Refresh Blog

התרגשות גדולה, סוף כל סוף לאחר כמעט שנתיים של “דיור קֶבַע” בפלטפורמת הבלוג שלי החלטתי לעשות את הצעד ולעבור הלאה. חשבתי על כך שלא בהכרח ברור לאנשים למה אנחנו משנים את הנראות שלנו, את הפלטפורמה עליה אנחנו יושבים לָבֶטַח והאם זהו צעד נכון מעיקרו. מה עומד מאחורי מעבר כזה ומה למעשה רצוי לדעת טרום המעבר בבחינת כלים להתמודדות. הפוסט הזה יעסוק קצת ברגשות, קצת בהתרגשות לְרֶגֶל התפנית, וקצת בהעברת מידע הלאה באשר לדרך הנכונה לעבוד ולהרגשתי – הדרך המתאימה. הפוסט הזה יתעסק יותר בהיבט הרגשי ופחות בצד הטכני שכן ממש כמו בחיים האמיתיים יש במעבר דירה אלמנטים שונים חלקם פיזיים אבל רוב רובם לתפישת עולמי קשורים לרגש ולהוויה ובעיקר להבנה האינטואיטיבית שמשהו צריך להשתנות.

רגע ההחלטה | מצחיק איך לפעמים נופל לנו האסימון ואנו קולטים שזה הזמן לעשות שינוי. לא תמיד הדבר קורה משום שאנחנו מתוכננים – ומעמדת המבינים והיודעים . לפעמים הגילוי מופיע כהזדמנות ספונטאנית עקב מאורע או תקלה אשר דוחפת אותנו לעשות את הצעד ולפרוץ קדימה. אישית כמובן איני ממליצה לכם לעבוד כך אבל אני גם מציאותית – רגע ההחלטה שלי הוכרע מהעובדה שחלק משמעותי בבלוג הקודם שלי הפסיק לעבוד – בסעיף הסטטיסטיקות – ומיד הבנתי שהגיעה למעשה שעת ה”אין ברירה”. אך למרות שרגע ההחלטה האישי שלי הושפע מתקלה אני ממליצה לכם לנסות לכוון לכך שתעבדו מסודר ותחַשבו מראש איך למעשה ראוי לשרטט את דרככם ולבחור באופן מודע את הזמן המתאים. 

השינוי הקונסיסטנטי ברשת – לא להישאר בסטגנציה | בהכרח עלינו לעשות שינויים כשאנחנו פעילים באקו סיסטם של הרשת. הרשת המשתנה באופן תדיר מאפשרת התרחשויות חדשות, מכילה בחוּבָּה כל מיני הפתעות שמגלות אופקים חדשים. מעצם העובדה שאנחנו מחליטים על שינוי אחת לתקופה אנחנו למעשה מבטיחים שלא נישאר בסטגנציה, שנתרענן ונתבשם משפע החידושים שמְזַמֵן המרחב הדיגיטלי. יש בכך מאלמנט ההתבגרות – במובן של בשלות והבנה מצידנו שכשם שהעסק שלנו משתנה מתפתח וצובר ידע, תוך כדי שהוא עובר שוני, סופח נכסים חדשים “על הדרך” ,ומתעשר בעוד תגליות מתגליות שונות… כך גם דמותנו ברשת צריכה לקבל ביטוי דינאמי ולהתיישר בהתאם.

מהו הקושי ומול מה צריך להתמודד | ובכן איך עושים זאת בפועל מבלי לחטוף התקף לב. יש לקחת בחשבון שבשעה שעוברים דירה במרחב הדיגיטלי לא כל הדירות שוות בגודלן. אין ספק שעם ביצוע המעבר תיתקלו בלא מעט בעיות הכרוכות בהתאמת גדלים, בהסדרת תוכן שמידותיו השתנו במעבר, פונטים המשתבשים לאור העיצוב החדש וכיוצא באלה. זו הבנת הכרח בל-יגוּנֶה שצריך להשלים איתו, והדרך היחידה להתמודד עם המשימה הזו היא – לדעת שקיבלנו מעכשיו משימה נוספת באג’נדה. הדרך הטובה ביותר לקחת על עצמכם את המשימה היא להבין שאי אפשר לעשות את הכול “במכה”. צריך לקחת נשימה ארוכה ולהשלים עם הרעיון שאפשר גם אפשר לצאת החוצה לעולם הפתוח גם אם הסלון שלכם בדירה הדיגיטלית עדיין לא מסודר למשעי. לי אישית ההשלמה עם המצב הארעי מורכבת ולא פשוטה, שכן מטבעי אני אדם מאוד מסודר אבל ההסכמה הפנימית גרמה לי לזרז את התהליך וללמוד לחיות אתו בשלבי הביניים. החיים הדיגיטליים הם חיי בטא לאורך זמן וחשוב להכיר בכך שהשלמוּת הנכספת תגיע בעוקבות העשייה הקונסיסטנטית עד למקום ההולם שבו הרכיבים השונים אמורים להתיישב זה עם זה. יש ערך רב לעצם התזוזה קדימה, למשב הרענן שהשינוי מביא עמו, ללימוד תוך כדי תנועה, שישתקף בשכלול היכולות.

יש לזכור ממה צריך ליהנות | ליהנות מהמרץ המתעורר במעבר לפלטפורמה חדשה , יש ליהנות ממגוון האפיקים החדשים שנפתחים לעינינו כשאנחנו מרעננים את התשתית הטכנולוגית. כיום, הטכנולוגיה המתקדמת אוצרת בתוכה מונחים מתוחכמים שכבר התקבלו ברשת, כגון : טכנולוגיה גמישה, טכנולוגיה קריאטיבית. עצם השינוי מאפשר לנו לגעת בתחבולות חדשות ולהשתמש בהן לטובת היומיום התפעולי שלנו. אלו דברים שאנחנו למדים לסגלם לעצמנו על הדרך וחשוב להחליט על אקט של יציאה החוצה מהקופסה על מנת שנוכל להיחשף למגוון האפשרויות ולהתמודד איתן תוך כדי עבודה. תוך כדי תנועה.

מה צפוי בהמשך הדרך ? אני מתכוונת להישאר ערנית ורגישה להתפתחות הדיגיטלית, ללמוד אותה, להפנים ולשתף. מקווה שתתמידו איתי כאן בבית החדש שלי ותלוו אותי בדרך הקסומה אותה אני עוברת. “דֶרֶך מְלֵאַת הַרְפַּתְקָאוֹת וְנִיסָיוֹן” – כדבר המשורר היווני. אשר לי, אוכל להבטיח לכם – עניין, תכנים מועילים, גילויים ותובנות על בסיס קבוע.

לסיום – זו ההזדמנות הכי טובה לומר תודה לאח המסור שלי – יונתן קליין, שבנה איתי את האתר, שדחף אותי לפעולה, היה איתי בתפקיד התומך, לא נשבר ולא התייאש ממני תוך כדי השינוי.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

One comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.