The Case Study for Green

הרבה פעמים חדשנות צריכה להיות מונעת מדוגמאות, שעוזרות לנו לפתח את הדמיון ולחלום טוב יותר! הרשומה הנוכחית תשטוף בקייסים מעניינים, על מותגים שחושבים ירוק- ויוצרים מציאות חדשה שמתכתבת עם התחממות כדור הארץ והבעיות הגדולות אשר בפתחינו. חשוב לי להדגיש, שלא מדובר באוסף דוגמאות שכולן דווקא חדשות, חשבתי שיהיה נכון למקד את מקרי הבוחן על דברים טובים שבעיני האיכות של המהלכים היא ללא קשר לזמן אלא לאיכות.

Uber, אובר יצאה במהלך של תמיכה במעבר לאנרגיה ירוקה בלונדון Clean Air Plan שבה היא מצהירה שתתמוך במוניות שעוברות לאנרגיה ירוקה באמצעות מימון, היא גם לקחה חלק בהטמעת פתרונות הטענה בבתי הנהגים שיש להם כיום רכבים חשמליים-Link.

CoLab Dubley- מיזם שמטרתו לעבוד עם קהילות על מנת לייצר בפועל רחובות שהם מותאמי קיימות. Link מדובר בניסוי שבוחן את היכולת של החברה והדימיון שלה לחשוב מחדש על הרחוב הראשי, זה ממוקם בDudley High Street אנגליה. הרעיון הוא לנסות לבחון את הרחוב הראשי מחדש, לעצב אותו יחד עם הקהילה ויחד עם אנשים על מנת שיהפוך לרחוב “מקיים”.

Jump the Hedges– יצרן שמאפשר חשיבה של כלכלה מעגלית יצור של מוצר כמו תיקים בצורה שונה לחלוטין-Link. חברה מאירלנד שמייצרת תיקים, היא נוצרה על ידי מעצבת אופנה שעבדה שנים רבות בתעשיית האופנה, והחליטה לבנות מותג אחר. היא מנסה לדמיין תיקים באמצעות חומרי גלם לא מזיקים, כל תיק הוא ייחודי.

Depop, מרקטפלייס שמטרתו לייצר כלכלה מעגלית לעולם האופנה-Link. יש למיזם הזה יותר משלושים מיליון לקוחות, זו אפליקציה שמהווה מרקטפלייס גלובאלי “מתחם” במובייל אשר מאפשר לראות מה מייצר השראה לאנשים ואיך אפשר לקנות ולמכור ולהיות למעשה בשני הצדדים. חנות עם האנשים עבור האנשים במימדים ענקיים.

Green&Blue– חברה מאנגליה שמתכננת ומעצבת מוצרים שיכולים לייצר שינוי בסביבה ובטבע. זה גוף שקיבל אישור ותעודת- B Corp, הם מייצרים פתרונות שאמורים להתכתב טוב יותר עם הסביבה ועם הטבע ולשנות למעשה את הדרך שבה אנשים חיים-Link. בפועל, הם מוכרים את הפתרונות שלהם (תוכלו להחשף אליהם באתר) אבל גם משפיעים על קבוצות חשובות שחברה לחשוב אחרת.

Mimica, חברה שהמציאה תגית מחוברת למוצרים שעוקבת אחרי המוצר ודואגת למנוע Food Waste!- מיזם שלוקח את הטכנולוגיה ומכניס אותה לאזור שיוצר טוב!- Link. ללא ספק מדובר באחד המייזמים המלהיבים ביותר שבא לפתור בעיית ביזבוז וזריקת מזון בדרך חכמה!

Doconomy, סטארטאפ מלהיב ביותר שפיתח פלטפורמת דטה אשר מאפשרת לכל אדם למדוד את מידות פליטת הפחמן של עצמו ובכך לייצר מהלך קולקטיבי שכל אחד מאיתנו תורם להפחתת זיהום הסביבה והתחממות כדור הארץ. הרעיון בסטארטאפ הוא להתחבר אל גופים משמעותיים שמאפשרים להכניס את הפלטפורמה אל תוך המוצרים עצמם ובאמצעות זאת למדוד את שינוי האקלים ברמת אנשים. הם יצרו כרטיס אשראי משותף עם מאסטרקארד ובשנים אלו מרחיבים את הצעת הערך שלהם לתחומים נוספים! שווה להכנס אל האתר שלהם ולצפות בכל המיזמים-Link. למשל, הם בנו פלטפורמה של Re Store שמאפשרת למותגים להיות בקשר עם צרכנים ולעזור להם להוריד את פליטות הפחמן שלהם בכל הקשור לצריכה קמעונאית. יצא לי להפגש עם אחד המייסדים בפסטיבל הקריאטיב בקאן השנה, ולדבר איתו על המהלכים שלהם- זה לגמרי אחד ממנועי השינוי המעניינים ביותר שאני אישית פגשתי!

 

Forresso, יצרנית רהיטים, רצפות, מוצרים לבית- מלהיבה שמייצרת את המוצרים שלה מחומרים ממוחזרים! –Link.

Cauli Box, יזמת מדהימה שהחליטה לבחון מחדש את הרעיון של כלי קיבול לאוכל ולהמציא מחדש את הדרך שבה אנחנו אוכלים. המשמעות? יצירת כלי קיבול בשימוש חוזר על מנת שנפחית את כמות הפלסטיק שאנחנו צורכים תרתי משמע מדי שבוע-Link.

Carrefoure, מהלך של ענקית הקמעונאות קרפור- אשר החליטה לבנות פלטפורמה רחבה שנוגעת בכל מה שהיא עושה, על מנת להיות מחויבת לשינוי בעולם המזון ובחיבור להתחממות כדור הארץ ומחשבה על הסביבה. תוכלו לראות בסרטון המצורף את המהלך הכולל וכיצד חברה בסדר גודל כמו קרפור מפתחת תפיסת פלטפורמה שכל כולה מחוברת לחזון ולפרפס.


חדש! קורס דיגיטלי לחדשנות חדש- Minnovation– קורס במתכונת של “ספיד” כיצד מצטרפים למובמנט של החדשנות בעולם- וכיצד עושים את זה “על סטרואידים”? חמישה שיעורים, תבלינים בצורת תרגילים, מהלכים, שיטות ומקורות חשובים. הקורס יעזור לכם לצאת לדרך במהירות, לבחון על קטן ואז להגדיל גם את הקצב וגם את הכוח והגודל של החדשנות שיצרתם Link.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.