Great Strategic Thinking

3436484

המון זמן סובבים בראשי כמה משפטים של אישים גדולים, אליהם נחשפתי בחיפושי אחר תכנים טובים ברשת ובכנסים העולמיים שאליהם אני מגיעה, וכן  במחקרים שאני קוראת בקביעות. חשבתי לנכון לרכז בפוסט אחד עשר אמירות חזקות מפי עשרה מנהיגים בולטים מעולמות : השיווק, העסקים והאינטרנט. ייתכן שהמבחר ישמש אתכם ככלי מעשי לעבודה, וכיוטיליטי אסטרטגי שמכוון אתכם למקום הניכסף לשֵׁם קידום המותג או הארגון אותו אתם מייצגים. המתכונת של הפוסט פשוטה- אציין את שמו של המנהיג ואת תפקידו, בצירוף האמירה החזקה ביותר ש”תפסה” אותי אישית. מקווה שהתרגיל האסטרטגי הזה אכן יהווה עבורכם מפתח עקרוני לעבודה, ממש כפי שמקורות אלה משפיעים על החשיבה שלי לאורך כל הדרך ומייצרים הלכה למעשה מסקנות חשובות לעבודה.

Eric Schmidt executive chairman of Google טבע לפני יותר משלוש שנים. מעל במת הGSMA את המושג Think Mobile First קרי – תחשבו קודם כל מובייל ואחר כך על כל השאר. לימים (כידוע לנו) ניסו גם גופים אחרים להיצמד לאסטרטגיה הזו. Facebook למשל מגדירה את עצמה כ- Mobile First Company, אבל אין ספק שאריק שמידט פתח פער אמיתי והוא מיישם הלכה למעשה את העקרון Walk The Talk. למי שרוצה לקרוא עוד פרטים על האיש- Link.

343547498

Amazon founder & CEO Jeff Bezos   ג’ף בזוס האגדי הציב את האסטרטגיה של אמזון שהיא – “לשים את הלקוח במרכז, להשקיע כל הזמן, ולחכות בסבלנות”. למי שרוצה לקרוא עוד על אמזון ועל הפרוייקטים הנפלאים שג’ף עושה באמצעות פלטפורמה זו, רצ”ב – Link.

3547494

Yahoo’s CEO Marissa Mayer  – מאריסה מאייר, היא המנכ”לית המדוברת של Yahoo והיא הייתה על במת כנס טֶקראנץ’ האחרון, בכנס דיברה מאריסה מאייר על האסטרטגיה של Yahoo אותה היא מובילה. היא פרקה את הנושא לארבעה שלבים שמן הסתם משתלבים זה בזה- “לגייס את האנשים הנכונים, לייצר את המוצרים הנכונים, לעורר הרבה טרפיק שמסתכם בהכנסות” People, Product, Traffic and Revenue. למי שרוצה להכיר טוב יותר את מאריסה ואת קו המחשבה שלה, ניתן לצלול לכך בלינק הבא- Link.

34347644

Howard Schultz  Starbucks’ CEO  סטארבקס כידוע לכל זהו אחד המותגים הנחשקים ביותר בעולם. המנכ”ל שלה האוורד שולץ- גורס שצמיחה אינה אסטרטגיה אלא טקטיקה. הדבר החשוב ביותר מבחינתו, כתנאי להצלחת העסק הוא- לשים את הפוקוס על הלקוח ולא על המכירות. הצוותים שמנהלים את העסק בסטארבקס צריכים להתמקד בגורם המשמעותי ביותר, שהוא הלקוח. לא בהכנסות, לא במספרים הסטאטיסטיים, אלא בחוויה שסטארבקס יוצרת עבור הקליינט שלה. למי שרוצה לקרוא על הקייס סטאדי המדהים של סטארבקס, ניתן להיחשף למידע המפורט בלינק הבא- Link.

34364840

Stefan Olander, Vice-President of Digital Sport, Nike – את סטפן הכרתי במספר כנסים אליהם נסעתי בחיי, ואני רואה בו את אחד האנשים המרשימים ביותר בתעשייה. אין ספק שניתן להיווכח בזאת בפיתוחים ובחדשנות שנייקי מביאה לעולמנו. ועדיין, סטפן גורס את העיקרון הבא: “חברה צריכה לעשות מעט וטוב, עָלֶיהָ לעבוד במה שהיא טובה ולהתמקצע בתחום, והעיקר – להיות ממוקדים ! “. למי שרוצה לקרוא על הקייס של ניקי, וללמוד על החברה ביָתֶר פירוט, המידע זמין בלינק הבא  –Link.

4658506

Sheryl Sandberg, Chief Operating Officer, Facebook– שריל סנדברג יושבת בראש Facebook- כיד ימינו של מארק צוקרברג. לטענתה “תקשורת אנושית היא כלי עבודה מעולה בו צוותי כוח אדם בהרכב נשי- מסוגלים למעשה ליצור בידול עם יתרון תחרותי מובהק, אל מול העובדים האחרים בחברה, והודות לסגולה זו לקדם את הארגון בפער ניכר בהשוואה ליכולותיו של הצוות הגברי”. אם ברצונכם לקרוא קצת יותר על שריל ועל פועלה תוכלו לצלול למידע המורחב בלינק הבא –Link.

24364984

David Marcus, President of Paypal – על במת Le Web 2012- אמר דיוויד מרקוס משפט מופלא בעיני, “עסק חייב להשאיר את נשמת הסטארטאפ בכל תנועה מתנועותיו, בכדֵי שיוכל לצמוח ולשגשג”.

3336666

Danae Ringelmann, CoFounder of Indiegogo – דנה היא הבעלים והיזמית של אינדיגוגו, אתר המאפשר ליזמים לגייס כספים מקהל הגולשים. לדבריה- מֵעַל במת לה ווב 2012, הדבר המשמעותי ביותר שהיא עשתה בחייה הוא : לחתור לדמוקרטיזציה בתחום הגיוס של הצוותים השונים ובהזרמת ההשקעות ליזמות, כך שרעיונות טובים לא יושפעו מהעומדים בראש הסולם ההירארכי (שלרוב אינם מבינים בקריאטיביות)- אלא יוכלו לפרוח בסביבה של אמון יחד עם אנשים שרוצים לקדם את המחר ולהגשים פרוייקטים איכותיים שעשויים להשפיע על חיינו, אף כי בשלב הפתיחה לא ברור איך נרוויח מכך. המיקוד הוא אפוא ביוזמה ולא ברווח המיידי.

25374094

 Elyssa Grey, Head of Creative and Media at Citi  אליסיה היא סמנכ”ל הקריאטיב והמדיה של סיטי בנק והיא אומרת ש : “אם לא לוקחים סיכונים פשוט מפסידים”. אליסיה אמרה זאת על במת קאן 2013, בפאנל שנערך יחד עם לינקדאין ותאר את הפרויקטים ואת היזמויות של Citi . לדברי אליסיה : “if you don’t take risk shame on you !” – מבחינתה החוכמה בעסקים של שנות האלפיים היא לדעת לחפש, לנסות, ולגלות אומץ בניסיונות חוזרים ונישְנים. אישית, כידוע, אני לגמרי בעדה !

IMG_0251

Tony Hsieh, CEO of Zappos  טוני הוא ללא ספק איש חזון מבחינתו הוא טוען כי המיקוד והחזון של זאפוס יושב על התובנה שהם מוכרים שירות לקוחות, ומכאן יוצא שחווית הלקוח היא המוצר של החברה. האסטרטגיה של המותג היא : “דברים נפלאים יקרו אם תהפכו את העובדים שלכם לשמחים יותר”. למי שמעוניין ללמוד קצת יותר על זאפוס ועל המסלול העסקי אותו עברה במשך שנות התפתחותה תוכלו לראות זאת בלינק הבא  –Link.

343749465759

מילת סיכום – בעיני זהו אחד הפוסטים החשובים ביותר שיצא לי לשתף בבלוג שלי. היסק זה נובע מהעובדה שהוא מדגים הלכה למעשה את כוחה של הרשת, מתוך הנגישות למוחות הגדולים שמנהיגים אותה. עוצמת ההשפעה שלהם עלינו תלויה במידת היכולת שלנו לקחת מהם, קרי- להתפתח ולנסות להדביק את הפער בהסתמך על אמירות מאירות עיניים. ורצוי שנלך לאורן של תובנות מכוננות אלה ושהן יתוו את דרכנו  במסלול הפרטי. 

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.