Help Build The Betterverse

אני רוצה לתת לכם זווית נוספת על המטאוורס שכולם מדברים עליו בימים אלו, אני מאמינה שהרעיון הזה של המטאוורס רחוק מלהיות “מבושל”, למרות זאת, בגלל שזה בהייפ כזה גבוה אין לי בכלל ברירה אלא לחקור ולהבין את הנושא לעומק. הבחירה שלי היא להסתכל גם על ההזדמנויות, אבל באופן טבעי לחקור גם השלכות מהצד הפחות יפה של החיים.  הפוסט הזה, יעסוק בקונספט שאומר שבזמן שיש כל מיני כוחות שמנסים לבנות את ה”מטאוורס” אולי גם כדאי לחשוב על בניית ה-Betterverse, המימד הטוב של המטא?

בפסטיבל הקריאטיב והיצירתיות בקאן השנה, עלו דיונים מעניינים וביקורתיים (מזכירה לכם שחשיבה ביקורתית זו אחת התכונות החשובות ביותר אותן מגדירים הפורום הכלכלי העולמי כתנאי לשוק העבודה העתידי)- אותם קולות ביקורתיים שואלים האם זה נכון להשקיע במטאוורס ובWeb3 כשהעולם הפיזי מלא בכל כך הרבה בעיות. ויש גם מספרים כבר עכשיו בתחילת הדרך של הרעיון שמראים ש60 אחוז מהאנשים מאמינים שיש חוסר בגיוון והכלה של קהלים שונים באותם עולמות וירטואליים-Link. הסכנות בbiases בהטיות שיש בעולם הפיזי יכולות בקלות לקבל ביטוי גם במימדים חדשים וירטואלים ואולי שם אף יותר.

אחד מהמהלכים הזוכים בקאן השנה, הוא דוגמא טובה מאוד- Beyond Binary Code מהלך של BBDO  שהשיג פרס כסף בתחרות על המהלכים הקריאטיבים. מדובר בCODE אותו מוסיפים לאתרים, והוא אמור “לכתוב מחדש” את האינטרנט בצורה הרבה יותר אינקלוסיבית, הרבה יותר מכילה ומגוונת, כשלמעשה לכל אחד יש מקום וכל מגדר עם ההתפצלויות השונות שמתקיימות כיום מקבל את המעמד שלו ברחבי האינטרנט.

החשיבה הקריאטיבית, בבניית העולם הוירטואלי יהיה אשר יהיה צריכה להיות כזו שלוקחת בחשבון את כל העיוותים שקיימים כיום בעולם הפיזי ואולי אף עושה להם תיקון, תחשבו שאפשר לעשות אינטגרציה של “סושייל גוד” וביטחון לתוך העולמות הוירטואלים ולבנות משהו שמונע משיתוף פעולה והנכחת כל הגוונים השונים של החברה.

חשיבה אינקלוסיבית בשלב הקריאטיביות יחד עם גיוון וביטחון מובילה לרעיון הזה של- ‘BetterVerse’. צריכה להיות אחריות של עיצוב הדברים מתוך ראייה אתית, מספר העבודות עם המילה “מטאוורס” בשנים 2020-2021 עלו ב1,042 אחוז על פי אתרים שסוקרים עולמות של שוק העבודה-Link. האתגר הוא לוודא שאלו תפקידים שממלאים אותם אנשים שהם מגוונים, טאלנט מגוון שרוצה מלכתחילה לעצב את הפתרונות והמשמעות מתוך אותה תפיסה.

תוכלו לראות בקטע הוידיאו הקצר שצירפתי לכאן, כיצד Judy Toland מדברת על הנקודה הזו, ומדגישה שהמטאוורס צריך להבנות עם כולם, עבור כולם ורק כך ניתן יהיה לבנות את הרעיון נכון, ואולי אף עם תיקון למה שקורה בעולם האמיתי.

אין ספק שהמהלך הבא, הוא אולי הקייס הבועט ביותר תחת הרעיון והנקודה הזו, מדובר בהומלס הראשון במטאוורס, זה קייס של TBWA פריז, ששם את השאלה האם צריך לבנות בתים במטאוורס? כשלאנשים בפועל אין בתים? תצפו בקטע הזה, מובטחת לכם מכה רצינית ולא נעימה בבטן, אבל היא הכרחית כחלק מהשיחה.


חדש! קורס דיגיטלי לחדשנות חדש- Minnovation– קורס במתכונת של “ספיד” כיצד מצטרפים למובמנט של החדשנות בעולם- וכיצד עושים את זה “על סטרואידים”? חמישה שיעורים, תבלינים בצורת תרגילים, מהלכים, שיטות ומקורות חשובים. הקורס יעזור לכם לצאת לדרך במהירות, לבחון על קטן ואז להגדיל גם את הקצב וגם את הכוח והגודל של החדשנות שיצרתם Link.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.