Facebook Places & Deals

מזה זמן רב אני רוצה לכתוב פוסט על Facebook Places המימד של הרשת החברתית מבוסס המיקום של Facebook. לעניין זה בכוונתי לתאר איך לדעתי העסקים צריכים להיערך אליה ואל קשת האפשרויות שהיא פותחת; למה להשקיע, באילו תשתיות כדאי להתחיל כדי להבנות את המהלך כיאות, ומה למעשה יעשה את ההבדל כשמדובר ב– Facebook Deals.

העולם עובר למובייליזציה. הצֶפִי לשנים הקרובות הוא כי במהלכן עולם הסושייל והקומרס יהווה מוקד לשינוי ויוטמע בכל האי קומרס והסושייל מדיה. באופן אפקטיבי יהפכו כל הפעולות החברתיות שלנו לפעולות מסחריות במובהק, בין יתר התפקודים של הרשת. מציאות זו למעשה הופכת לאקונומְיַת הצ’ק אין, ולשם המחשה דמיינו לעצמכם שאתם צועדים ברחוב, והרחוב מספר לכם דרך החיבור למובייל מה הם הדילים הטובים ביותר שנמצאים בְּסָמוּך – למעשה אקו סיסטם שלם אשר מספר לכם בנקודת זמן אחת מה הן ההזדמנויות העומדות לרשותכם בסביבה הקרובה.

פוש – הצעות הצעות הערך המיוצרות על הלייר של רשתות החברתיות המבוססות מיקום שונות בתכלית מהצעות הערך להן אנחנו חשופים במקורות מידע אחרים. ההבדל הגדול בינן לאחרים עומד על יסוד משמעותי בולט. הוא נשען על הרגלי ההתנהגות שלנו ומספק לנו למעשה תקשורת ספונטאנית שמתבצעת בקצב של דחיפוּת. מעצם העובדה שאנחנו מקבלים חיווי ישיר על הטבות, הצעות ערך דיגיטליות, הזדמנויות ועוד …  נוצר יתרון המנצל את האפיון הבולט ביותר שניתן להבחין בהתנהגות הצרכן המודרני, דהיינו – רוב ההחלטות שלנו בסופו של דבר מתקבלות במקום הרכישה. אי לכך ככל שהעסק ידע להישען על תשתיות חכמות שנקשרות להתנהלות הטבעית שלנו כך למעשה העסק ירוויח יותר.

הקמת תשתיות גם אם כרגע אין בידינו לברר במדויק מה אנחנו רוצים לעשות עם ההזדמנות אנחנו חייבים בכל זאת לדעת להכשיר את השטח, להתכונן לבאות, ומהר! ההזדמנות תיקרה לידינו לָבֶטַח, וההיגיון הצָרוּף בשימוש באופציה יגיע גם יגיע בשלב זה או אחר. חשוב להתכונן בצורה מעשית על ידי הקמת תשתיות מוצקות, בעיקר אם אתם ארגון המיוצג על ידי נקודות מכירה פיזיות. לשם כך כדאי שתתחילו לצייר לנגד עיניכם את התשתית ולפיה לבזר את המיקומים שלכם ברשת. מוטב שתכתיבו מראש את צורת הנוכחות שלכם בלי לחכות שאחרים יעשו זאת במקומכם. הגולשים אצים לפתוח זהויות של מספר מיקומים ברשת ובקצב הנתון אתם עלולים להפסיד את האופציה להופיע עם תשתית בבעלותכם ובשליטתכם המלאה. כמו כן, קחו בחשבון שאתם יכולים לייצר חיבור לעמוד האוהדים שלכם. את זאת תוכלו לעשות על ידי בקשת “קלֵיים” לFacebook. צירפתי לכם בתחתית הפוסט מדריך מעשי, המסביר איך מציגים את הבקשה הייחודית הזו. חשוב להבין שמרגע שביקשתם לחבר בין המיקום הפיזי שלכם לבין המימד הדיגיטלי של פעילותכם העסקית מימשתם למעשה את החיבור האולטימטיבי המאפשר לכם סגירת מעגל וביסוס הקשר של נאמנות מול בסיס האוהדים שלכם. פעולה זו מחייבת אתכם לשרטט את הדרך ולשלב במהלכה הצעות ערך ייחודיות לנמנים על קבוצה זו אשר תצופנה להם במכשיר המובייל שלהם מרגע שיהיו קרובים לנקודת המכירה. הקשר הזה יאפשר לכם לגרום לאוהדים להתמיד במעורבות ואף לספר על הפעילות שלכם למעגלים נוספים מבין הקרובים להם.

Facebook Dealsעולם של הצעות ערך דיגיטליות – אין ספק שהתוספת של Facebook שהופיעה עם מוצר הדילס שלה מכניסה עוד גורם חשוב לכללי המשחק, בבחינת סיבה נוספת להיערך מבעוד מועד. צריך לקחת בחשבון שאפשרות הדילס מונחת על תשתיות הFacebook Places ועל מנת שנוכל להשתמש באופציה ולנצל את עוצמתה כראוי מן ההכרח לייצר לה פלטפורמה מוכנה. ככל שנהיה ממותגים יותר בסימני הזיהוי של העסק, נוכל למעשה לייצר את קו החיבור בין הפעילות האון ליינית שלנו לבין הצעת הערך מבוססת המיקום. כמו כן, צריך לקחת בחשבון שהעולם של פייסבוק דילס פותח מרחב פעולה שהוא כר פורֶה ליצירת הזדמנויות שאני מגדירה כ“צרכנות בתרבות הטייק אֶווֵי” והַכַּוָונה להצעות ערך צרכניות מיידיות, לאקטים ספונטאניים הקוראים לקפיצה על ההזדמנות, אפילו בצורת הטבות קטנות אשר עונות על צורך מיידי . כל אלו למעשה הופכים לפלטפורמה נגישה, נוחה ומזוהה היטב עם הרגלי הצריכה והגלישה של הצרכן שלנו.

הדור של המחר | מילה אחרונה. ייתכן שהאופציה המוצעת לא מדברת אל כולכם, ייתכן שאתם מרגישים לא מחוברים להזדמנות בעיתוי הנוכחי. אבל ! וזה אבל באות רָבַּתִי. כגודל הרצינות שלכם כמשווקים, מוטב לזכור שאתם מחויבים לבנות אסטרטגיית פעילות שיווקית שתומכת בפעילות של היום אבל ממציאה את המחר. דור המחר הוא בעצם מי שיחזיק את הארנק בסלולר, יתקשר עם קהילות שונות ומובחנות דרך כלי זה ויקבל את ההחלטות הצרכניות שלו על סמך אפיונים מאוד מדויקים – קונטקסט, הזדמנות, שקיפות ורלוונטיות . כל אלו מתיישרים הלכה למעשה עם האלמנטים הקיימים בהזדמנות שאוצרת בחוּבָּה האופציה של הצעות ערך מבוססות מיקום – וזו הדרך בה ראוי לסלול את דרככם השיווקית ההמשכית. ויפה שעה אחת קודם.

Places Advertisers

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.