את תכליתה של הפעילות ברשת.

אחת הדרכים הטובות ביותר להעלות את כמות ההקלקות ולהוריד את עלויות הפרסום בהתאם, הינה בחירת תמונה קולעת למודעות שלנו. Facebook היא למעשה פלטפורמת הPPC היחידה שמאפשרת לנו להשתמש בכוחה של התמונה וחייבים להכיר בהזדמנות ולהשתמש בה נכון. התמונה אחראית בפועל על 70 אחוז מהקליקים שהמודעה עשוייה לקבל ! אתם חייבים אפוא לבחור תמונה שמעוררת שימת לב מירבית וגורמת לכך שתווצר תכונה של התייחסות המתבטאת בגירוי הגולשים להקליק על המודעה.

להלן כמה קווי Guideline באשר לניצול נכון של ההזדמנות ושימוש קולע בתמונות בFacebook :

1. תשתמשו בתמונות של אנשים– גברים ונשים אטרקטיביים, ובעיקר – מחייכים. למודעות הפונות לנשים תשתמשו בתמונות גברים, ובסדר ההפוך – מודעות לגברים יעוטרו בתמונות נשים.

2. מחשוף מקבל קליקים – אם רלוונטי, נסו להשתמש במודעות אשר כוללות תמונות של נשים אטרקטיביות עם מחשוף קל ומרומז. גם גוגל וגם חברות מחקר שונות ערכו מחקרים בנושא וכולם עד אחד הגיעו למסקנה (הבלתי מפתיעה…), שמודעות עם תמונות מחשוף זוכות לרייטינג גבוה.

3. בחרו תמונות אמיתיות ולא תמונות ממאגרי תמונות קנויים – מרבית האנשים אינם נמשכים אל מאגרי תמונות משום שהתמונות משדרות משהו מלאכותי או מזוייף. ככלות הכל עליכם לקחת בחשבון שמשתמשי Facebook רגילים לראות תמונות שצולמו בשטף החיים ובאירועים אמיתיים לכן שווה לשקול להשתמש בתמונות אשר משדרות פַּן “חובבני” שלקוּח מתוכן גולשים בפרסום ולא בתמונות מועתקות ונוצצות.

4. צבעים קונטרסטיים – אדגיש שוב ,שהמטרה שלנו בהצגת המודעות ובחירת התמונות היא לעצור את רצף הצפייה ולתפוס את שימת הלב של הגולש. אנחנו רוצים שהמודעה שלנו תבלוט מול כל “הרעש” בזירה. צריך לעצב ויזואליזציה שיוצרת קונטרסט לצבעוניות התכלכלה של Facebook.

5.  קו מתאר אדום – הדגשה חכמה אחת שכדאי לכם לאמץ היא יצירת קו מסגרת אדום למודעה. אדום מייצר קונטרסט טוב לצבע כחול ויבלוט היטב מול שאר פרטי האינפורמציה.

6. באופן חד משמעי שלא משתמע לכיוונים שונים, הדרך היחידה לדעת מה עובד בFacebook מבחינת הפרסום היא לערוך על בסיס קבוע טסטים שנועדו לשקף את מידת ההשפעה של הפעילות שלכם ברשת – להעמיק את המוּדעוּת לגבי בירור השאלה מה עובד ומה לא ועל פי כך להחליט על שרטוט הדרך ההמשכית.

חשוב להתייחס לעובדה שמדובר במשימה קלה ביותר, ולקחת לניסיון סט של מודעות עם תמונות שונות. אנחנו מקבלים את האופציה הזו מהמוכן בזירה – דהיינו לייצר דופליקציה של מודעות ולהתנסות בהעמדת צורות שונות ועל ידי כך למקסם את האפקטיביות ההולמת את ענייננו. קחו את הזמן ותשתעשעו בעריכת הניסיון. השקעת הזמן תוחזר לכם הלכה למעשה בROI מוכח. לאחר כמה ניסיונות תוכלו לאפיין את התמונה שמייצרת לכם את הCTR הגבוה ביותר וזו למעשה  יכולה להפוך מבחינתכם לתקופת הקמפיין לקראת התמונה המובילה – או לחילופין לסט התמונות שירכיבו את קו האופי המוביל.

לסיכום, כפי שציינתי בתחילת הפוסט – אני מתכננת לחבר סדרה של תכנים הקשורים בפרסום בFacebook שתכלול מבחר טיפים שנלקטו עבורכם מכל קצווי העולם כמודלים מוצלחים לשימוש באופציה זו בצורה מיטבית. כתמורה אישית, גם אני לומדת תוך כדי כתיבת הפוסטים ומשתכללת בשלבי קריאת התכנים ועיבודם. לכן, מבחינתי – כבר הרווחתי דֶי צוֹרְכִּי !

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.