Tips : Talk About Facebook

 

במסגרת פינת הטיפים שלי על מתחם Facebook אביא לכם הפעם טיפ שונה, יותר נכון סל כלים הנוגעים למתחם זה. חשוב לי לומר מראש שהטיפ הזה ידרוש מכּם עבודה רצינית, וכלל לא בטוח שהוא יתאים לכל אחד. אבל כל הרוצה להכיר את הזירה ולהבין אותה טוב יותר תוך כדי תנועה כדאי שיאמץ לו את הטיפ הזה, לפחות בחלקו. מדובר הפעם במקורות מידע, מקורות אשר עוזרים לנו לדעת מה קורה בשטח, מה חדש, מה השתנה ומה צפוי להיות.

ריכזתי עבורכם מספר לא מבוטל של לינקים למקומות הטובים ביותר (בעיני) אשר מספקים לנו מידע על ההתרחשות בFacebook ומאפשרים לנו להישאר מעודכנים בחזית החידושים. אמנם אין זה אומר בהכרח לעקוב אחר כול ה”ערֵמה” אך בצורה זו אתם מקבלים מכלול רחב אשר ממנו תוכלו לבחור את המתאים לכם ביותר. אני מצרפת לכם לינק ורושמת בצידו כמה מילים כלליות ביחס לכל המלצה ובעקבותיהם יש לקוות שהדבר יתרום להתפתחות נאותה של הפעילות שלכם ברשת ויקל  את הלמידה לעומק של התחום.

Developers | המקום למפתחים.מצויין לכל מי שרוצה להכיר את המתחם ברמת הפיתוח, ויכול  כאן לקבל כמה וכמה טיפים, וכן לפגוש באופן שוטף בעדכונים על שינויים חדשניים. מן הסתם גם להכיר את קהילת המפתחים ובנוסף – אם רוצים לשאול שאלות לגבי פיתוח, זה המקום לעשות זאת.

Facebook.com/Press | הודעות יחסי ציבור, מתחם של Facebook המשחרר על בסיס קבוע הודעות יחסי ציבור על המתרחש במתחם. כאן ישווקו שירותים חדשים, כנסים בלייב, התרחשויות משמעותיות כגון השינוי שעשתה Facebook עם הOpen Graph וכן הכנס לייב שליווה את המהלך במתחם. קחו בחשבון שתהיינה לפעמים כפילויות בין המתחמים השונים של הזירה ולכן טוב שתאמצו לכם את הערוצים אשר עונים על הצורך שלכם. כאמור, אין שום סיבה לעקוב אחר כולם.

Allfacebook.com | אתר שמשחרר כתבות על בסיס קבוע אודות Facebook בסיס יומי : בין חמש לשש ידיעות ביום, כמובן על פי החידושים והנושאים עליהם סובב התחום. הוא אתר בסגנון מאוד חדשותי אך חשוב לומר שהוא גם נותן אינסייטים ואינטרפרטציות משל עצמו אשר לרוב עוזרות לנו להכיר את הזירה טוב יותר – מומלץ בחום.

Blog.facebook.com | הבלוג הרשמי של Facebook כאן למעשה תמצאו את כל התוכן הקשור לעולם ה- Facebook. ניתן לסייר בו וללכת אחורה, לראות תכנים אשר הקהל תיעדף על פי כמות תגובות ולייקים ולהתעשר ממידע מועיל ביותר אשר יכול לעזור לכם בבניית נוכחות הולמת במתחם. יצוין שהבלוג נכתב על ידי כותבים שונים של החברה ובכך מייצר סגנון רפטטיבי מעניין ושונה בכמה מובנים מהמתחמים האחרים עליהם.  אני ממליצה על בלוג זה. מה גם שאין ספק שאמינותו גבוהה מאוד באשר למידע המתפרסם. עוד עצה שולית לכאורה – קחו את הזמן להתעכב על התגובות בנושאים שמעניינים אתכם וקראו  את דברי המגיבים לתוכן, שכן מהתגובות לומדים רבות על היבטים שלא הכרתם בנושא, וכמובן שזוהי הזדמנות להרחיב את המידע בעיניים נוספות.

Facebook-advertising-marketing.com | אתר שמשחרר על בסיס קבוע כתבות בנושא הפרסום במתחם למי שרוצה לפעול בזירה בתחום העסקי שיווקי זהו אתר חשוב ביותר, עולים לכאן באופן קבוע פוסטים העוסקים בפרסום, שיווק, טיפים ועוד. המתחם לא מתמקד רק בFacebook אבל יש בו לא מעט טיפים משמעותיים אליהם כדאי להיחשף.

www.insidefacebook.com | אחד האתרים החשובים ביותר המעדכנים דרך קבע ואפילו כמה פעמים ביום על המתרחש במתחם  גם מתחם זה כמו מתחם Allfacebook חייב להכנס להיכנס לרשימת המאסט שלכם. באם אתם רוצים להבין את הזירה היטב, שימו לב שגם באתר זה רמת העדכונים היומיים מאוד גבוהה. בדרך כלל מדובר על פוסטים קצרים המעדכנים על שינויים אך לעיתים מתפרסמים גם מאמרים ומדריכים ארוכים יותר. אין ספק שכדאי לכם לעקוב אחריו.

www.facebakers.com | לאלו מכם שרוצים מספרים על המתחם ולהתעדכן בפעילות מול סטטיסטיקות, כאן למעשה תוכלו לקבל מידע נרחב על המתחם, כמות משתמשים לפי ארצות בתקופות שונות. על בסיס אתר זה פועלים רוב הנתונים המפורסמים ברשת. הוא גם מונה עבורכם את הארצות בהן Facebook חזקה במיוחד. למשל, נכון לעכשיו : ארה”ב, אנגליה, אינדונזיה, טורקיה וצרפת. די מדהים לראות נתונים אלו ולפיהם ניתן גם לתרגם את התוצאות למישור ההבנה העסקית דהיינו לדעת מהו כיוון ההתפתחות ולאן פני העולם במציאות האינטרנטית. חשוב כמובן לציין ללא לאות שהנתונים משתנים על בסיס קבוע וכדאי להיות ערניים לאופי הדינאמי של המדיה.

www.hyperarts.com |  בלוג חשוב מאוד שסוקר הרבה מהשינויים וגם נותן מלוא החופן טיפים טובים שכדאי מאוד לעקוב אחריהם גם ברמת הבלוג וגם ברמת המתחם הפייסבוקי שלהם. יש כאן שלל טיפים קבועים על המתחם והמון פתרונות ברמה הטכנולוגית אשר יכולים לספק לכם בצורה מעשית ביותר קיצורי דרך משמעותיים. אישית אני נעזרת בו באופן קבוע – וממליצה בחום.

www.facebook.com/FacebookPages | חשוב ביותר למי שמחזיק עמוד חברה בFacebook טיפים ממוקדים של המתחם על עמודי חברה. מתעדכנים בערך פעם ביום – פעם ביומיים. חשוב מאוד לכל מי שמחזיקים עמוד חברה כי כאן למעשה עולים באופן סדור כל השינויים בתוספת המלצות שונות.

Checkfacebook.com | עוד אתר המספק נתונים סטטיסטים על Facebook בפילוח של ארצות, גילאים, מין. בדומה לאתר הקודם עליו המלצתי, גם כאן תוכלו לקבל נתונים סטטיסטיים על מתחם Facebook כולל גראפים מעוצבים אותם תוכלו לשלב במצגות על פי הצורך. יפה לראות שהנתונים די מקבילים בין שני האתרים. כמו כן חשוב לציין שהן באתר זה והן באתר הקודם מתעדכנים על בסיס קבוע נתונים חדשותיים אשר מספקים לכם מידע על המתחם מעבר לנתוני הסטטיסטיקה.

socialmediaexaminer | בלוג איכותי מאוד שמדבר בגדול על מדיה חברתית ובנלווה לכך מספק גם המון תכנים המתמקדים ספציפית על Facebook כדאי לדעת כי בעלי האתר עורכים בחודש אוקטובר 2010 כנס ראשון מסוגו ברשת העוסק בדרכים לשימוש במתחם Facebook. מבחינתי זהו אחד האתרים המשמעותיים ביותר ללימוד העולם הזה של המדיה החברתית ובפרט בפוקוס על מתחם Facebook . המלצתי עליו בעבר ואני ממליצה שוב בחום לכל מי שפספס – מדובר על בלוג מכונן העומד בקריטריונים ברמת המאסט !

מילת סיכום קטנה | ערנות, קריאה יומיומית, רצון ללמוד כמה נתוני פתיחה מכוננים על מנת להצליח בעולם הרשת כפי שהוא פועל כיום. קל להתחמק מהמאמץ הנדרש בתירוצים זניחים כחוסר זמן, וחוסר התפנות בשטף ההספקים הרגילים – מצד שני הרגלים של קריאה מהווים בסיס ויסוד לפיתוח עצמי ומתוך כך, וכפועל יוצא תשתית נאותה לפיתוח עסקי. בנושא דינאמי זה אין בעל העסק רשאי לעשות לעצמו הנחות. אי לזאת סגלו לעצמכם הרגלי קריאה וליבוי הסקרנות –  ערך זה קובע את כל ההבדל !

צירפתי לכם סרטון משעשע . קשור לFacebook אמנם לא בזיקה ישירה לנושא הפוסט אבל חייבים גם לחייך…

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

3 comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.