3D Printing & Our Life

כן, כן, שוב אני מנסה לשכנע אתכם- שבעתיד הלא כל כך רחוק ידפיסו במדפסות תלת מימדיות כל דבר, אפילו את אחותכם. טוב אולי הפרט האחרון מוגזם, הרי בכל זאת צריך להשאיר משהו לטבע. אבל בגדול, המציאות שלנו מראה כי בטווח הקצר או הבינוני אכן נראה יותר ויותר איך העולם של המדפסות התלת מימדיות ממש משתלב כחלק מהקיום שלנו. כמו תמיד- דעתי היא שהדרך היחידה להכניס אתכם לסיפור היא להראות דוגמאות אמיתיות לדברים שכבר קורים היום. אספתי לכם מתוך שיטוטי ברשת מספר דוגמאות מתחומים שונים על מנת שתתרשמו במו עיניכם.

מיינסטרים | בדוגמא הבאה תוכלו לראות חיבור היברידי בין הדפסה תלת מימדית וסריקה תלת מימדית זהו פיתוח שמאפשר ליוזרים לשלוח להדפסה אוביקטים לבחירתם. עולה מכאן אמירה משמעותית כי בכך כל נושא ההדפסה התלת מימדית יהפוך למיינסטרים. תוכלו לראות בסרטון המצורף איך ניתן בקלות להכניס דיסק עם אינפורמציה על אוביקטים צרובה בתוכו ולהדפיס את האינפורמציה בתלת מימד.

מותאם על פי מידה | עולם האופנה גדוש בגירויים. כולנו מכירים את המצב שבו אנו מתפתים לקנות משקפיים מהממים אבל בפועל הן לא יתאימו למבנה הפנים שלנו. והנה מיזם שמתייחס לבעיה ופותר אותה בעזרת הדפסה תלת מימדית. מדובר בחומר מיוחד שמסוגל להדפיס את המשקפיים בכמות גדולה- עד למעמד תחרותי בשוק, אך יחד עם זאת להתאים אותן במדוייק ועל פי מידה לכל לקוח בנפרד. אם תרצו למצוא פרטים נוספים על האתר המהמם הזה תוכלו לראותם בלינק הבא- Crowdhoster site.

תלת מימד כחלק מהיומיום שלנו | זו מצגת מרהיבה שממחישה לכם בתמונות את היכולות הקיימות כיוםתצוגה חזותית של מדפסות תלת מימדיות שמדגימה איך היכולות הללו פוגשות אותנו בחיים היומיומיים, מהדפסה של נעליים ועד להדפסה של- שוקולד, תכשיטים, שמלות, חלקים לרכב ואפילו חלקי גוף (לצרכי שיקום). בנקודה זו נחזור בקריצה למה שאמרתי לכם בתחילת הרשומה, כלומר- שיבוא היום וידפיסו את אחותכם ? מסתבר שכבר היום ניתן להדפיס חלקים אנאטומיים של האדם.

מנוע חיפוש לעיוורים | שמאפשר הדפסת תלת מימד ככלי עזר לילדים שלקו בעיוורון. הנה לפניכם שימוש פשוט מקסים – מכונת הדפסת תלת מימדית שמשמשת כמנוע חיפוש לילדים : הם אומרים מה הם מחפשים והמכונה מדפיסה עבורם את התוצאה ומאפשרת להם לחוות אותה בתלת מימד ! הדוגמא המדליקה שבסרטון הבא מראה מה קורה כאשר ילד עיוור מחפש ג’ירפה.

מדפיסים את האוכל באופן פרסונאלי | וזאת אולי הדוגמא המרחיקה לכת ביותר בתחום הזה של המדפסות התלת מימדיות : היום בו נדפיס את המזון שלנו. הנה לכם סרטון שמנמק את הרעיון הקולינארי. שהרי אם נשתמש במכונת הדפסת תלת מימדית שמתמקדת באוכל נוכל לשלוט באופן אישי במזון אותו אנחנו מכניסים לפינו, בהרכב שמותאם לצרכים שלנו- אישה בהריון, ספורטאי, ילד- כולם למעשה יוכלו לעצב את התפריט המדויק להם ו…להדפיס אותו.

מילת סיכום, כפי שאמרתי לכם בעבר ואחזור ואומר גם היום – אישית החלטתי לקחת את הנושא הזה ברצינות ולחקור אותו על כל צדדיו. אדאג להבא להציג בפניכם דוגמאות נוספות, עוד מבחר רעיונות והפתעות ועוד מקורות השראה על מנת שתשתכנעו כמוני שזה אכן מבשר מהפך שישנה את תמונת העתיד . 

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.